martina100
27.09.07,09:57
Cafte ludia, mam takyto pripad: Podnikatel mal vo vlastnictve budovu na podnikanie spolu s dalsimi 2 majitelmi. Sud nariadil predat podiel vacsinovemu podielnikovi. Mojmu klientovi bola vyplatena suma za jeho podiel, ale teraz prisla vyzva od advokata na zaplatenie trov konania a trov odvolacieho konania a taktiez vyzva zo sudu na zaplatenie statu nahradu trov konania. Takze tych vymerov mam nejak vela, ale mozu to byt vydavky ovplyvnujuce ZD?
Kačena I.
27.09.07,08:01
Myslím, že áno, veď všetko súvisí s podnikaním a dala by som to na 568AU
Zita5
27.09.07,08:14
Ja som svoju odpoveď vymazala , nakoľko si myslím , že by ste mohli prípad bližšie špecifikovať .
martina100
27.09.07,09:51
Klient kupil budovu spolu s dalsimi osobami. Jeden z nich skupil viacere podiely a ako vacsinovy majitel chcel odkupil aj nas podiel. Dal to na sud a sud rozhodol, ze musime svoj podiel predat jemu. Budova bola povodne kupena na podnikanie, kedze tu mame sklad a kancelarie. Sud sme fakticky prehrali a musime zaplatit sudne trovy. Moze to byt vydavok OZD? A mam rozhodnutie zo sudu, kde je uvedena vyska spominanych trov. Ale advokat odporcu zaslal este inu vyzvu na zaplatenie dalsich sudnych trov.
Denda
27.09.07,10:05
Klient kupil budovu spolu s dalsimi osobami. Jeden z nich skupil viacere podiely a ako vacsinovy majitel chcel odkupil aj nas podiel. Dal to na sud a sud rozhodol, ze musime svoj podiel predat jemu. Budova bola povodne kupena na podnikanie, kedze tu mame sklad a kancelarie. Sud sme fakticky prehrali a musime zaplatit sudne trovy. Moze to byt vydavok OZD? A mam rozhodnutie zo sudu, kde je uvedena vyska spominanych trov. Ale advokat odporcu zaslal este inu vyzvu na zaplatenie dalsich sudnych trov.
Ak Vám táto povinnosť úhrady trov vyplýva podľa nejakého osobitného predpisu tak je to potom výdavok OZD.
Napr.http://www.porada.sk/534366-post16.html