aňuša
28.09.07,06:59
ahojte poraďáci, poradíte mi ako správne účtovať PHM u prepravcu? Prepravca má vystavené fa , ku ktorým prikladá objednávku na prepravu so záznamom o prevádzke vozidla nákladnej dopravy kde mám presne stanovenú trasu s počtom km. Donesie mi bločky o kúpe PHM za celý mesiac. Ako sa to prepočítava, aby som neurobila chybu. Samozrejme mám TP o spotrebe. Je platcom DPH. Všetkým prispievajúcim ďakujem. Pekný deň. :)
Aljok
28.09.07,17:13
dad111
01.10.07,12:16
Jeden odkaz na inu temu uz mas. Ja by som Ti poradil a myslim, ze by ta otazka mohla smerovat aj do inej temy. Jej nazov je PAT a MAT. Tam si mnohi robia srandu z ludi, ktori sa pustia do prace, ktoru snad ani nikdy nerobili a ich vysledok tu vyvolava vlnu slusnej zabavy. Aj toto mi pripada podobne. Ak tomu dobre rozumiem, aj ked sa priznam, ze tomu vlastne nerozumiem ako mozes zobrat pracu, ktoru si este nikdy nerobila, a nic o nej nevies? Problematika uctovania v dopravnej firme je skutocne siroka a vyzaduje obrovske znalosti. To nejde len odkukat, to sa musi vediet. Nie tak ako PAT a MAT. Som technik. Nedokazem si predstavit, ze by som rozobral atomovy reaktor a pytal sa ako dalej. Taketo otazky ma napadaju aj pri citani inych tem. Je mi to cudne ako sa mozu ludia pustat do prace, ktoru neovladaju.
Kedze je to na PORADE zvykom dam Ti aj ja nejaku radu. Istotne sa Ti dostali do ruk aj doklady tvojho zamestnavatela. V povoleniach a opraneniach na podnikanie v automobilovej doprave je napisane meno cloveka, ktory musel zlozit skusku odbornej sposobilosti a zodpoveda za dodrzovanie zakonov. Ten tam nie je na to, aby radil soferom ako tocit volantom. Poziadaj teda majitela, aby Ta oboznamil s metodickymi pokynmi, pripadne aby ich tento clovek vypracoval. Ty zodpovedaj za matematicku spravnost vykazov, pripadne za ine oblasti. Nie za oblast vykazovania spotreby poh.hmot.
aňuša
02.10.07,11:57
Ako reagovať? Tvoj príspevok je síce z jednej strany tak trochu pravdivý, ale.....robiť si srandu? To nemyslíš snáď vážne?! Túto PORADU pokladám za jednu úžasnú vec. Ešte ani nad jedným príspevkom, tobôž otázkou som nehodila úškrn a nepomyslela som si, že je voľakto blbý, keď sa pýta. Veď nikto z neba učený nespadol. A ten prepravca o ktorého sa jedná v mojom príspevku je SZČO a je sám. Jednoducho si kúpil auto a robí prepravu. To má mať metodický pokyn? Ale každý názor je názor. Neberiem Ti to. Neviem aké otázky zadávaš Ty a vôbec ak ich zadávaš, tak prečo? Nevieš? Zamyslela by som sa v Tvojom prípade nad tým. Prajem pekný deň.
dad111
02.10.07,14:18
. Jednoducho si kúpil auto a robí prepravu.
Ja sa snazim prave povedat, ze to nie je take jednoduche. Kazdu pracu musia robit odbornici. Doprava je oblast velmi zlozita, to nejde jednoducho jazdit. Pozri si tu temu PAT A MAT tam je takych prikladov fura. Nikto nevie vsetko, kazdy potrebuje obcas radu. Ale nemat ani potuchy o probleme a riesit ho je odvaha. Na to predsa chodime do skoly. Aj ja prajem Tebe pekny den, v ziadnom pripade nechcem urazat, len otvorene a bez pretvarky vyslovujem svoj nazor. Aj ked je nezelany. Nevadi mi ak mne ini hovoria pravdu. Verim, ze sa casom dostanes na slusnu uroven aj v doprave. Myslim ale ze je to odvaha ucit sa za pochodu. Predtav si, ze by sa Tvoj SZCO ucil jazdit az potom ked kupil kamion.