miroslav4
27.09.07,18:40
ahoj poraďaci,
mam dilemu :( ci som spravil správne hlasenie o vyuctovani dane z prijmov zo zav. cinnosti za rok 2006 poradite prosim?
uhrn zuctovanych a vyplat. prijmov bol 70655.- Sk
poistne 9472,-Sk
zaklad dane 61183,-Sk
nezdanitelna ciastka na danovnika je 90816 (aj ked pracoval len 9 az 12 mesiac?)
uhrn preddavkov na dan 5871,-Sk
odvedene preddavky 5871,-Sk
danovy bonus nulovy

chcem sa spytat ci tych 5871,- Sk malo byt ako preplatok, a mal som ziadat o vratenie dane DU??

ďakujem ak mi v tom urobite jasno
ondrejvla
27.09.07,16:55
ahoj poraďaci,
mam dilemu :( ci som spravil správne hlasenie o vyuctovani dane z prijmov zo zav. cinnosti za rok 2006 poradite prosim?
uhrn zuctovanych a vyplat. prijmov bol 70655.- Sk
poistne 9472,-Sk
zaklad dane 61183,-Sk
nezdanitelna ciastka na danovnika je 90816 (aj ked pracoval len 9 az 12 mesiac?)
uhrn preddavkov na dan 5871,-Sk
odvedene preddavky 5871,-Sk
danovy bonus nulovy

chcem sa spytat ci tych 5871,- Sk malo byt ako preplatok, a mal som ziadat o vratenie dane DU??

ďakujem ak mi v tom urobite jasno

Daňovník má nárok na nezdaniteľnú čiastku za 12 mesiacov, ak toto boli všetky príjmy daňovníka od všetkých zamestnávateľov, potom je ZD nula a požiadaj dodatočným DP o vrátenia zaplateného preddavku.
veronikasad
27.09.07,19:08
Daňovník má nárok na nezdaniteľnú čiastku za 12 mesiacov, ak toto boli všetky príjmy daňovníka od všetkých zamestnávateľov, potom je ZD nula a požiadaj dodatočným DP o vrátenia zaplateného preddavku.
Pozor, je to s pokutou 2000 sk. Zamestnanec mal požiadať o vykonanie ročného zúčtovania dane, ak tak neurobil, do 31.3. bol povinný podať DP.

--------
Veronika
Johanka
27.09.07,19:13
ahoj poraďaci,
mam dilemu :( ci som spravil správne hlasenie o vyuctovani dane z prijmov zo zav. cinnosti za rok 2006 poradite prosim?
uhrn zuctovanych a vyplat. prijmov bol 70655.- Sk
poistne 9472,-Sk
zaklad dane 61183,-Sk
nezdanitelna ciastka na danovnika je 90816 (aj ked pracoval len 9 az 12 mesiac?)
uhrn preddavkov na dan 5871,-Sk
odvedene preddavky 5871,-Sk
danovy bonus nulovy

chcem sa spytat ci tych 5871,- Sk malo byt ako preplatok, a mal som ziadat o vratenie dane DU??

ďakujem ak mi v tom urobite jasno
Mne nie je jasné podčiarknuté ...v hlásení sa nezdaniteľná časť ako taká neuvádza . Potom neviem či sa bavíme o hlásení alebo o ročnom zúčtovaní ...
lenkak
28.09.07,08:39
Hlásenie robí zamestnávateľ, ty ako občan urobíš Daňové priznanie a to na základe tlačiva buď Potvrdenia alebo Hlásenia. Aké tlačivo máš?
jankasm
28.09.07,09:26
V každom prípade, do 31.03.2007 mal zamestnanec podať daňové priznanie, kde by požiadal o vrátenie toho preplatku, alebo mal zamestnávateľa požiadať o ročné zúčtovanie dane, ktoré by zamestnávateľ vykonal a preplatok mu vrátil.
Hlásenie je v podstate len súhrnné informatívne tlačivo pre daňový úrad.
Laurakošice
30.09.07,12:30
prosim pomoc, ohladom vypisania FO 1 a FO2.
Klient má príjmy ako zamestnanec v sro - mzdu, iné prijmy akok FO nemal. kolonky ako predaj tovaru, predaj výrobkov sa nevypisu ? kde sa vypise jeho mzda? do ktorého riadku?
co sa tyka FO 2: majetok sro-cky sa tam asi nepise len jeho sukromny majetok? a co ucty v bankach? ako sa vypocita dan z prijmov FO ak mal len mzdu?, ostatne prijmy ma ako PO. dakujem vam vsetkym,
veronikasad
30.09.07,12:51
prosim pomoc, ohladom vypisania FO 1 a FO2.
Klient má príjmy ako zamestnanec v sro - mzdu, iné prijmy akok FO nemal. kolonky ako predaj tovaru, predaj výrobkov sa nevypisu ? kde sa vypise jeho mzda? do ktorého riadku?
co sa tyka FO 2: majetok sro-cky sa tam asi nepise len jeho sukromny majetok? a co ucty v bankach? ako sa vypocita dan z prijmov FO ak mal len mzdu?, ostatne prijmy ma ako PO. dakujem vam vsetkym,

Čo vypisuješ ? Daňové priznanie alebo prílohy k DP - Výkaz o príjmoch a výdavkoch a Výkaz o majetku a záväzkoch ?

Mal len príjmy zo zamestnania alebo aj zo živnosti ?

--------
Veronika
Johanka
30.09.07,14:43
prosim pomoc, ohladom vypisania FO 1 a FO2.
Klient má príjmy ako zamestnanec v sro - mzdu, iné prijmy akok FO nemal. kolonky ako predaj tovaru, predaj výrobkov sa nevypisu ? kde sa vypise jeho mzda? do ktorého riadku?
co sa tyka FO 2: majetok sro-cky sa tam asi nepise len jeho sukromny majetok? a co ucty v bankach? ako sa vypocita dan z prijmov FO ak mal len mzdu?, ostatne prijmy ma ako PO. dakujem vam vsetkym,
... ako otázka je to riadny zmätok :confused: , ocenila by som klientovu odvahu:rolleyes: .
FO1 - ak má daňovník príjmy iba zo závislej činnosti, nezostavuje účtovnú závierku a teda nevypisuje ani Výkaz o príjmoch a výdavkoch ( predaj tovaru a predaj výrobkov sú "kolonky" z tohto výkazu).

FO2 - cit. "majetok sro-cky sa tam asi nepise len jeho sukromny majetok?" - kam tam ???
miroslav4
01.10.07,06:50
Citát:
Pôvodca textu príspevku: miroslav4
ahoj poraďaci,
mam dilemu ci som spravil správne hlasenie o vyuctovani dane z prijmov zo zav. cinnosti za rok 2006 poradite prosim?
uhrn zuctovanych a vyplat. prijmov bol 70655.- Sk
poistne 9472,-Sk
zaklad dane 61183,-Sk
nezdanitelna ciastka na danovnika je 90816 (aj ked pracoval len 9 az 12 mesiac?)
uhrn preddavkov na dan 5871,-Sk
odvedene preddavky 5871,-Sk
danovy bonus nulovy

chcem sa spytat ci tych 5871,- Sk malo byt ako preplatok, a mal som ziadat o vratenie dane DU??

ďakujem ak mi v tom urobite jasno

Mne nie je jasné podčiarknuté ...v hlásení sa nezdaniteľná časť ako taká neuvádza . Potom neviem či sa bavíme o hlásení alebo o ročnom zúčtovaní ...

tyka sa to hlasenia o vyuctov. dani, ktore vykonava zamestnavatel takze v hlaseni malo byt uvedene:
cast I.
zuctov a vyplat. prijmy 70655,-
zrazene preddavky 5871,-
odvodova povinnost 5871,-
odvedene preddavky 5871,-
cast II.
na preddavkoch na dani malo byt odvedenych 5871,-
skutocne odvedene preddavky 5871,-
a preplatok 5871,-??

ak takto, tak to podam dodatocne hlasenie, a poziadam ako zamestnavatel D.U. o vratenie preplatku??
Johanka
01.10.07,07:17
Zamestnanec asi nemal podpísané vyhlásenie k dani z príjmov zo závislej činnosti, inak by nemohol vzniknúť taký veľký preplatok. Tento preplatok však nepatrí zamestnávateľovi, ale zamestnancovi. Alebo bolo zamestnancovi vykonané ročné zúčtovanie dane a bol mu preplatok vrátený ??? V takom prípade si (ako zamestnávateľ) buď uplatníš nárok na zaplatené preplatky na dani v ďalších obdobiach a vyčísliš tieto sumy v Q-nom prehľade alebo požiadaš o vrátenie preplatku žiadosťou v zmysle § 40 ods.8 Zákona o dani z príjmov ;) .
Ak si pozorne pozrieš to čo uvádzaš do II. časti hlásenia,zistíš, že žiadny preplatok Ti nevzniká ...povinnosť odviesť a výšku odvodu uvádzaš rovnakú, tzn. , že výsledok hlásenia je nula. Ak by bola povinnosť odvodu nula a napriek tomu by si nejakú čiastku odviedol, v takom prípade by išlo o preplatok.
miroslav4
01.10.07,11:31
Ďakujem krásne Johanke aj ostatným, konečne som sa "vysomaril" čo a ako :)
Prajem prekný deň
Gabi03
06.12.07,13:14
Prosím o radu.
Zamestnanec pracoval v r. 2006 len 4 mesiace, HM - minimálna mzda. Zrejme mal podpísané vyhlásenie. ZĽ mu nespravil ročné zúčtovanie. Keďže príjem bol menší ako 4x.xxx,-, nepodával si ani daňové priznanie.
Bol ZĽ povinný spraviť ročné zúčtovanie? (Myslím, že nie, nakoľko si ZC nepodal žiadosť.)
Bol v tomto prípade ZC povinný podať DP? (Myslím, že tiež nie, nakoľko mal malý príjem.)
Vopred ďakujem.
Tweety
06.12.07,13:17
Prosím o radu.
Zamestnanec pracoval v r. 2006 len 4 mesiace, HM - minimálna mzda. Zrejme mal podpísané vyhlásenie. ZĽ mu nespravil ročné zúčtovanie. Keďže príjem bol menší ako 4x.xxx,-, nepodával si ani daňové priznanie.
Bol ZĽ povinný spraviť ročné zúčtovanie? (Myslím, že nie, nakoľko si ZC nepodal žiadosť.)
Bol v tomto prípade ZC povinný podať DP? (Myslím, že tiež nie, nakoľko mal malý príjem.)
Vopred ďakujem.
1. ak oń nepožiadal, tak nie
2. nie, nebol