20jozo04
28.09.07,09:17
Dobrý deň,
sme 3 firmy, ktoré majú rovnakých vlastníkov. Aby sme ušetrili dali sme si vozidlá zo všetkých 3 firiem poistiť na 1 poistku ako flotilu vozidiel. Poistenie je na jednu z firiem, ktorá by chcela toto poistenie ďalej refakturovať ostatným firmám.
Vozidlá si firmy navzájom neprenajímajú, ani nepožiačavajú, každy si jazdí na vlastnom, len sú spolu poistené.
Ako by sa dalo právne (zmluvou) ošetriť, aby si mohli poistenie refakturovať? Alebo dá sa to nejako vyriešiť aby si každá firma mohla dať svoju čiastku poistky do daňových nákladov?
botuľa
04.10.07,16:13
Presne tento problém mám aj ja. Nepomôže nám niekto???
Birn
29.01.08,06:27
Aj ja mám takýto problém. Poradíte nám?

Birn
Chobot
29.01.08,07:34
Dobrý deň,
sme 3 firmy, ktoré majú rovnakých vlastníkov. Aby sme ušetrili dali sme si vozidlá zo všetkých 3 firiem poistiť na 1 poistku ako flotilu vozidiel. Poistenie je na jednu z firiem, ktorá by chcela toto poistenie ďalej refakturovať ostatným firmám.
Vozidlá si firmy navzájom neprenajímajú, ani nepožiačavajú, každy si jazdí na vlastnom, len sú spolu poistené.
Ako by sa dalo právne (zmluvou) ošetriť, aby si mohli poistenie refakturovať? Alebo dá sa to nejako vyriešiť aby si každá firma mohla dať svoju čiastku poistky do daňových nákladov?

A viete z poistnej zmluvy či faktúry vyčísliť, aké je poistné na to ktoré auto?

Ak je to uvedené, možno by som to riešil nejakou zmluvou (medzi tými 3 firmami) o spoločnom poistení vozidiel kde by sa dohodol zároveň spôsob úhrady nákladov za poistenie. Myslím, že ej to jednoduchšie, než si to navzájom refakturovať.
Birn
30.01.08,17:23
V zmluve mám rozpis jednotlivých áut s vyčísleným poistením za každé auto. My sme zaplatili z účtu firmy na ktorú je flotila. Ako to môžem urobiť a zaúčtovať, aby každá firma si mohla dať do nákladov poistenie za svoje autá?

Birn
daniela554
30.01.08,17:48
V novembri 2007 sme predali osobné vozidlo autobazáru. Ten ale uvedené auto predal v januári 2008 a na DI bol prepis uskutočnený tiež 1/2008. Ako by ste riešili zákonné poistenie za január 2008
Monika Kováčová
30.01.08,17:51
V novembri 2007 sme predali osobné vozidlo autobazáru. Ten ale uvedené auto predal v januári 2008 a na DI bol prepis uskutočnený tiež 1/2008. Ako by ste riešili zákonné poistenie za január 2008

no chýba mi prepis v 11/07 : pri predaji autobazáru. Vlastne po predaji bol už vlastník autobazár a myslím, že mal povinnosť prihlásiť vozidlo na DI. Alebo máte nejako inak formulovanú Kúpnu zmluvu?
andrej_rv
30.01.08,17:55
V novembri 2007 sme predali osobné vozidlo autobazáru. Ten ale uvedené auto predal v januári 2008 a na DI bol prepis uskutočnený tiež 1/2008. Ako by ste riešili zákonné poistenie za január 2008
Treba vychádzať zo znenia zmluvy. Ak sa autobazár stáva vlastníkom auta dňom jeho kúpy (11/2007), pre vás je poistné za zbytok roka 2007 a január 2008 VNZD (JÚ) alebo pripočítateľnou položkou k základu dane (PÚ).
Ak je auto v bazáre na "komis" (bazár nenadobúda vlastníctvo dňom kúpy resp. prevzatia auta od vás, ale vlastníctvo prechádza z vás na nového kupujúceho dňom predaja autobazárom), poistné do doby prevzatia auta novým majiteľom je vašim daňovým výdavkom.
daniela554
30.01.08,17:59
vďaka za rýchle odpovede