Camillo
27.09.07,10:35
Čaute, chcem, aby ste mi poradili, ak viete, v nasledovnej oblasti. Plánujem rozbehnúť podomový predaj pracích práškov po dedinách. Poznám zákon o podomovom predaji z roku 2000. Podomový predaj je dovolený a to v pracovných dňoch od 8.00-19.00. Môžu jednotlivé dediny vydať nariadenie, ktorým obmedzujú, resp. zakazujú podomový predaj, ak áno, ako to zistím?
Ďalšia vec - v zákone o podomovom predaji je stanovené, že kupujúci má právo do 7 dní bez udania dôvodu odstúpiť od zmluvy, teda má právo vrátiť tovar a požadovať späť peniaze. Ja ako predávajúci ho musím písomne o tomto práve informovať. V zákone je tiež stanovené, že primeraná starostlivosť o tovar musí byť zachovaná, ak chce tovar vrátiť. No zoberme si, že pani si kúpi prací prášok, ktorý je v HDPE fólii, otvorí ho (t.z. poruší obal) a použije z neho niekoľko dávok na pranie. Pani sa však rozhodne, že chce prášok vrátiť (predpokladajme, že je s ním nespokojná). Má na to nárok, ak zoberieme do úvahy, že ten prášok bol otvorený (porušený obal) a pani z neho určitú časť spotrebovala na pranie, teda už nemá pôvodnú hmotnosť? Dá sa povedať, že v takomto prípade je zachovaná primeraná starostlivosť o tovar? Má teda právo požadovať späť peniaze?
Prosím, ak máte v tejto oblasti skúsenosti, resp. poznáte dobre legislatívu, že by ste mi poradili.
A okrem toho, môže sa uskutočňovať podomový predaj pracích práškov?
Vopred ďakujem za radu.