kunecka
27.09.07,08:18
Mozete mi prosim poradit, ci sa chystam fakturovat spravne? Slovenska SZCO, platca DPH montuje vytah (predpokladam, ze ide o sluzbu spojenu s nehnutelnostou) na uzemi SR, objednavatelom je vsak ceska spolocnost, platca DPH. Kedze montaz prebieha na SR, fakturu vystavim normalne so slovenskou DPH a aj ju zaplatim? Odberatel si moze v CR uplatnit samozdanenie a odpocet podobne, ako to funguje u nas? Dakujem.
kunecka
28.09.07,02:58
Please, poradite niekto?
karcoolka1
28.09.07,04:39
Vychádzam z toho, že výťah ostane v budove a nebude premiestnený na územie ČR.
Takže DPH slovenská, v SR odvedená. Český odberateľ si dá sumu s DPH do nákladov.
Ak by výťah "opustil" územie SR, fakturuješ bez DPH a vtedy si český odberateľ robí samozdanenie.
Ak sa mýlim, opravte...
Vladimír Ozimý
28.09.07,05:29
Mozete mi prosim poradit, ci sa chystam fakturovat spravne? Slovenska SZCO, platca DPH montuje vytah (predpokladam, ze ide o sluzbu spojenu s nehnutelnostou) na uzemi SR, objednavatelom je vsak ceska spolocnost, platca DPH. Kedze montaz prebieha na SR, fakturu vystavim normalne so slovenskou DPH a aj ju zaplatim? Odberatel si moze v CR uplatnit samozdanenie a odpocet podobne, ako to funguje u nas? Dakujem.

no trochu domotané...takže

1. faktúra je správne vystavená s dph a samozrejme ju treba odviesť do štátneho rozpočtu prostredníctvom daňového priznania kde sa táto dph uvedie...to je správne
2. v prípade ak česká firma tu má nejaký biznis tak je možné že je registrovaná aj na území SR ako platiteľ dph a tým pádom si uplatní túto dph na vstupe
3. v prípade ak nie je tak má dve možnosti buď si dá dph do nákladov alebo si ju vyžiada od štátu
4. Nie je možné vystavovať faktúru s dph ak je vystavená správne a hovoriť o samozdanení...ak by išlo o samozdanenie vy by ste vystavovali FA bez dph a v takomto prípade by ste prenášali daňovú povinnosť na odberateľa kedy on je povinný vykonať samozdanenie a uviesť túto dph v daňovom priznaní svojej krajiny...ale tento prípad to nie je to jest oni to nebudú samozdaňovať...
Zoltán Kovács
28.09.07,05:39
no trochu domotané...takže

1. faktúra je správne vystavená s dph a samozrejme ju treba odviesť do štátneho rozpočtu prostredníctvom daňového priznania kde sa táto dph uvedie...to je správne
2. v prípade ak česká firma tu má nejaký biznis tak je možné že je registrovaná aj na území SR ako platiteľ dph a tým pádom si uplatní túto dph na vstupe - len v prípade, že doklad bol vystavený na slovenské IČ DPH českej firmy
3. v prípade ak nie je tak má dve možnosti buď si dá dph do nákladov alebo si ju vyžiada od štátu
4. Nie je možné vystavovať faktúru s dph ak je vystavená správne a hovoriť o samozdanení...ak by išlo o samozdanenie vy by ste vystavovali FA bez dph a v takomto prípade by ste prenášali daňovú povinnosť na odberateľa kedy on je povinný vykonať samozdanenie a uviesť túto dph v daňovom priznaní svojej krajiny...ale tento prípad to nie je to jest oni to nebudú samozdaňovať...

............................
Vladimír Ozimý
28.09.07,05:52
ano s tým uvažujem automaticky...ale asi treba uvádzať presne informácie :)...
kunecka
28.09.07,11:01
Ahojte, dakujem pekne za odpovede. Hlavne som xcela vediet, ci ja fakturujem s DPH. Odberatel predpokladam nema slovesnke IC DPH, takze asi si uplatni celu sumu do nakladov. Jasne, samozdanenie sa robi, ked je fa bez DPH, co je v mojom pripade bezpredmetne, len som asi nerozmyslala pri zadavani otazky. Este raz vdaka.