optimistka
27.09.07,18:53
Ahojte, práve účtujem jednu s.r.o., ktorá prevádzkuje maloobchod s spotrebnou elektronikou, klasické elektro, tržby cez erp a pár faktúr, splátkový predaj. Ide ma však vždy z nich rozhodiť, lebo porovnaním účtov 504 a 604 mi vychádza taký minimálny rabat, že to nikto pri kontrole nemôže prejsť bez povšimnutia. Nedajú si to vysvetliť, ale vraj všetko ide oficiálne, tak ja už neviem asi som magor ja, ako riešite takýchto klientov, keď upozornenia nezaberajú, díky za odpoveď
ondrejvla
27.09.07,17:00
Ahojte, práve účtujem jednu s.r.o., ktorá prevádzkuje maloobchod s spotrebnou elektronikou, klasické elektro, tržby cez erp a pár faktúr, splátkový predaj. Ide ma však vždy z nich rozhodiť, lebo porovnaním účtov 504 a 604 mi vychádza taký minimálny rabat, že to nikto pri kontrole nemôže prejsť bez povšimnutia. Nedajú si to vysvetliť, ale vraj všetko ide oficiálne, tak ja už neviem asi som magor ja, ako riešite takýchto klientov, keď upozornenia nezaberajú, díky za odpoveď

Na predaj tovaru by mala byť marža minimálne v takej výške, aby pokryla všetku réžiu, ktorá je pri nákupe a predaji tovaru, teda aj energie, priestory, mzdy... no a samozrejme zisk. Ak ovšem nakupuje výlučne znehodnotený tovar a to úmyselne aby odľahčil firmám, ktoré sa ho chcú zbaviť, tak mu veru marža nevyjde.
Živnostenský zákon hovorí o tom, že živnostník podniká za účelom dosiahnutia zisku, upozorni na to majiteľa, konkrétne :

§ 2

Živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených týmto zákonom.
ekopo
27.09.07,17:31
Porovnávať len účty 504 a 604 je ešte dosť málo. Treba sa pozrieť priebežne aj na zásoby.
optimistka
27.09.07,17:53
Zásoby vzhľadom k stále nízkemu rabatu len umelo navyšujú, aby to dajako vychádzalo.....