danielik23
27.09.07,08:59
Dobrý deň poraďte mi prosím, pred dvomi dňami mi zamestnávateľ oznámil, že mám výpoveď od 1. októbra 2007, ževraj mi dva mesiace bude plynúť výpovedná lehota. Chcem sa spýtať či budem dostávať minimálnu mzdu ktorá je od 1. októbra 8100sk alebo priemernú mzdu ktorú som mala na páske, Problém je v tom, že na páske mávam minimálnu mzdu(6600sk)....Mám 17 dní dovolenky, ako by mi ju vyplatil alebo ako môžem postupovať ja? Pracujem u neho od februára 2006, mám nárok na odstupné a ak áno tak koľko???Ako mám postupovať v prípade keď nedostávam výplatu načas ale iba po častiach, majiteľ sa dostal do finančnej krízi a tvrdí, že nemá peniaze.....tak mi ich dáva po častiach, oháňa sa tým, že poďľa zákona mi je mzdu povinný vyplatiť do konca mesiaca.... ďakujem za každú radu Danka
endrju
27.09.07,07:05
... pred dvomi dňami mi zamestnávateľ oznámil, že mám výpoveď od 1. októbra 2007, ževraj mi dva mesiace bude plynúť výpovedná lehota...

Desiatky tém venovaných problematike výpovede zo strany zamestnávateľa nájdeš tu: http://www.porada.sk/f10-mzdove-uctovnictvo-personalistika-odvody.html

Okrem toho, nie je jasné, akým spôsobom Ti zamestnávateľ oznámil výpoveď. Pokiaľ to neurobil písomne, výpoveď je neplatná. Pokiaľ to urobil písomne, bolo by vhodné uviesť, aký je dôvod výpovede.
danielik23
27.09.07,07:15
zatiaľ mi to len slovne oznámil, dôvod mi uviedol taký že je vo finančnej kríze a prepúšťa všetkých zamestnancov aby sa viac nezadĺžil, ďakujem za link idem to pozrieť...Danka
Olgica
27.09.07,07:40
Je dôležité aby ti výpoveď poslal poštou. Výp.doba začne plynúť od 1.dňa kal.mesiaca následujúceho po doručení výpovede. Výp.doba je 2 mesiace. Máš nárok aj na odstupné pokiaľ dostaneš výpoveď podľa § 63 ods.1 a),b) - ak sa zrušuje, ak si nadbytočá... Odstupné dostaneš vo výške 2 násobku tvojho priem.mes.zárobku.
Ak máš v prac.zmluve min.mzdu, tak stále si mala mať na páske min.mzdu a nie priemernú mzdu, a od 1.10. je min.mzda 8100,-Sk. Mzdu ti je ZĽ povinný zaplatiť najneskôr do konca mesiaca - to má pravdu.
danielik23
27.09.07,08:04
v zmluve mám mzdu 6900sk nie je napísané aká to je a na páske mám zmluvný základný plat 7600sk, základnú mzdu 5100-6600sk ako kedy a k výplate 6500-6600sk
Olgica
27.09.07,08:14
Hrubá mzda musí byť min.mzda - zmluvný zákl.plat. Ak odpracuješ celý mesiac musíš mať na páske celú min.mzdu (do 31.8.07 7600,- od 1.9.07 8.100,-)
MarcelkaT
27.09.07,09:07
Min.mzda od 1.10.2007 je 8100,-, a nie od 1.9.2007. Ak sa mýlim opravte má.
Danila
27.09.07,09:25
v zmluve mám mzdu 6900sk nie je napísané aká to je a na páske mám zmluvný základný plat 7600sk, základnú mzdu 5100-6600sk ako kedy a k výplate 6500-6600skPodľa informácií v úvodnom zadaní je podnikateľ v krachu. Výpovede musí dať písomne, a podľa počtu zamestnancov by mohlo ísť aj o hromadné prepúšťanie. Všetko nasvedčuje tomu, že by mal vyhlásiť na seba konkurz a všetko, čo je s tým spojené / garančný fond/. Pre Teba je samozrejme dôležitá mzda písomne uvedená v PZ z hľadiska odstupného. Takže iné Ti neostáva len vyčkať.
danielik23
28.09.07,07:55
žiadosť o odstupné mám podať písomne? a ak áno nemáte náhodou dáky vzor ako by to malo vyzerať????musím to poslať poštou, alebo stačí do rúk šéfa???
Ak nedostanem výpoveď podľa § 63 ods.1 a),b) -nemám nárok na žiadne odstupné???? Dík za každú odpoveď danka
danielik23
28.09.07,11:37
Ak som to správne pochopila, buď zostanem dva mesiace vo výpovednej lehote a budem dostávať2x minimálnu mzdu, alebo požiadam o skončenie pracovného pomeru pred výpovednou lehotou a mám nárok na odstupné vo výške dvojnásoného platu čo je takisto minim. mzda.Prosím ak to zle chápem opravte ma Danka
danielik23
28.09.07,11:38
čo ak mi odstupné nebude chcieť vyplatiť a bude to zdržiavať ako s výplatou, môžem niečo podniknuť?????
Chobot
28.09.07,11:50
Ak som to správne pochopila, buď zostanem dva mesiace vo výpovednej lehote a budem dostávať2x minimálnu mzdu, alebo požiadam o skončenie pracovného pomeru pred výpovednou lehotou a mám nárok na odstupné vo výške dvojnásoného platu čo je takisto minim. mzda.Prosím ak to zle chápem opravte ma Danka

To vytmavené už neplatí. Podľa nového ZP máš nárok na odstupné za dobu 2 mesiacov a zároveň aj 2 mesačnú výpovednú dobu. Nemôžeš jednostranne požiadať o skončenie pred začiatkom VD. Jedine na základe obojstranného súhlasu, ale to by bolo skončenie PP dohodou.

V tomto prípade timusí dať zamestnávateľ výpoveď z dôvodu buď rušenia prevádzky alebo organizačných zmien (t.j. §63 iods. 1 a) alebo b), Iný dôvod nemôže dať (jedine, že by si porušila prac. disciplínu).
Chobot
28.09.07,11:52
čo ak mi odstupné nebude chcieť vyplatiť a bude to zdržiavať ako s výplatou, môžem niečo podniknuť?????

Domáhať sa výplaty aj odstupného súdnou cestou.

Inak neoprávnené nevyplatenie výplaty je trestný čin.
veronikasad
28.09.07,11:52
Ak som to správne pochopila, buď zostanem dva mesiace vo výpovednej lehote a budem dostávať2x minimálnu mzdu, alebo požiadam o skončenie pracovného pomeru pred výpovednou lehotou a mám nárok na odstupné vo výške dvojnásoného platu čo je takisto minim. mzda.Prosím ak to zle chápem opravte ma Danka
Nárok na odstupné ti vznikne iba v tom prípade, ak dostaneš od zamestnávateľa písomnú výpoveď v zmysle § 63 odst. 1 písm. a alebo b.

Novelou ZP od 1.9. 07 výplata odstupného už nie je podmienená ukončením prac.pomeru pred začatím plynutia výpovednej doby. Teda ak si do 30.9.07 dostala výpoveď - osobne alebo poštou - výpovedná doba je najmenej dvojmesačná a prac.pomer končí 30.11.07. Samozrejme, ak s tým zamestnávateľ bude súhlasiť, môžeš skončiť prac.pomer aj v priebehu plynutia výpovednej doby - budeš mať nárok aj na odstupné.
O odstupné nemusíš žiadať, vznikne ti naň nárok zo zákona.

Pri skončení pracovného pomeru vyplatí zamestnávateľ zamestnancovi mzdu najneskôr v najbližšom výplatnom termíne po dni skončenia prac.pomeru.

-------
Veronika
wagner
28.09.07,12:01
Danka, pozri si zákonník práce platný od 1.9.2007. Hovorí sa v ňom o výpovednej dobe 3 mesiace a 3mesačnom odstupnom. Platí aj výpovedná doba aj odstupné. Alebo keď Ťa zamestnávateľ nepotrebuje tak nech Ti vyplatí 6 platov a môžeš odísť. Ale výpoveď musí byť písomná s uvedením dôvodu nadbytočnosť alebo zrušenie pracovného miesta. Pozri si poriadne ZP, je v úplnom znení aj na Porade.
veronikasad
28.09.07,12:03
Danka, pozri si zákonník práce platný od 1.9.2007. Hovorí sa v ňom o výpovednej dobe 3 mesiace a 3mesačnom odstupnom. Platí aj výpovedná doba aj odstupné. Alebo keď Ťa zamestnávateľ nepotrebuje tak nech Ti vyplatí 6 platov a môžeš odísť. Ale výpoveď musí byť písomná s uvedením dôvodu nadbytočnosť alebo zrušenie pracovného miesta. Pozri si poriadne ZP, je v úplnom znení aj na Porade.

kde si zobral tých 6 platov ? Ak skončí hneď nemá nárok na doplatenie mzdy za nevyčerpanú výpovednú dobu.
Chobot
28.09.07,12:24
kde si zobral tých 6 platov ? Ak skončí hneď nemá nárok na doplatenie mzdy za nevyčerpanú výpovednú dobu.

Veď keby mi dal výpoveď, tak ešte pracujem počas VD 3 mesiace a poberám plat (okrem odstupného). Ak by mi navrhol skončiť hneď, bol by som hlúpy prísť o 3 mesačné platy. Ak by chcel, aby som dohodou skončil hneď, tak by som požadoval klasické odstupné 3 platy a ešte 3 platy za nevyčerpanú výpovednú dobu. Preto 6 platov.

Kedysi v banke, kde som robil, to tiež tak bolo - 3 platy odstupného plu 2 mesiace VD. Ak sa dohodli, že skončí hneď, tak dostal 3 odstupné a ešte plus 2 odstupné za VD.
veronikasad
29.09.07,09:07
Veď keby mi dal výpoveď, tak ešte pracujem počas VD 3 mesiace a poberám plat (okrem odstupného). Ak by mi navrhol skončiť hneď, bol by som hlúpy prísť o 3 mesačné platy. Ak by chcel, aby som dohodou skončil hneď, tak by som požadoval klasické odstupné 3 platy a ešte 3 platy za nevyčerpanú výpovednú dobu. Preto 6 platov.

Kedysi v banke, kde som robil, to tiež tak bolo - 3 platy odstupného plu 2 mesiace VD. Ak sa dohodli, že skončí hneď, tak dostal 3 odstupné a ešte plus 2 odstupné za VD.

Chobot, to si mohol žiadať len v banke. /Tam som pred 30 rokmi aj ja začínala/. Živnostník, ktorý nemá na výplaty ťažko na niečo takéto pristane.

--------
Veronika
Chobot
29.09.07,16:45
Chobot, to si mohol žiadať len v banke. /Tam som pred 30 rokmi aj ja začínala/. Živnostník, ktorý nemá na výplaty ťažko na niečo takéto pristane.

--------
Veronika

Tak potom nech mi dá výpoveď, dostanem 3 odstupné a budem ešte robiť 3 mesiace počas VD.
veronikasad
29.09.07,20:13
Chobot, nepochopil si ma. Nepochybujem o zákonných nárokoch. Nie vždy sa dá vytlc od zamestnávateľa niečo navyše, ako si uviedol tvoj prípad. /častokrát by aj chceli dať a naozaj na to nemajú/...

----------
Veronika
danielik23
03.10.07,07:50
ďakujem za všetky rady a odpovede, do dnešného dňa som výpoveď nedostala, prevádzka je 3dni zatvorená, mali sme inventúru a dnes mi šéf dal 3 možnosti na výber: buď mu podpíšem výpoveď dohodou spätne ako keby mi ju dal do konca septembra t.j. skončím pracovný pomer do 30.9.2007 s tým že mi za september vyplatí minimálnu mzdu a budem mať nárok na dvojmesačné odstupné, alebo si ma nechá na pol úväzok /4 hodiny/denne a budem dostávať adekvátnu čiastku z minimálnej mzdy:-( tým ma chce vyštvať, lebo normálnu výpove´d mi nechce dať, nechce aby mi mlynula 2 mesačná výpovedná lehota..... mám sa do zajtra rozhodnúť..... Poraďte mi prosím čo mám spraviť, ako mám postupovať, prácu som si ešte nenašla.... Dik všetkým Danka
Chobot
03.10.07,08:11
ďakujem za všetky rady a odpovede, do dnešného dňa som výpoveď nedostala, prevádzka je 3dni zatvorená, mali sme inventúru a dnes mi šéf dal 3 možnosti na výber: buď mu podpíšem výpoveď dohodou spätne ako keby mi ju dal do konca septembra t.j. skončím pracovný pomer do 30.9.2007 s tým že mi za september vyplatí minimálnu mzdu a budem mať nárok na dvojmesačné odstupné, alebo si ma nechá na pol úväzok /4 hodiny/denne a budem dostávať adekvátnu čiastku z minimálnej mzdy:-( tým ma chce vyštvať, lebo normálnu výpove´d mi nechce dať, nechce aby mi mlynula 2 mesačná výpovedná lehota..... mám sa do zajtra rozhodnúť..... Poraďte mi prosím čo mám spraviť, ako mám postupovať, prácu som si ešte nenašla.... Dik všetkým Danka

Neexistuje univerzálna rada. Na jednej strane ti môžeme poradiť tak, aby to bolo úplne v súlade so ZP, čo však nemusí byť pre teba najlepšia alternatíva.

Napr. podľa ZP by si nemusela pristúpiť ani na jeden jeho návrh. On by ti musel dať výpoveď s dvojmesačným odstupným a dvojmesačnou výpovednou dobou.

Otázne je, ako by tento nárok bol v jeho prípade vymožiteľný. Či by si sa niekedy dočkala toho odstupného aj výpovednej doby.

Ak zoberieš ten PP na pol uväzku, tak sa pripravíš o polovicu mzdy aj prípadného budúceho odstupného. Na druhej strane budeš mať naďalej prácu (ak je to tvoja priorita byť zamestnaná).

Ak zoberieš dohodu, dostaneš to odstupné a môžeš sa zaevidovaťna ÚP (pravdepodobne budeš mať nárok na podporu) a nebudeš sa musieť s ním viac naťahovať a prípadne súdiť o tie vyššie spomenuté nároky.

Možno by som na tvojom mieste skúsil vyjednať ešte jedno odstupné, t.j. 3 mesačné a podpísal dohodu. Ak by trval na dvoch mesiacoch, je na tebe, aká si bojovná, či by si dokázala sporiť sa s ním.

Takže rozhodnutie je na tebe. Síce si v práve, ale bol by to dlhý boj (vlastne len o dva mesiace výpovednej doby).
jež
03.10.07,12:12
ešte raz by som si to chcela zhrnúť. Mne oznámil zatiaľ zamestnávateľ ústne, že budem mať výpoveď zo strany zamestnávateľa. Ak dostanem výpoveď 12.10. 2007 výpoveď začína plynuť od 1. dňa kal. mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede - takže mne začne od 01.11.2007 a ukončím prac. pomer k 31.12.2007.
Výpoveď bude podľa § 63, odst. 1, písemno a alebo b.
Pracujem vo firme od 01.03.2004 - takže mám nárok na dvojmesčné odstupné. V akom prípade je nárok na trojmesačné odstupné ? A vôbej mám ja naň nárok ?
Ukončiť pracovný pomer dohodou je pre mňa nevýhodné. Radšej nech mi plynie výpovedná doba a dostanem odstupné.

Pochopila som to správne ?
Ďakujem
Ale aj tak sa mi to celé nezdá. Zamestnávateĺ podozrivo sľubuje, kde mám istotu že odstupné mi bude vyplatené, a či dostanem aj mzdu za 12/2007.
Je možné dohodnúť písomne že ,mzda a aj odstupné bude vyplatené v deň ukončenia prac. pomeru ? Jasné keď zamestnávateľ bude súhlasiť.
JankaO
03.10.07,14:20
ešte raz by som si to chcela zhrnúť. Mne oznámil zatiaľ zamestnávateľ ústne, že budem mať výpoveď zo strany zamestnávateľa. Ak dostanem výpoveď 12.10. 2007 výpoveď začína plynuť od 1. dňa kal. mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede - takže mne začne od 01.11.2007 a ukončím prac. pomer k 31.12.2007.
Výpoveď bude podľa § 63, odst. 1, písemno a alebo b.
Pracujem vo firme od 01.03.2004 - takže mám nárok na dvojmesčné odstupné. V akom prípade je nárok na trojmesačné odstupné ? ak trvá zamestnanie viac ako 5 rokov je 3 mesačné odstupné A vôbej mám ja naň nárok ? Áno, máte nárok ak skončí pracovný pomer podľa Vami uvedeného §
Ukončiť pracovný pomer dohodou je pre mňa nevýhodné. Radšej nech mi plynie výpovedná doba a dostanem odstupné. Správne.

Pochopila som to správne ?
Ďakujem
Ale aj tak sa mi to celé nezdá. Zamestnávateĺ podozrivo sľubuje, kde mám istotu že odstupné mi bude vyplatené, a či dostanem aj mzdu za 12/2007. V prípade nevyplatenia sa obráťte na inšpektorát práce príp. súd.
Je možné dohodnúť písomne že ,mzda a aj odstupné bude vyplatené v deň ukončenia prac. pomeru ? Viď nižšie uvedenú citáciu zo ZP...Jasné keď zamestnávateľ bude súhlasiť.

§ 129
Splatnosť mzdy
(http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace.html#hore)
(3) Pri skončení zamestnania vyplatí zamestnávateľ zamestnancovi mzdu splatnú za mesačné obdobie v deň pracovného pomeru, ak sa nedohodli inak ,najneskôr však v najbližšom výplatnom termíne nasledujúcom po dni skončenia pracovného pomeru.
Chobot
03.10.07,16:15
§ 129
Splatnosť mzdy
(http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace.html#hore)
(3) Pri skončení zamestnania vyplatí zamestnávateľ zamestnancovi mzdu splatnú za mesačné obdobie v deň pracovného pomeru, ak sa nedohodli inak ,najneskôr však v najbližšom výplatnom termíne nasledujúcom po dni skončenia pracovného pomeru.

Vypadlo ti slovo "v deň skončenia pracovného pomeru".
JankaO
03.10.07,17:09
Vypadlo ti slovo "v deň skončenia pracovného pomeru".
mimotemy Richardovi...:D Ale aj tak ďakujem za upozornenie.
jež
05.10.07,07:21
prosila by som vysvetliť:
- ak dá zamestnanec výpoveď sám v organizácii, má možnosť sa zaevidovať na úrade práce a dostávať podporu ? Ak áno, v akej výške a za aké obdobie
- a ako je to v prípade , že zamestnancovi dá vyýpoveď zamestnávateľ ?

Čo je pre mňa ako zamestnanca výhodnejšie.
Ďakujem
Chobot
05.10.07,07:39
prosila by som vysvetliť:
- ak dá zamestnanec výpoveď sám v organizácii, má možnosť sa zaevidovať na úrade práce a dostávať podporu ? Ak áno, v akej výške a za aké obdobie
- a ako je to v prípade , že zamestnancovi dá vyýpoveď zamestnávateľ ?

Čo je pre mňa ako zamestnanca výhodnejšie.
Ďakujem

Pre poberanie podpory nemá žiadny vplyv či výpoveď podáva zamestnanec alebo zamestnávateľ. Nárok na podporu je vždy rovnaký a štandardne je 6 mesiacov. Výška podpory závisí od vymeriavacieho základu, z ktorého si platila odvody do SP.
Katka91
05.10.07,08:14
A čo v prípade, keď dá zamestnanec výpoveď, beží mu výpovedná lehota, počas ktorej sa stal PN. Kedy skončí pracovný pomer v prípade, že PN bude trvať dlhšie ako mala pôvodne výpovedná lehota skončiť? Končí sa až ukončním PN?
Tweety
05.10.07,08:27
PP skončí uplynutím VD.
Chobot
05.10.07,08:30
A čo v prípade, keď dá zamestnanec výpoveď, beží mu výpovedná lehota, počas ktorej sa stal PN. Kedy skončí pracovný pomer v prípade, že PN bude trvať dlhšie ako mala pôvodne výpovedná lehota skončiť? Končí sa až ukončním PN?

Bolo to už síce viackrát preberané, ale poviem to stručne:

Ak dá výpoveď zamestnanec, výpovedná doba sa za čas PN nepredlžuje. PP skonči v posledný deň VD.
jež
05.10.07,11:13
neviete mi poradiť ako by som sa dopátrala , alebo kde by som si to pozrela, že aká by bola asi podpora v nezamestnanosti keď vymeriavací základ z ktorého sa platia odvody do SP je tak 16.000,- Sk ?
Danila
05.10.07,11:24
neviete mi poradiť ako by som sa dopátrala , alebo kde by som si to pozrela, že aká by bola asi podpora v nezamestnanosti keď vymeriavací základ z ktorého sa platia odvody do SP je tak 16.000,- Sk ?
Okrem toho, že si to zle zaradila, nie si ani zďaleka nováčik, napriek tomu Ti odpoviem kde hľadať.
Tu:

http://www.porada.sk/t52914-podpora-v-nezamestnanosti.html
sisu
07.10.07,09:44
Bolo to už síce viackrát preberané, ale poviem to stručne:

Ak dá výpoveď zamestnanec, výpovedná doba sa za čas PN nepredlžuje. PP skonči v posledný deň VD.
Prosím v ktorom par. ZP sa o tom hovorí.
danielik23
07.10.07,10:31
čo v prípade ak výpoveď dostanem, začne mi plynúť výpovedná lehota 2 mesiace, musím chodiť do práce aj keď miesto na ktorom som pracovala nieje také aké je uvedené v prac, zmluve? Musím prijať hocijakú prácu ako mi zamestnávateľ dá? Napríklad, keď mi chce dať umývať okná a pod....Počula som že stačí byť v práci 1hod. denne a započítava sa to ako celý pracovný deň...má zamestnávateť nárok zmeniť mi pracovný čas, keď s tým nebudem súhlasiť?(chce mi ho náročky zmeniť tak aby som nestíhala autobus) keby som dala výpoveď ja(neviem už presne aký je to paragraf, kôli neplateniu výplaty, cestovného...) mám nárok na dvojmesačné odstupné??? ďakujem danka
danielik23
08.10.07,05:08
Nenájde sa nikto, kto by mi dal odpoveĎ? danka
Olgica
08.10.07,05:16
Nestačí odpracovať 1 hod. denne aby sa to počítalo za odprac.deň. Ak si vo výpovednej lehote, mala by si vykonávať prácu takú ako doteraz, lebo prac.zmluva resp.podmienky prac.zmluvy sa nemenia. ZĽ ti nemôže len tak dať inú prácu a meniť prac.dobu - všetko rieši pôvodná prac.zmluva. (ak nebola menená dodatkami).
Chobot
08.10.07,05:36
Prosím v ktorom par. ZP sa o tom hovorí.

Je to v § 62 - Výpovedná doba ods. 1:

"Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby."

V § 64 ods. 2 a hovorí o výnimke, ktorá platí len pre výpoveď danú zamestnávateľom, pre výpoveď danú zamestnancom platí § 62 ods. 1.
Marti.ka
08.10.07,06:26
čo v prípade ak výpoveď dostanem, začne mi plynúť výpovedná lehota 2 mesiace, musím chodiť do práce aj keď miesto na ktorom som pracovala nieje také aké je uvedené v prac, zmluve? Musím prijať hocijakú prácu ako mi zamestnávateľ dá? Napríklad, keď mi chce dať umývať okná a pod....Počula som že stačí byť v práci 1hod. denne a započítava sa to ako celý pracovný deň...má zamestnávateť nárok zmeniť mi pracovný čas, keď s tým nebudem súhlasiť?(chce mi ho náročky zmeniť tak aby som nestíhala autobus) keby som dala výpoveď ja(neviem už presne aký je to paragraf, kôli neplateniu výplaty, cestovného...) mám nárok na dvojmesačné odstupné??? ďakujem danka
Asi máš na mysli okamžité skončenie PP podľa par. 69 ods.1 písm. b/
Zamestnanec môže PP okamžite skončiť, ak mu zamestnávateľ nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za prac. pohotovosť, náhradu príjmu pri DPN zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti.
Podľa par. 69 ods. 4 je nárok na náhradu mzdy v sume priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov, teda nie odstupné. Pozri § 69 a 70.
bedsnv
30.05.11,14:10
dobrý deň.Som ztp a pracoval som pre firmu 4 roky teras som nastúpil na Pn tu nastal problem kým som pracoval bolo všetko ok,teras som Pn a už somnou nepočítajú našli si za mňa i nahradu s tým že ma chcel majitel prepustit a spetne odhlasit zo socialky-nepochodil,k problemu už dlhší čas sa firma nachadza vo finančných problémoch a to i napriek tomu že práce je stále dost ,rozne sa posuva vyplatný termín no a posledne 3 mesiace nam dokonca stahoval 15% z platu vraj nam to vrati až sa firma spametá no momentalne som už mesiac bez vyplaty je 30.5 a ja som nedostal výplatu za apríl čo s tým? a 2-bol som si pre vyplatu už niekolko krat a stale ta sama pesnička nemám a aby toho nebolo malo chce mi nechat zaplatit opravu firemného auta ktore bolo v oprave a týždeň nato nie na mojej smene stalo sa to kolegovy odyšiel motor udajne neskontroloval olej vynu rozdelil medzi nas oboch kolektývna vyna nemam podpísanu hmotnu zodpovednost a mne sa auto nikdy nepokazilo svoje povinnosti som si vždy plnil čo stým 400eur za opravu auta ktore firma už od poruchy nepoužíva a jeho kupna cena pred rokmi bola 40 tis Sk dakujem za radu