Slávka33
27.09.07,07:21
Chcem sa spýtať, či sa dá spoľahnúť na funkciu F7 / PU WIN/, nakoľko mi to vôbec nesedí. Som nastavená na poslednom účtovnom zápise a aktuálny stav na účte mi vôbec nesedí s tým čo mám zaúčtované. Vie mi to niekto vysvetliť. A tiež ma zaujíma, či sa dajú v tomto programe robiť skupinové zápisy a čo je pre účtovanie dôležité v denníku,: horné zápisy a suma, alebo dolné účtovné zápisy. Som z tohto programu zmetená, doteras som robila s jednuduchým DOS- ovým program, nie od MRP, ale ten som sa naučila za jeden deň, no toto čudo mi nedá spávať, akosi mu vôbec nedôverujem, také čudné výsledky mi ukazuje, že sa až bojím konca roka, čo mi vypľuje za HV. Viem, že začiatky sú vždy ťažké a dúfam, že Vás moc neotravujem, ale pre mňa je dôležité aby som sa to naučila. Ďakujem
Braňo
27.09.07,05:43
áno, F7 by Ti malo zobraziť zostatok napr. na bankovom účte. Malo by to sedieť s reálnym zaúčtovaním. Ak tomu tak nie je, zadala si niečo zle.
lenkak
27.09.07,07:37
ak chceš dátum k určitému dňu, tak nie funkciou F7. Iba ak máš posledný zápis z toho čo si chceš pozrieť, práve dátumovo, ktorý chceš. Ak si chceš napr. pozrieť zostatok z BU, k 31.08, a máš nahadzovaný už aj za deviaty mesiac, tak sa Ti zobrazí zostatok už aj za deviaty mesiac. Ak nemáš už po 31.08. nič nahraté v denníku, potom sa zobrazí zostatok k 31.08.
Slávka33
27.09.07,09:15
Mne ide konkrétne o účet 343010, ten mám ako analitiku k DPH na vstupe a keď si to narátam na bločkoch, tak mi to nesedí s funkciou F7 a to som na poslednom riadku.
Valika
27.09.07,13:25
Ahojte ja som dávnejšie použila funkciu F7 a myslím, že je dôležité aj usporiadanie položiek v účt. denníku podľa dátumu.
lenkak
27.09.07,16:11
Slávka33
radšej použi zostavu v denníku vo Výstupoch - kniha analytickej eviedencie, zadaj účet, obdobie, tak si vieš porovnať aj všetky hodnoty, alebo predvahu.
Slávka33
28.09.07,05:25
Lenkak ty si fakt nenahraditeľná pre MRP začiatočníkov. Ďakujem