stanuss
27.09.07,11:49
Ahoj poraďáci,
Zamestnanec poslal 24.08.07 PN neschopný práce od 21.08.2007.(Žiadosť o náhradu príjmu + Žiadosť o nemocenské). Po 10.dňoch som chcela odniesť na Soc.poisťovňu PN + potvrdenie. Uvedené mi neprevzali, nakoľko menovaný nebol podpísaný.V ten deň som mu to odoslala doporučene, že nech to podpíše a pošle späť aj s bielym lístkom na pokračovanie PN. Dnešný deň sa mi vrátila pošta, adresát nezastihnutý. Medzitým som sa ho pokúšala kontaktovať telefonicky ale bezvýsledne. U ošetrujúcej lekárky som si 25.09.2007 telefonicky overovala či je ešte stále PN a tá mi oznámila, že ho z PN vypísali pre porušenie režimu (nedostavil sa na kontrolu) k 01.09.2007. Prosím poradte, čo robiť. Už som mu zaslala aj druhý list, no neúspešne. Jeho pracovný pomer je na dobu neurčitú a nemám ani ukončenie PN. Zatiaľ sme mu zadržali výplatu a náhradu príjmu za 8/2007. Ale čo ďalej v 9/07.
Ďakujem
ajobs
27.09.07,09:53
Ahoj poraďáci,
Zamestnanec poslal 24.08.07 PN neschopný práce od 21.08.2007.(Žiadosť o náhradu príjmu + Žiadosť o nemocenské). Po 10.dňoch som chcela odniesť na Soc.poisťovňu PN + potvrdenie. Uvedené mi neprevzali, nakoľko menovaný nebol podpísaný.V ten deň som mu to odoslala doporučene, že nech to podpíše a pošle späť aj s bielym lístkom na pokračovanie PN. Dnešný deň sa mi vrátila pošta, adresát nezastihnutý. Medzitým som sa ho pokúšala kontaktovať telefonicky ale bezvýsledne. U ošetrujúcej lekárky som si 25.09.2007 telefonicky overovala či je ešte stále PN a tá mi oznámila, že ho z PN vypísali pre porušenie režimu (nedostavil sa na kontrolu) k 01.09.2007. Prosím poradte, čo robiť. Už som mu zaslala aj druhý list, no neúspešne. Jeho pracovný pomer je na dobu neurčitú a nemám ani ukončenie PN. Zatiaľ sme mu zadržali výplatu a náhradu príjmu za 8/2007. Ale čo ďalej v 9/07.
Ďakujem

Preveriť čo s ním je, a ak nebude zastihnuteľný ani inak odpovedať na vaše výzvy, potom ukončiť pracovný pomer pre hrubé porušenie pracovnej disciplíny.
drobeceva
27.09.07,09:54
Súhlas, ako píše ajobs, ale aj tak si myslím, že trebalo trošku skôr konať a nenechať to tak.
Denda
27.09.07,09:58
Zatiaľ sme mu zadržali výplatu a náhradu príjmu za 8/2007. Ale čo ďalej v 9/07.
Ďakujem
Toto nedoporučujem. Mzdové prostriedky za mesiac 08/2007 zadržiavať nemôžete. Ďalej postupujte tak ako spomínal Tóno a ukončenie PN si vypýtajte od lekárky z dôvodu ako ste už uviedli.
Jara
27.09.07,10:21
Náhrada príjmu ma patrí, jedine že by ste mu boli na kontrolu z firmy a tak by ste zistili porušenie lieč. režimu tak by ste mu krátili. Ak to zistila SP tak bude v tomto smere konať. Vy len vyčkate kedy bude ukončená PN a myslím, že to Vám dá lekárka /Ak bola naozaj ukončená k 01.9. tak už by ste ju mali mať/. Snažiť sa s nim skontaktovať a ak nie tak mu dať dovolenku ak ešte má a hrubé porušenie prac. disciplíny ak už mal nastúpiť do práce. Musite konať lebo potrebujete nahlásiť prerušenie do SP alebo ukončenie PP. Už je po termíne, ale urobte to čo najskôr, možno to bude bez následkov zo strany SP a ak budú následky tak si uplatnite náhradu škody u zamestnanca, nakoľko to spôsobil sám.