mucik1
28.09.07,08:03
Mohli by ste mi niekto prosím poradiť ohľadom kúpi kosačky? Kúpil som RD s veľkosťou trávnatého porastu asi 500m2 v dosť zanedbanom stave v miernom svahu. Neviem sa rozhodnúť či elektrickú alebo motorovú. Obávam sa že elektrická bude slabá. Určite by som chcel mulčovanie. Aký máte názor na pohon ? Dík :confused:
Excise Duty
28.09.07,06:20
Pri takej ploche rozhodne motorovú, nejde o silu, zvládla by to aj elektrická, problém je kábel. Buď sa ním zaškrtíš, ako to vidím u niektorých, ako si ho neustále prehadzujú a omotávajú okolo seba alebo si ho tou kosačkou presekneš.Treba si ale uvedomiť, že motorová alebo elektrická kosačka súžia na kosenie relatívne upraveného trávnika, na zanedbanú a zaburinenú záhradu nepomôžu a ani terén by nemal byť hrbolatý.
účtovník 007
28.09.07,06:45
Mám vedľa domu podobnú rozlohu sadu a po dlhej dobe "škrtenia sa " s elektrickou kosačkou som kúpila motorovú. Ale ulakomila som sa na cenu a kúpila bez pohonu, čo dnes ľutujem. Pri budúcej kúpe určite kosačku s pohonom.
zuzanar
28.09.07,06:48
Motorová kosačka s pohonom a mulčovaním je vynikajúca vec. Po kosení nevzniká odpad a ani sa toľko nenarobíte.
cipo13
10.10.07,17:02
Ak si este nekupil, tak ti radim motorovu s pohonom, lebo ten kabel je len na zavadzanie a este je to aj nebezpecne. Ja som kupil ALKO, mam ju 2 roky, zatial bez problemov a to sa kosi hadam kazdy tyzden.
mondi
21.10.07,13:52
Motorová kosačka je vynikajúca a praktická vec. Pozor ale na rôzne kolíky, rúrky, geodetické ciele, ukryté v tráve... V mojom prípade na to doplatil kľukový hriadeľ. Jeho výmena je poriadne drahá. Jednoznačne ale odporúčam motorovú kosačku s vlastným pohonom. Muľčovanie ani nemusí byť.
sa3kaa
26.10.07,07:09
motorovú kosačku jednoznačne a s tým mulčovaním to netreba preháňať lebo ti splstnatie trávnik. a bude ti potom chorľavieť :-)
misomiso
26.10.07,07:32
Inak koza ma tiez vlastny pohon, takisto mulcuje a nevadia jej ani koliky v trave.