Llívia
27.09.07,06:02
Do ktorého stupňa náročnosti práce podľa Zákonníka práce by ste zaradili samostatnú účtovníčku, ktorá robí komplet účtovníctvo vrátané DzPO a DPH + mzdy?
Podľa mňa by to mal byť 4. stupeň:
"d) pracovné miesto zodpovedajúce štvrtému stupňu náročnosti práce charakterizuje SAMOSTATNÉ ZABEZPEČOVANIE ODBORNÝCH AGEND alebo výkon čiastkových koncepčných, systémových a metodických prác spojený so zvýšenou duševnou námahou; poskytovanie zdravotnej starostlivosti, odborné činnosti v zdravotníctve so zodpovednosťou za zdravie ľudí; riadenie, organizácia alebo koordinácia zložitých procesov alebo rozsiahleho súboru veľmi zložitých zariadení s prípadnou zodpovednosťou za životy a zdravie iných osôb."
ZuzanaP
27.09.07,04:08
Zaradila by som ju ako ty do 4. stupňa, niekde tu na porade som dostala také odporúčanie, nemôžem to teraz nájsť. Ak nájdem, prilepím link.
Dada
27.09.07,04:54
Mňa zaradili do 3-tieho stupňa. Neviem ako, ale tam som.
Llívia
01.10.07,18:37
Neboli kedysi na takéto zaraďovanie "pracovné katalógy"? Existuje také niečo aj teraz?
Mimochodom, som prekvapená, že reagovali len 2 poraďáčky. Myslela som si, že reakcií bude viac.
Jozef Mihál
01.10.07,18:44
Tak zareagujem aj ja okrem vyššie capnutého súhlasu: 4. stupeň.
Llívia
12.09.09,18:41
Aké sú dobré argumenty na presvedčenie zamestnávateľa, že práca samostatnej účtovníčky patrí do 4. stupňa?
mimotemyPoznám prípad, že účtovníčka v účtovnej kancelárii bola zaradená do 2. stupňa náročnosti práce s tým, že dotyčná firma už mala kontrolu a nevytkli jej to. A v dnešnej dobe sa firmy snažia dávať zamestnancom oficiálne čo najmenej (teda minimálnu mzdu pre príslušný stupeň náročnosti práce - aj to len v prípade, že zamestnávatelia vedia, že existuje aj niečo takéto a je to iné ako minimálna mzda) , radšej im dajú "na ruku".