NADEJKA
17.06.04,09:39
Dobrý deň kolegovia,mám dilemu nad nasledovným: firma predala tovar a na tej istej faktúre dobropisovala vrátený tovar z minulého roka s 20% DPH.
ČO mám s takou faktúrou robiť? Ako to dám do výkazu,keď dobropisy sa
píšu do iných riadkov? Vďaka za rýchlu pomoc.
NADEJKA
18.06.04,09:48
Drahí poradcovia,ak môžete vyjadrite sa mi prosím k môjmu dotazu.Naštudovala som to,je to tak ,že evidencia dobropisov zvlášť sa týka len dobropisov z EU? Naše tuzemské idú bežne tak ako do apríla? Vďaka.
viktoria
18.06.04,10:24
Evidencia dobropisov aj ťarhopisov sa tyka dodania tovaru a služieb v tuzemsku aj nadobudnutia tovaru z členského štátu.
NADEJKA
18.06.04,10:54
spoločnosť,ktorej robím účtovníctvo predala tovar a na tej istej faktúre dobropisovala reklamovaný-vrátený tovar.Čo s tým mám urobiť v DPH? Kde to zapíšem? Treba zvlášť plusovú a zvlášť mínusovú čiastku? Alebo to môžem celé zobrať do § 8 a 9? Prosím pomôžte mi, je to súrne! Ďakujem pekne.
viktoria
18.06.04,10:59
Podľa mňa tá faktúra nie je správne vystavená, ak sa nejedná o ten istý tovar. Na dobropis treba vystaviť zvlášť faktúru s mínusovými čiastkami.