alextv
27.09.07,20:21
Servus "PORADCOVIA"
Kto mi poradí ako odblokovať mobil SonyEricson T310 , skúšal som World unlcok calculate ale nejako sa mi nedarí, samozrejme skušam to bez kábla len cez kódy. Vie niekto ako na to?
ps: T-Mobil zakliata krajina
Melnick
27.09.07,19:18
Univerzálny kód na odblokovanie je 0000, len neviem,či som ťa správne pochopila, čo chceš odblokovať..:confused:
robovi
27.09.07,21:12
Ak Ti skoncila viazanost, tak si zavolaj do t-mobilu a tam by Ti mali poskytnut kod na odblokovanie mobilu voci sieti. tzv. NCK kod. Mam pocit, ze za to chcu nejaku uplatu. To je legalna cesta. Ak Ti viazanost neskoncila, tak Ti ten kod nevydaju. Potom je na rade nelegalna cesta. Tu Ti vsak nepoviem, lebo som sa zaviazal dodrzovat pravidla porady.
cactus
28.09.07,04:33
ja som tiež chcela odblokovať T-Mobile, ale stojí to 1500 - 2000 Sk, tak som to radšej nechala tak. Jediný T. Mobile má takto ošetrené svoje mobily, iní operátori až takéto blokovanie nepoužívajú.
Chobot
28.09.07,05:47
ja som tiež chcela odblokovať T-Mobile, ale stojí to 1500 - 2000 Sk, tak som to radšej nechala tak. Jediný T. Mobile má takto ošetrené svoje mobily, iní operátori až takéto blokovanie nepoužívajú.

V iných firmách (napr., ktorí predávajú doplnky k mobilom) je to odblokovanie lacnejšie, pár sto korún. Nedávajú však na to záruku.
wierdo
28.09.07,06:04
Ak Ti skoncila viazanost, tak si zavolaj do t-mobilu a tam by Ti mali poskytnut kod na odblokovanie mobilu voci sieti. tzv. NCK kod. Mam pocit, ze za to chcu nejaku uplatu. To je legalna cesta. Ak Ti viazanost neskoncila, tak Ti ten kod nevydaju. Potom je na rade nelegalna cesta. Tu Ti vsak nepoviem, lebo som sa zaviazal dodrzovat pravidla porady.

Ja by som chel iba upozornit, ze z pravneho hladiska odblokovanie mobilu pocas viazanosti a zaruky je uplne legalne. Viazanostou sa zakaznik zavazuje vyuzivat urcity pausal po urcitu dobu a to nema nic spolocne s tym, ze svoj majetok (mobil) bude pouzivat ako uzna za vhodne.

Dokonca to neovplyvnuje ani zaruku. V zarucnych podmienkach sa uvadza, ze zaruka pada ak sa uskutocni neopravneny zasah do zariadenia. Odblokovanie pre inu siet sa v ziadnom pripade nemoze povazovat za neopravneny zasah, pretoze uzivatel iba zada cez klavesnicu kod, ktory ho mobil v urcitom rezime vypyta. V zarucnych podmienkach nie je ziadna zmienka o tom, ze by zadavanie urcitych kodov nebolo povolene.
robovi
28.09.07,12:15
Hej az na to, ze do novsich typov mobilov mozes zadavat cez klavesnicu kody na odblokovanie nck len 5 krat. Ak netrafis, potom ti uz nepomoze ani 10 puk kodov. Pokial nevies spravny kod, tak to radsej neskusaj. potom to ide len cez kabel a specialny soft na pc. To uz sa ale povazuje za zasah do mobilu a pada zaruka. Zhruba takto to je. Ten, kto vykonava taketo zasahy do mobilu ziskava tymto cinom pristup aj na sim kartu a informacie na nej ulozene. Takze minimalne porusuje zakon o ochrane osobnych udajov.
alextv
28.09.07,14:21
ak vieš ako nato , tu je moj mail, tak to neporušíme žiadne zásad...dik
alextv@zoznam.sk
wierdo
28.09.07,19:06
Hej az na to, ze do novsich typov mobilov mozes zadavat cez klavesnicu kody na odblokovanie nck len 5 krat. Ak netrafis, potom ti uz nepomoze ani 10 puk kodov. Pokial nevies spravny kod, tak to radsej neskusaj. potom to ide len cez kabel a specialny soft na pc. To uz sa ale povazuje za zasah do mobilu a pada zaruka. Zhruba takto to je. Ten, kto vykonava taketo zasahy do mobilu ziskava tymto cinom pristup aj na sim kartu a informacie na nej ulozene. Takze minimalne porusuje zakon o ochrane osobnych udajov.

No moze tam vlozit vlastnu SIM, zakaznik si ju moze pred tym vybrat. Suhlasim, ze takyto zasah by bol posudeny ako neopravneny a padla by zaruka (ak este nejaka je). To ale neznamena, ze aj takyto zasah by bol nelegalny. Je iba na zakaznikovi, ci sa vzda zaruky uskutocnenim neopravneneho zasahu. S nelegalnym a protizakonnym konanim to nema nic spolocne.

Inak ja som doteraz vsetky moje mobily odblokoval cez www.unlock.it (http://www.unlock.it) upne zadarmo a vacsinou na prvy sup.
duves
29.09.07,06:19
paul
29.09.07,07:01
Ja by som chel iba upozornit, ze z pravneho hladiska odblokovanie mobilu pocas viazanosti a zaruky je uplne legalne. Viazanostou sa zakaznik zavazuje vyuzivat urcity pausal po urcitu dobu a to nema nic spolocne s tym, ze svoj majetok (mobil) bude pouzivat ako uzna za vhodne.

Dokonca to neovplyvnuje ani zaruku. V zarucnych podmienkach sa uvadza, ze zaruka pada ak sa uskutocni neopravneny zasah do zariadenia. Odblokovanie pre inu siet sa v ziadnom pripade nemoze povazovat za neopravneny zasah, pretoze uzivatel iba zada cez klavesnicu kod, ktory ho mobil v urcitom rezime vypyta. V zarucnych podmienkach nie je ziadna zmienka o tom, ze by zadavanie urcitych kodov nebolo povolene.
Nie že by som nemal mobil odblokovaný ale ten kód vie len operátor a tie male firmyčky to robia cez software a už je len na šťastí či mi to urobia kvalitne?(software večinou sťahujú z internetu)
duves
29.09.07,09:28
Nie že by som nemal mobil odblokovaný ale ten kód vie len operátor a tie male firmyčky to robia cez software a už je len na šťastí či mi to urobia kvalitne?(software večinou sťahujú z internetu)
SE Tool2 Lite edition vie nejake kody zistit, tu je vypis z mojej SE K610i:
http://duves.salem.sk/fotoalbum_duves/A1174484275/1191061761325.jpg
Ale neviem ktory je to, nie je to ten posledny? Network LOCKED, Operator:231-02

Treba citat diskusne kluby:
http://forum.semania.cz/
http://se-tuning.cz/
grunge18
16.11.07,12:03
neviete mi niekto poradit kde by sa dal stiahnut ten SEtool2 lite edition?
duves
16.11.07,12:20
Z domu dam link.
paul
16.11.07,12:26
SE Tool2 Lite edition vie nejake kody zistit, tu je vypis z mojej SE K610i:
http://duves.salem.sk/fotoalbum_duves/A1174484275/1191061761325.jpg
Ale neviem ktory je to, nie je to ten posledny? Network LOCKED, Operator:231-02

Treba citat diskusne kluby:
http://forum.semania.cz/
http://se-tuning.cz/Toto tu je len výpis z fizickej pamäte telefónu, verzie software, imei, typ pametí atd...
duves
16.11.07,18:09
neviete mi niekto poradit kde by sa dal stiahnut ten SEtool2 lite edition?
http://www.upnito.sk/download.php?file=setool2litenew1.08.rar&dwToken=4e9d9b917f62c7f68d71e1f02804d171
trpaslik
16.11.07,21:18
Potrebovala by som odblokovat mobil SE z610i, ale nemozem najst nikde tie kody... :(
duves
17.11.07,08:00
Trpaslik, neskusaj to. Daj to odbornikom. Na 1.strane je link.
Pokazis to, stratis zaruku. I ked aj tam to vedia odbornici opravit. A potom to vie zachranit aj wotan server.
trpaslik
17.11.07,19:39
dufam ze odblokovanie plati aj pre zahranicnych operatorov (irsko - three)
Stefan2005
17.11.07,19:57
Jediný T. Mobile má takto ošetrené svoje mobily, iní operátori až takéto blokovanie nepoužívajú.

Môžem potvrdiť! Ale T.Mobile je natoľko "ústretový", že keď som chcel požiadať o odblokovanie telefónu syna, ktorý je už vyše roka mimo republiky (a aby ho vedel použiť s kartou tamojšieho operátora) a platí plný paušál bez prehovorenej minúty, tak to veľkoryso zamietli, že to počas viazanosti nejde.
Tak som sa poďakoval s tým, že im ďakujem a zoberiem to do úvahy, keď si budem kupovať ďalší paušál (akciový telefón) ....
grunge18
18.11.07,17:15
duves a da sa cez to odblokovat aj k610i???
duves
18.11.07,18:33
z k610 sa da urobit w660!
http://k610.yw.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=9

autor pise:Len na vlastné riziko!!!Zásahom do fw strácate nárok na záruku!!! (povodny fw sa dá vratit,tak nestrácate záruku)
Niekto pise, ze odblokovanie je mozne a niekto tvrdi opak:
http://se-tuning.cz/viewtopic.php?p=77920#77920
Chpiset na k610 db2020 s cid52 je vraj najhorsia mozna kombinacia.


Len podla mna treba treba mat vsetky tie subory pre spetne naflashovanie. Ak mas akciovy, treba ho decustomizovat od prevadzkovatela. Ak ho mas kupeny za hotove, aj tak je to riziko, lebo stracas zaruku.
k610 ma velmi zly kamerovy ovladac, tzv.camdriver. Robi silnu kompresiu fotografii. Existuju modifikacie camdrivera a fotky su prijatelnejsie.
http://se-tuning.cz/viewtopic.php?t=6113
http://www.imghosting.eu/view.php?img=DSC00601.JPG
duves
18.11.07,18:40
paul
19.11.07,08:39
A len tak nahodou odblok muzealneho kusu siemens MC60
grunge18
19.11.07,13:09
duves takye y toho odbloku asi nic hej?
grunge18
20.11.07,14:02
Duves takze mi nevies poradit ako by sa mi dal odbloknut ten telefon
duves
20.11.07,18:34
Nerobim take veci, fakt. Iba som si precital v lete tie stranky, co som sa stal vlastnikom k610. Radsej sa obrat na odbornikov, je tam link, kdesi na zaciatku.

Este sa da k610i prerobit na modernejsiu k530.
grunge18
20.11.07,19:08
duves tak diky aj tak
duves
19.01.08,14:43
Katabaticky
20.01.08,11:19
no moji drahy vecer vas tu upracem a vopcham do okna suvislosti ;)

zatial len tolko
NEODBLOKOVAVAT na kolene pokial nemate kamarata servisaka...
duves
21.01.08,09:55
:D
Ja to tiez nedoporucujem. K610i ma chipset DB2020 s nejakou fakt dobrou ochranou. Odblokovanie je temporary. Kazdy dalsi upgrejd firmware cez legalny soft od SE znamena sa vratit do povodneho nastavenia. T.j. blokovany mobil bude znovu len pre jedneho operatora (napr. T-mobile)
duves
01.10.08,18:39
Takze funguje to. Odblokovany k610 od t mobilu. Temporary, kedykolvek to viem vratit do povodneho stavu a bez straty zaruky.
Lubk0
02.10.08,10:00
Skusim reagovat.

Ano, mobili blokuje jedine T-Mobile, ale takisto nie je prijemne, pokial si kupim orange telefon, a dam T-Mobilovu kartu, ze vsade mam orange world, a podobne, a neviem ani vyuzivat tmobilove nastavenia...

Pokial so zoberes telefon, zavezujes sa, ze dany telefon budes pocas doby viazanosti vyuzivat na siet T-Mobilu. Pokial ju budes chcet pouzivat pocas doby viazanosti na inu siet, takyto postup cestou T-mobilu neexistuje.

Oni ty kod nevydaju, to znamena, ze kod ziskas "nelegalnou" cestou. A to je problem. V zarucnych podmienkach nie je sice ani slovo, ze do telefonu nemozes dat kod, a odblokovat si ho na napr. orange.

Problem je v tom, ze telefon mas pouzivat podla navodu, a na to, na co bol urceny. Kedze podla navodu je tento telefon urceny pocas prvych 2 rokov iba na siet T-mobilu, a ty ho odblokujes, nerespektoval si navod, a ani to, na co bol telefon urceny.

Tym padom stracas zaruku. Pokial ho odblokujes inak, ako cez kod, je to neopravneny zasah do telefonu, a tym padom zaruka pada.

Pokial ty skoncila 2 rocna viazanost, a chces telefon odblokovat legalnou cestou, tak chod do tmobilu, odbolokovanie stoji 99 Sk bez dph tj 118 Sk s DPH... Nie je to az taka strasna suma, a mas to v pohode a legalne. Prepalovaci softwaru pytaju aj tak viac.

Dalej reci tipu, ze nikto ma nemoze obmedzovat v pouzivany vaseho majetku, si nechajte pre seba. To mozem ist ja niekde do bazaru, kupit poriadne auto s nadupanym motorom, a potom sa budem stazovat ze co sa policajti do mna staraju ze idem po dialnici 200 km/h. Ved je to moj majetok, a nikto ma nesmie obmedzovat ako s nim budem narabat.

Ludia, pokial chcete neblokovany telefon, tak chodte do orangu, o2 alebo nekde do predajne. Na toto ste pri kupe upozorneni, ze telefon je blokovany. Tak bud si ho nekupte, alebo sa potom nestazujte ze ake je to naprd, ked je blokovany. No nemali ste si ho kupovat...
Lubk0
02.10.08,10:03
Duves, teba este upozornim, kedykolvek to vies vratit do povodneho stavu ?

A myslis si, ze reklamacny technici su magori ? No osobne normalniu technik si vie pozret, kedy tam bol origo soft od tmo nahrany, a bude dost cudne, pokial je telefon rolk vyrobi 2007 a soft tam bude nahravany v 2008 cke...
Fero11
02.10.08,10:26
Neviem, nevyznam sa , ale dnes sa da vsetko patchnut :)
duves
02.10.08,13:09
Skusim reagovat.

Ano, mobili blokuje jedine T-Mobile, ale takisto nie je prijemne, pokial si kupim orange telefon, a dam T-Mobilovu kartu, ze vsade mam orange world......
Su dve roviny rušenia priznakov viazanosti operatora:
1.odblokovanie (ikonky ostavaju)
2.decustomizacia (bez specialnych ikoniek operatora
Prvy pripad: existuje patch pre SE, ktory som s uspechom aplikoval do mojho SE k610i. Ak bude problem, naflashujem ten isty firmware (Lubk0, dobre čítaj!), ktory mi opäť zablokuje mobil pre použitie SIM karty ineho operatora. Žiadny technik nič neuvidi, lebo tam nebude nič na videnie.

2.Toto už može byt problem, lebo viem, že ti čo si mobil decustomizovali, t.j. odblokovali a zmizli aj tie priblble ikony operatora a potrebovali to vratiť, tak zistili, že nemaju potrebne subory, hlavne FS menu. Osobne nevidim vyznam ist do toho rizika. Staci mi mobil mat odblokovany.

Jaj, a este nieco: dopocul som sa, ze T-mobil dost zapasi s podvodnikmi, co si vezmu relativne drahy mobil a neplatia. Tak to vyzera, ze liberalny operatori su zostavajuci dvaja hraci na trhu.
duves
02.10.08,13:18
Lubk0
02.10.08,19:15
Duves, ako to technici zistia, uz nechavam na nich.

Osobne existuju teraz podobne dohady o IPHONE, kde sa prave rovnako pamet FLASHUJE.

Presny nazov zacina nieco na ja...breakuje. Tym telefon odblokuju, na pouzivanie MMS, digital zoom, nahravanie videa, slovenske menu, a podobne.

Takisto sa hrdo pisia tym, ze kedykolvek to ide spet, zablokovat. Ver, ze APPLE asi pred tyzdnom zriadilo nove servisne stredisko, kde kontroluju prave toto. Pretoze trh je toho presiteny, myslim tych ludi co to za 400 - 500 Sk vsetko odblokuju, a daju potom pri pripadnej reklamacii do povodneho stavu.

A ver, ze dokazu toto danie do povodneho stavu zistit, a to niecim, co im povie, kedy bolo zo softwarom v telefone manipulovane (cas, datum, pripadne kolko dni dozadu, to uz neviem)

Viem, ze hovorim o APPLE, ale taketo nieco, mozu vediet aj servisne strediska. Nebudem sa hadat, ci ano alebo nie, pretoze sa na tolko nerozumiem tejto technologii, a otvorene povedane, hadal by som.

------------

Ja sa len vratim k tvojmu flashovaniu. Samozrejme, telefon vies dat do povodneho stavu. Lenze to nepotrebujes spravit, kym nepride na telefon porucha, ktora sa da reklamovat. Co ked ty zdochne telefon ??? Ze uz ho nezapnes, alebo zapnes, a soft bude zblbnuty ? Ked to tam nebudes vediet nahrat naspet ?

Ale ok, vsetko je to o dohadoch :P

A k tomu, ze si sa dopocul o zapaseni s podvodnikmy :D :D :D :D Porovnal by som to ku klebeteniu starych babiek na trhu :D

Nakolko s tymto zapasilo jedine O2, ktore ked vzniklo, vsetci podvodnici isli k nim. Skusim ty povedat preco.

Vsetky telekomunikacne spolocnosti, maju jeden system s nazvom BLACK LIST ... Zdielame spolocnu databazu T-COM, T-MOBILE, ORANGE a nakoniec uz aj O2.

Pokial si zoberes telefon, a neplatis faktury, vyvesia ta na BLACK LIST. Dajme tomu, ze toto si spravil v ORANGE. Prides na predajnu TMOBILU, a povies ze chces novy telefon. Das oobciansky, predajca zapise do systemu tvoje udaje vratane rodneho cisla. Da krok dalej, a rc sa overi. Pokial je na Black liste, system sa zastavi, a nie je mozne danemu zakaznikovi nic predat.

Cize kazdy moze byt neplatic, a zlodej telefonu len raz...

Problem s kradezami takychto telefonov malo len O2, nakolko sa na zaciatku nepridalo do tejto skupiny, a black list nemalo. Az potom, ako zistili, ze vsetci ty neplatici ktory si uz nikde nemohli nic kupit isli k nim. Potom uz o black list ziadali , a chceli ho velmi rychlo...

Takze pokial si sa uz aj nieco ine dopocul, asi si si splietol nazov TMo s O2.

O liberalnosti O2 by som inac tiez pomlcal, nakolko stale bezi na TMO sietach, tj je na inom operatorovi zavysla. To ze O2 nabera na zakaznikoch je pre TMO len dobre, lebo im platia za to pekny najom... Zatial O2 s nejakym budovani vlastnych sieti nezacalo, ani nejak nevidim ze by sa do toho hrnuli.

O velkosti operatorov by som zase nachvilku pomlacal, lebo orange onedlho strati prvenstvo. Bude to len blbim spojenim TMO s T-Comom. (mozno by si neveril, ale t-com ma stale cez 800 000zakaznikov s pevnymi linkami + ma stale prvenstvo v internete, s dostatocne velkym naskokom pred orange ) tym padom tato skupina, ktora sa bude volat pokial sa nic nezmeni T-Home a T-Biznis (viem, nazvi su strasne, ale co uz) , previsi daleko pocet zakaznikov tak hlasovich sluzieb, tak internetovych )

Tento proces mozes sledovat sam, kludne si daj napriklad stranku T-Mobilu, kde uz su noviky, ze vsetko vybavis na jednom mieste. Momentalne teraz sa zaskoluju t-com pracovnici na t-mobile pracoviskach, a t-mobilaci na t-com pracoviskach, vznikaju t-centra a podobne :)

Neni som nejakym obrovskym zastancom T-Mobilu, mam pausal aj od nich, aj od ORANGE.. Platim si oba. Len chcem aby si vedel, ako to s tymito spolocnostami do buducnosti bude. Odhliadnuc od toho, ze t-com ma uz v 10 mestach ciastocne pokritie optikou, a ta sa dost masovo rozsiruje.

A este dodam jednu vec. Pokial si zoberes telefon, hocijakej znacky, dajme tomu nokiu 6300.

Skus zavolat do zalozne, do jednej, a opytaj sa kolko ty daju za tu nokiu od T-Mobilu, a kolko ty daju za tu nokiu od Orange. Za nokiu od orange dostanes viac, a to prave zlodeji telefonov vedia. Nakolko je tu stale o niec viac orange zakaznikov, takze blokovane mobilu su im neni take vyhodne :) Neviem preco by mali prave po nich siahat ked mozu mat to iste, z predajne o kusok vedla :)
dolfort
02.10.08,21:11
Duves, teba este upozornim, kedykolvek to vies vratit do povodneho stavu ?

A myslis si, ze reklamacny technici su magori ? No osobne normalniu technik si vie pozret, kedy tam bol origo soft od tmo nahrany, a bude dost cudne, pokial je telefon rolk vyrobi 2007 a soft tam bude nahravany v 2008 cke...

mimotemy moja skusenosť s Orange: od júna riešim jednu reklamáciu mobilu a mám oprávnený dôvod domnievať sa že ÁNO, REKLAMAčNí TECHNICI Sú MAGORI. Robí to externá firma. Ako nazveš človeka čo chce opraviť hardwarovú závadu updatom firmware? Škoda zachádzať do podrobností...
duves
03.10.08,05:15
Duves, ako to technici zistia, uz nechavam na nich.
Vies co je firmware? Je to programove vybavenie (telefonu, fotoaparatu, DVD napalovacky, atd atd...) Pokial ako uvadzas, že vraj technik narazi na aktualny soft v mobile a bude urobena aktualizacia korektne cez aplikaciu co vydal vyrobca vid napr. toto: http://www.cyber-shot.cz/firmware/aktualizacni-sluzba-sony-ericsson-seus-ii/
tak nemozes stratit zaruku za legalnu aktualizaciu programoveho vybavenia aparatu. To nikto, ziadny vyrobca nemoze a ani nezakazuje. Dokonca upozornuje na aktualne vydanie, lebo nove programove vybavenie može odstranit urcite problemy, ktore neboli doriesenie v predoslej verzii.



Ja sa len vratim k tvojmu flashovaniu. Samozrejme, telefon vies dat do povodneho stavu. Lenze to nepotrebujes spravit, kym nepride na telefon porucha, ktora sa da reklamovat. Co ked ty zdochne telefon ??? Ze uz ho nezapnes, alebo zapnes, a soft bude zblbnuty ? Ked to tam nebudes vediet nahrat naspet ?

Wotan server. Zatial som nepotreboval;). Menil som iba camdriver a patchol som aplikaciu na simlock. Obe veci viem vratit do povodneho stavu


Vsetky telekomunikacne spolocnosti, maju jeden system s nazvom BLACK LIST ... Zdielame spolocnu databazu T-COM, T-MOBILE, ORANGE a nakoniec uz aj O2.
To (im) kvitujem. Robia spravne. Preco by mali poctivi zakaznici doplacat na podvodnikov. Lebo inak povedane, kazdy produkt ma byt ziskovy. Ak je napr.10% neplatičov, tak to v principe zaplatia za nich tí ostatní, poctiví. Je to ako pri úveroch. Aj tam je zdielana databaza neplatičov.
Milas265
07.03.10,19:12
Ja si myslím,že by nemali blokovať telefony...to ako keby si kupil auto a manželka ho nemôže šoférovať....a vlastne sa nahráva tým,čo to aj tak vedia odblokovať....:mad:
bettylou
08.03.10,18:17
Tak ten kod z unlock it, to kam treba vložiť?
sfinks
02.04.10,02:10
po skonceni pausalu ti to v Tmobile spravia zadara .. albo za symbolicke 3 e
sinha
18.05.11,03:40
Ahoj
Môžete skúsiť kódy z webovej stránky namiesto použitia kalkulačky, môžete ho odomknúť tým, že sa kódy z
Ahoj
Môžete skúsiť kódy z webu namiesto použitia kalkulačky, môžete odomknúť kódov http://www.mobile-unlocker.com/sony-ericsson-t310/rs2wp9/ . I nedávno odomknutý banetým, že sa kódy tu. Poskytujú tiež inštrukcie pre vloženie kódu
.
Letko
18.05.11,04:04
Mne môj mobil odblokovali v T-mobile bez problémov.
Matasias
01.07.11,17:12
Prijemny vecer. U kamarata ma uz caka BB Torch. Avsak je z T-mobile a tym padom aj blokovany. Moja otazka znie, ci ho v T-mobile odblokuju aj mne - niesom zakaznikom T-mobile, alebo to budem musiet riesit servisom (kamarat momentalne nema cas ist do T-mobile). Na stranke T-mobile som k tomu nenasiel ziadne info a ani google nepomohol. Vopred dakujem za radu. :)
Juraj Tlach
02.07.11,05:41
Bol som asi v troch predajniach a povedali mi, že odblokovanie mobilu nie je v ich kompetencii. Ani Orange ani T-mobile a pochybujem, že O2 to robia. Môžeš si to dať za tie symbolické 3€ dať niekde v servise, ale doporučujem až po skončení záručnej lehoty, inak záruka na mb padá.
pepsikova
02.07.11,06:05
Prijemny vecer. U kamarata ma uz caka BB Torch. Avsak je z T-mobile a tym padom aj blokovany. Moja otazka znie, ci ho v T-mobile odblokuju aj mne - niesom zakaznikom T-mobile, alebo to budem musiet riesit servisom (kamarat momentalne nema cas ist do T-mobile). Na stranke T-mobile som k tomu nenasiel ziadne info a ani google nepomohol. Vopred dakujem za radu. :)..

..no v predajni ti ho asi ťažko odblokujú pre iného operátora...ale urobí ti to každá opravovňa...za pár peňazí...
Matasias
02.07.11,06:48
Tak ich zakaznik si moze dat odblokovat telefon pocas viazanosti tusim za 4€ a po skonceni viazanosti je to zdarma. Teda aspon tak to bolo nedavno. Tak som len dufal, ze napr. nezakaznik by to mohol mat napr. za 6€ :) Ale tak nakoniec to budem riesit asi cez internet a sam. Co som nasiel servisy, tak dany telefon vsade vyse 15€.
pepsikova
02.07.11,07:17
..mne odblokovali z orange za 5€ v PD pri stanici u Vojta..potrebovala som na Tmob..
alla66
02.07.11,17:30
Prijemny vecer. U kamarata ma uz caka BB Torch. Avsak je z T-mobile a tym padom aj blokovany. Moja otazka znie, ci ho v T-mobile odblokuju aj mne - niesom zakaznikom T-mobile, alebo to budem musiet riesit servisom (kamarat momentalne nema cas ist do T-mobile). Na stranke T-mobile som k tomu nenasiel ziadne info a ani google nepomohol. Vopred dakujem za radu. :)
O odblokovanie telefónu môže žiadať len zákazník TM a to iba po skončení viazanosti...Ty musíš navštíviť servis.


Bol som asi v troch predajniach a povedali mi, že odblokovanie mobilu nie je v ich kompetencii. Ani Orange ani T-mobile a pochybujem, že O2 to robia. Môžeš si to dať za tie symbolické 3€ dať niekde v servise, ale doporučujem až po skončení záručnej lehoty, inak záruka na mb padá.
za 3€ neodblokujú ani v TM, nieto v servise;)

Tak ich zakaznik si moze dat odblokovat telefon pocas viazanosti tusim za 4€ a po skonceni viazanosti je to zdarma. Teda aspon tak to bolo nedavno. Tak som len dufal, ze napr. nezakaznik by to mohol mat napr. za 6€ :) Ale tak nakoniec to budem riesit asi cez internet a sam. Co som nasiel servisy, tak dany telefon vsade vyse 15€.
nie je pravda.....nárok iba po skončení viazanosti (TM-3,98€., Orange zdarma)
odblokovanie v servise stojí do 20 €


pepsikova (http://www.porada.sk/member.php?u=72130) Dnes, 10:17 AM
..mne odblokovali z orange za 5€ v PD pri stanici u Vojta..potrebovala som na Tmob..
???...od roku 2003 Orange mobily neblokuje ... občas sa nájde výnimka, napr. Motorola W230 ....po skončení viazanosti má zákazník nárok na bezplatné odblokovanie ;)
DanieNKiss
03.10.11,14:25
Vy sa tam bavíte o K610i .. ale čo taká Xperia X 8, s tým sa dá niečo vykšeftovať?*
duves
03.10.11,18:40
Vy sa tam bavíte o K610i .. ale čo taká Xperia X 8, s tým sa dá niečo vykšeftovať?*
študuj: http://se-tuning.cz/
mewpic
25.07.13,23:10
Prosim vas neviete mi niekto poradit ako odblokovat sony Xperiu U nech mi tam ide o2 sim???
fredy27
26.07.13,11:26
nešlo by to za 3,98 € v značkovej predajniTelekomu? Ak nie, potom navštív mobilshop
mewpic
26.07.13,21:41
To napadlo aj mna, ale nechcem znovu platit zbytočne poplatky zato že mi ešte aj zablokuju telefon ....
Neslo by to skorej neakym programom alebo tak???
fredy27
26.07.13,23:45
istý čas ich odblokovali zadarmo, keď bol braný do 8.1.2013 k paušalu Happy. Či to platí naďalej neviem, treba navštíviť firemnú predajňu. Iná voľba nie je.
misoft
27.07.13,15:10
Zdá sa mi, že operátor ma POVINNOSŤ blokovaný telefón po skončení viazanosti bezplatne odblokovať - telefón je totiž majetkom užívateľa a blokovaním by mu obmedzili používanie tohto telefónu.
Žiaľ - t-com si za to účtuje 3,98€.
Sú však i predajne MT, ktoré to odblokujú za menšiu sumu - ide totiž len o vloženie nejakého kódu.