optimistka
27.09.07,17:49
Ahojte, som tu prihlásená poprvýkrát a chcela by som poprosiť o radu:
Mám účtovať súkromné gymnázium, nie je to neziskovka, len na štatistike, zriaďovateľom je s.r.o. Gymnázium má ičo i dič, účtovníctvo podvojné, má s tým niekto skúsenosti ako účtovať zriaďovateľa ako gymnázium ? Aké sú tam špecifiká, kde nájdem vhodnú literatúru a pod
Veľmi pekne ďakujem
victoria
27.09.07,16:06
Ak tomu dobre rozumiem tak s.r.o. sa rozhodla zriadit gymnazium ako jednu zo svojich cinnosti ? Bude to klasicka podnikatelska cinnost alebo je to rozpoctovka ktora bude dostavat nejake financie z verejnej spravy, resp. rozpoctu ?
optimistka
27.09.07,16:17
s.r.o. má v predmete činnosti prevádzkovanie súkromného gymnázia,v zriaďovacej listine gymnázia je uvedené že sa jedná o neštátne školské zariadenie, ktoré na svoju činnosť získava materiálne a finančné prostriedky najmä z dotácií zo ŠR na žiaka, príspevkov rodičov,žiakov,nadačných a sponzorských aktivít a iných zdrojov. Mätie ma to, že nemajú ten prefix n.o.
Viesť s.r.o. ako klasický podnikateľský subjekt a gymnázium ako kvázi neziskovku podľa postupov účtovania 22502/2002 ????
anaka
28.08.08,08:30
Dobrý deň,
Potrebovala by som poradiť v tejto veci.
Občianske združenie je zriaďovateľom súkromného gymnázia. Bolo nám povedané, že súkromné gymnázium má samostatnú právnu subjektivitu. Ale čo to teda pre nás ako občianske združenie znamená? Aká je to právna subjektivita súkromné gymnázium? Ako účtuje súkromné gymnázium, keď je zriaďovateľom obč. združenie?
Prosím Vás kto viete poradiť, dajte vedieť.
Ďakujem.
victoria
01.09.08,10:41
Dobrý deň,
Potrebovala by som poradiť v tejto veci.
Občianske združenie je zriaďovateľom súkromného gymnázia. Bolo nám povedané, že súkromné gymnázium má samostatnú právnu subjektivitu. Ale čo to teda pre nás ako občianske združenie znamená? Aká je to právna subjektivita súkromné gymnázium? Ako účtuje súkromné gymnázium, keď je zriaďovateľom obč. združenie?
Prosím Vás kto viete poradiť, dajte vedieť.
Ďakujem.

Podla mna je sukromna skola rozpoctovou organizaciou a pokial ma samostatnu pravnu subjektivitu je potrebne ju uctovat samostatne, podvojne uctovnictvo a rozpoctovu organizaciu. Obcianske zdruzenie bude uctovane samostatne ako neziskova organizacia. Ale tu by mohol niekto pridat nazor, v praxi som sa s tymto este nestretla a zaujimalo by ma to.
anaka
02.09.08,05:42
Victoria veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Som túto otázku zadala aj na porade MVO, ale nikto nič sa neozýva. Asi fakt zložitá otázka.
optimistka
01.10.08,16:20
ahojte, ja účtujem súkromné gymnázium aj jeho zriaďovateľa s.r.o. taktiež som z toho mierne povedané blbec. škola má právnu subjektivitu, účtujem to samostatne v PU, s.r.o. má samostatné účtovníctvo. normatívny príspevok čo posiela KŠU ide zriaďovateľovi s.r.o.čke a tá podľa potreby presúva časť prostriedkov gymnáziu. chcem sa spýtať podľa vás, tento normatívny príspevok sa účtuje kde ? je to pre tú s.r.o. výnos alebo je to len akýsi predavok ? veľmi pekne ďakujem O.
jarkra
04.02.09,20:08
Podla mna je sukromna skola rozpoctovou organizaciou a pokial ma samostatnu pravnu subjektivitu je potrebne ju uctovat samostatne, podvojne uctovnictvo a rozpoctovu organizaciu. Obcianske zdruzenie bude uctovane samostatne ako neziskova organizacia. Ale tu by mohol niekto pridat nazor, v praxi som sa s tymto este nestretla a zaujimalo by ma to.

Ja mám momentálne požičanú jednu publikáciu, v ktorej je uvedené, že neštátne školy a školské zariadenia, ktoré majú zriaďovaciu listinu v súlade s § 22 ods. 2 zákona č. 596/2003 účtujú podľa postupov pre organizácie neriadené za účelom podnikania. Takého školy a zariadenia nie sú ani rozpočtovou ani príspevkovou organizáciou.

Ak má škola, resp. školské zariadenie právnu subjektivitu, tak je potrebné viesť samostatné účtovníctvo.
janaZH
22.05.09,08:07
Dobrý deň.
Účtujem súkromnú školu, ktorá má v zriaďovacej listine určenú formu hospodárenia ako príspevková organizácia a vedieme aj účtovníctvo pre príspevkové organizácie. Keďže to nie je celkom správne, chceli by sme zmeniť formu hospodárenia a účtovať podľa postupov pre organizácie nezriadené za účelom podnikania.
Vie niekto poradiť, aký je postup? Čo všetko je potrebné urobiť? Ďakujem.
claude
22.06.09,05:41
Asi pred dvoma-troma rokmi boli štatisticky súkromné školy preradené do "neziskových organizáciácii". Treba sa informovať na príslušnom štatistickom úrade. Mám o tom zo štatistiky aj papier, takže už asi 2-3 roky účtujem ako nezisková organizácia.