brikina
28.09.07,06:26
prosim Vas, je v poriadku, ked som v juli som nablokovala do registracnej pokladne sumu 20 000,- za predaj vyrobku. No kolegina bez mojho vedomia vystavila fakturu - pretoze to ten zakaznik dodatocne chcel. Je v poriadku, ked to teraz v 9/2007 stornujem v registracnej pokladni? Aj ked ide o iny mesiac?
Anja111
28.09.07,06:26
prosim Vas, je v poriadku, ked som v juli som nablokovala do registracnej pokladne sumu 20 000,- za predaj vyrobku. No kolegina bez mojho vedomia vystavila fakturu - pretoze to ten zakaznik dodatocne chcel. Je v poriadku, ked to teraz v 9/2007 stornujem v registracnej pokladni? Aj ked ide o iny mesiac?
Ak kolegyňa vystavila zákazníkovi fa, aj PPD o úhrade fa, tak zákazník by Vám mal vrátiť bloček z ERP, na základe ktorého by si refundovala tržbu v ERP v tom období, kedy budeš mať doklad...
Zita5
28.09.07,06:33
Ak zákazník vráti blok z RP , zostane holá faktúra ku ktorej bude chýbať doklad o zaplatení . Potom bude potrebné vystaviť PPD .

Ja by som okrem toho čo doporučuje Anja111 spísala krátky zápis aj trebárs s podpisom kolegyne a zákazníkom , možno prehnané ......ale by možno aj poslúžil , už keď sa to tak domotalo z uvedého , lebo potom po rokoch si človek pri kontrole skôr spomenie ,čo sa robilo a prečo sa to tak robilo .
Zita5
28.09.07,06:49
Podľa Zákona o DPH § 71
(5) Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 50 000 Sk, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm. g).


Neboli ste povinný danú FA vystaviť .
Denda
28.09.07,13:36
prosim Vas, je v poriadku, ked som v juli som nablokovala do registracnej pokladne sumu 20 000,- za predaj vyrobku. No kolegina bez mojho vedomia vystavila fakturu - pretoze to ten zakaznik dodatocne chcel. Je v poriadku, ked to teraz v 9/2007 stornujem v registracnej pokladni? Aj ked ide o iny mesiac?
Nie je to v poriadku, nemôžete stornovať z registračnej pokladne, pretože nemáte dôvod storna a už vôbec nie v 9 mesiaci. Vo Vašom prípade sa jedná o chybnú fakturáciu, ktorá sa zvyčajne rieši dobropisom pôvodne vystavenej faktúry.
Lucinka23
14.10.08,16:39
Ahojte poraďáci, teraz som začala účtovať maloobchodnú predajňu a hneď v prvý deň som narazila na problém. Do reg.pokladne nahodili omylom viacej ako sa malo, prišlo na to hneď, urobila sa anulácia účtenky a zákazníkovi sa potom vydala nová opravená účtenka. Môj problém je v tom, že i po anulácii zostala tá tržba zarátaná v celkovom obrate a teraz sa mi to stále nabaľuje a nesedí mi to. Chcem sa spýtať ako zaúčtovať. Či stačí účtovať len rozdiel medzi skutočnou dennou tržbou a anuláciou alebo celú tržbu a potom cez nepeňažnú operáciu v peň.denníku odčítať anuláciu? Prosím poraďte mi, ešte som sa tým nestretla. Ďakujem.
Jana Acsová
14.10.08,16:54
Ahojte poraďáci, teraz som začala účtovať maloobchodnú predajňu a hneď v prvý deň som narazila na problém. Do reg.pokladne nahodili omylom viacej ako sa malo, prišlo na to hneď, urobila sa anulácia účtenky a zákazníkovi sa potom vydala nová opravená účtenka. Môj problém je v tom, že i po anulácii zostala tá tržba zarátaná v celkovom obrate a teraz sa mi to stále nabaľuje a nesedí mi to. Chcem sa spýtať ako zaúčtovať. Či stačí účtovať len rozdiel medzi skutočnou dennou tržbou a anuláciou alebo celú tržbu a potom cez nepeňažnú operáciu v peň.denníku odčítať anuláciu? Prosím poraďte mi, ešte som sa tým nestretla. Ďakujem.Ak si neviete poradiť s obratmi registrovanými pokladnicou oslovte servisného technika (najmä ak je to v rámci mesiaca), aby bolo storno vykonané korektne a zahrnulo sa do obratov pokladnice. Tržba evidovaná v pokladnici by po vyhotovení opravy mala súhlasiť na skutočne prijatú hotovostnú tržbu. Čo sa týka tržby, odporúčam účtovať účtovný prípad, ktorý vznikol a tým je prijatie pokladničnej hotovosti - v správnej výške. Chyba v tomto prípade podľa môjho názoru nesúvisí so vznikom účtovného prípadu.
Lucinka23
14.10.08,19:41
Ďakujem za radu. Ja si tiež myslím, že účtovanie by malo byť v sume skutočne prijatej tržby, však pokladničná kniha je pomocnou knihou v účtovníctve a keď tam bude priložená aj tá anulácia, daňová kontrola by nemala nič vytknúť.