bazalka
23.02.05,08:05
:( ..som si vedomá, že každá téma má svoje miesto, fakt sa snažím ale...na poslednú chvíľu ako vždy. Neviete niekto či sa dá stiahnuť z netu daňové priznanie za byt? Ak áno, kde? Navštívila som i stránku mestkých častí, telefón mi neberú...Preveľmi by ste mi pomohli.:D
Janca
23.02.05,07:12
Pokial viem, tak original tlacivo na dan z nehnutelnosti u nas davali na protiodpis iba jedno /vo vnutri je cas - dan za byt/ a ked som si bola pytat druhe, lebo som sa pomylila, povedali mi, ze si to mozem prepisat a takto pocarbane im odovzdat. Je to na smiech.
Nechceli mi dat druhe ciste, vraj aby som si isla kupit.
Tak som im odovzdala pocarbane.
Skus v SEVT-e, papiernictvach, alebo si zavolaj na MU, kde je k dispozicii taketo tlacivo stiahnut z netu.
Co urobi taky Slovak, ktory zije a pracuje v zahranici a tu u nas ma napr. chatu, neviem, neviem.
Evaman
23.02.05,07:22
Hlinkovx
23.02.05,07:29
http://www.pis.sk/obsah/html/dane2005.htm
Ale ináč mám presne také skúsenosti..ako Janca...tlačivo na podpis..a to sa ma ešte snažili presvedčiť...že už som si ho bola vziať
Evaman
23.02.05,08:04
Tlačivo na podpis? To akože si normálne podpísala, že si preberáš čisté tlačivo?To vážne? Ci brehy , tak ja som šťastná, že u nás v KE nič také nie je. Ja som si vyzdvihla na miestnom úrade 7 kusov a dali by mi aj viac ak by som pýtala. A dávali to hneď na vrátnici aby sa ľudia , kt. idú len po prázdne tlačivá neplietli s tými, kt. idú už odovzdať.A pani ešte aj poradila, čo a ako výpísať. Teda aspoň to čo vedela...
Janca
23.02.05,08:08
Vidno, ze sme s Hlinkovx z jedneho mesta, ci cesta ? My sme unikatni aj danou za pouzivanie verejneho priestranstva autom, hoci parkuje vo vlastnej garazi, este raz platime dan aj mestu za "verejne priestranstvo" a este raz za mestske "spoplatnovane parkoviska". Naplname mestsku kasu, ktoru si ochudobnili tym, ze za "facku" rozpredali "podnikatelom" volne zelene plochy na vystavbu betonovych kolosov, miesto vysadby zelene a tak nam po celom meste miesto stromov rastu "podnikatelske objekty".
Hlinkovx
23.02.05,08:22
EVAMAN..áno..na podpis..dobre čítaš..a ako som už povedala...ešte sa ma taká nepríjemná pani snažila presvedčiť..že už som si tlačivo vzala..a že už ďalšie aj tak nedostanem...tak som jej tam nadala..aj keď ja som strašný kluďas..ale čo je veľa to je veľa..poprvé som na blbé tlačivo čakala asi 1,5 hodinu a keď som sa konečne dostala na radu..tak mi povedala takú "capinu"..no jednoducho je to zábava..a to som tam bola medzi prvými...neviem ako to tam vyzerá teraz ... keď už každému tečie do topánok

A Jani..presne tak..Prievidza sa stane kolosom betónových krabíc, ktoré za chvíľku nebudú spĺňať absolútne žiadne predpisy..a skončí to ako s naším slávnym titanikom..čakám..ked prídu na to..že ešte aj na námestí by sa dalo niečo postaviť..a aby netrochárčili...tak aspoň mrakodrap..a keďže jeden by bol málo..tak aspoň pred každým domom, kde zostal doteraz kúsok zelene v tom našom špinavom a znečistenom meste...treba niečo postaviť...je to choré, ale to je Prievidza a mám dojem, že to naše mesto je celkovo unikát.....čo sa týka práce, ovzdušia, daní...a všetkého ostatného..však aj dane máme väčšie než v okolitých mestách
Janca
23.02.05,08:32
Zaciname byt lepsi aj ako Blava /prepacte poradaci z Blavy/, mali sme sem pozvat BUSHA A PUTINA.
Hlinkovx
23.02.05,08:35
Zaciname byt lepsi aj ako Blava /prepacte poradaci z Blavy/, mali sme sem pozvat BUSHA A PUTINA.mali by sme istotu..že sa tu viac nikdy neukážu:p