mela
27.09.07,07:20
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ešte k otázke výpoveď a odhlásenie zo ZP a SP. Pracovník dostal výpoveď § 63 b a dal sa vypísať pred plynutím výp. doby, ktorá mu skončila 31.07.07 a je naďalej PN, ale
informovali ma zo SP, že od 10.09.07 je pracovník uznaný za DIČ, ale do dnešného dňa som od neho neobdržala ukončenie PN, čo s ním kedy ho mám odhlásiť, keď nemám od neho žiadny doklad a nekomunikuje so zamestnávateľom a nepreberá mi ani poštu. Za odpoveď vopred ďakujem.
mysimis
27.09.07,05:37
Výpoveď dostal k 31.07.2007, to znamená, že si ho mala odhlásiť zo SP a ZP k uvedenému dátumu. Výpovedná lehota sa nepredlžuje z dôvodu PN.
Chobot
27.09.07,07:13
Výpoveď dostal k 31.07.2007, to znamená, že si ho mala odhlásiť zo SP a ZP k uvedenému dátumu. Výpovedná lehota sa nepredlžuje z dôvodu PN.

Chcel by som tu upzorniť na § 64 ods. 2:

"(2) Ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby (t.j. keď je zamestnanec uznaný dočasne za práceneschopného pre chorobu alebo úraz - moja poznámka) tak, že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe, pracovný pomer sa skončí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá."

Mela, je to bludný kruh, lebo kým neukončí PN, tak mu neskončí PP. Skús zistiť na SP, či mu ešte stále vyplácajú nemocenské dávky. Ak nie, zisti, kedy ukončil PN a či by ti mohli zaslať kópiu ukončenia PN. Ak už PN ukončil, skončí PP k tomu dňu. Ak ešte trvá, treba počkať, kým skončí PN.

Ešte otázka na melu - čo je to DIČ?
mela
02.10.07,04:28
Ďakujem za odpoveď .DIČ je dôchodok invalidný čiastočný ja viem, že už sa to nepoužíva, ale zvyk je železná košeľa.