vlnka111
27.09.07,10:50
Dobry den,
poprosila by som poradit pri zaradeni podla klasifikacie do odpisovej triedy - pretoze mam v tom urcite nejasnosti.

Ide o Pracovnu klietku /kabinu alebo plosinu/ za cca. 55 000,-, ktora vazi 180 kg, nosnost 250 kg, nosnost max. 2 osoby. Pracovna plosina sa prostrednictvom retazoveho zavesu upevnuje na zeriav a sluzi na prepravu osob.
Tato kabinka sa pouziva na viacerych zeriavoch.

Dakujem velmi pekne
Tánička
08.03.08,11:02
:confused: Prosím Vás, do ktorej odpisovej skupiny máme zaradiť sekcionálnu bránu - jedná sa o garážovú bránu. Cena je SK 37.905,-.
Ďakujem
andrej_rv
08.03.08,11:25
:confused: Prosím Vás, do ktorej odpisovej skupiny máme zaradiť sekcionálnu bránu - jedná sa o garážovú bránu. Cena je SK 37.905,-.
Ďakujem
Brána sa nepovažuje za samostatný hnuteľný majetok, odpisuje sa ako súčasť alebo technické zhodnotenie príslušnej stavby. Ak je súčasťou budovy, tak v 4.OS, ak súťasťou tzv. drobnej stavby v zmysle definície podľa stavebného zákona (garáž do stanovených rozmerov, oplotenie...), tak v 3. OS.
Viac príspevkov k tejto téme nájdeš aj tu http://www.porada.sk/t44841-garazova-brana.html#post426566
Katarina
08.03.08,16:41
Dobry den,
poprosila by som poradit pri zaradeni podla klasifikacie do odpisovej triedy - pretoze mam v tom urcite nejasnosti.

Ide o Pracovnu klietku /kabinu alebo plosinu/ za cca. 55 000,-, ktora vazi 180 kg, nosnost 250 kg, nosnost max. 2 osoby. Pracovna plosina sa prostrednictvom retazoveho zavesu upevnuje na zeriav a sluzi na prepravu osob.
Tato kabinka sa pouziva na viacerych zeriavoch.

Dakujem velmi pekne

Podla mňa pracovná plošina sama o sebe nie je funkčná, priradila by som ju k žeriavu ako technické zhodnotenie. Ale určite sa ozvú skúsenejší.