muflon
23.02.05,10:13
Mam iba prijem zo zavislej cinnosti (CR) a zivnosti v CR. Danove priznanie podavam v CR kedze som cely rok zil v CR a tym padom som danovym rezidentom v CR za rok 2004.
Musim podat danove priznanie v SR aj ked som nemal ziaden prijem v SR ani v inej krajine ( okrem CR)?
Dakujem
jamp
27.02.05,13:40
pokial mas prijem len zo zavislej cinnosti v CR a ziadny iny, tak danove priznanie na Slovensku nemusis podat. Danovu povinnost si vysporiadat rocnym zuctavanim v CR od zamestnavatela.
Vladimír Ozimý
27.02.05,19:20
Isto je to tak? pretože ak ma trvalý pobyt na slovensku je rezidentom sr a v paragrafe 32 je napísané že daňové priznanie podávajú osoby ktoré majú zdroj príjmov len v zahraničí. Takže ja by som to na 100% netvrdil...
Vladimír Ozimý
27.02.05,19:21
Isto je to tak? pretože ak ma trvalý pobyt na slovensku je rezidentom sr a v paragrafe 32 je napísané že daňové priznanie podávajú osoby ktoré majú zdroj príjmov len v zahraničí. Takže ja by som to na 100% netvrdil.
jamp
27.02.05,20:06
podla zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia clanok 14 by som to chapala tak, ze pokial ma prijem ïba zo zavislej cinnosti, nemusi sa danit na slovensku.
teraz som si len vsimla, ze je tam aj prijem zo zivnosti. v tom pripade by som to brala podla clanku 4 zmluvy a urcenim rezinda CR by som danove priznanie na slovensku nepodavala..