gibbidis
28.09.07,09:33
zdravim
potrebujem poradit resp.dozvediet sa co s mojim viac-menej napadom otvorit obchod s oblecenim.nemam najmensiu sajnu co vsetko na to treba,samozrejme zivnost,dodavatela,priestory atd,avsak aky postup zvolit,na co vsetko mysliet,skratka potrebujem zistit vsetko potrebne,za radu vopred dakujem:)
hanelie
28.09.07,07:47
Dragašeková Mária
28.09.07,07:52
Živnosť, priestory a dodávateľov máš, tak registrácia na DÚ, Soc.poisťovni, zdravotnej poisťovni, zdravotnictvo -bývala Hygiena obhliadka prevádzky a povolenie (cca 1000,-Sk kolok), nákup a registrácia reg.kassy prajem veľa úspechov
gibbidis
28.09.07,17:12
zatial dakujem za skvele opdovede:)
mozem s rovnakou zivnostou predavat aj na internete?
chcela by som totiz zacat na internete a neskor ten obchod,je pri obchodovani cez internet nejaky rozdiel?
Pidgey
28.09.07,17:43
Nio, su tam nejake rozdiely, hlavne co sa tyka moznosti vymeni bez udania dovodu do istej doby a zaruky. Myslim ze je tam toho viac,ale zial viac ti nepoviem, len to ze aj mna to caka nastudovat... :(
a co sa tyka zivosti- ked som si ju zakladal, doporucili mi doplnit do zoznamu cinnosti nieco v tom zmysle ako prevadzkovanie obchodu pomocou internetoveho portalu (priamo na urade) - ale nemyslim ze by na to nejako bazirovali aby to bolo napisane v zivnosti.Minimalne ma nik nemoze potahovat ze to tam nemam napisane.
gibbidis
29.09.07,16:13
opat dakujem za odpoved
este jeden problemik,je nejaky problem ak som studentka denneho studia?plynu z toho aj iste vyhody,na rozne urady musim davat potvrdenia ze som student a nie som trvale zarobkovo cinna.rata sa zivnost za trvalu zar.cinnost?
padro
29.09.07,16:30
opat dakujem za odpoved
este jeden problemik,je nejaky problem ak som studentka denneho studia?plynu z toho aj iste vyhody,na rozne urady musim davat potvrdenia ze som student a nie som trvale zarobkovo cinna.rata sa zivnost za trvalu zar.cinnost?

ahoj, ja som tiez student denneho studia, tiez som teraz otvaral int. obchod:) Ako predmet podnikania ti staci: Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľných živností, ziadny internetovy obchod, zasielkovy obchod,... No a vyhody ze si studentka, tak jedine take ze rodicia aj nadalej mozu poberat pridavky a danovy bonus. inak v podstate ziadne ine vyhody. musis platit zdravotne poistenie,.. tak ako aj ostatni zivnostnici.
7iro
29.09.07,22:00
skus aj uvazit ci sa bude dobre predavat po internete, lebo nejake oblecenie ludia radsej osobne...o ake by malo ist?
gibbidis
30.09.07,17:44
dakujem za radu,mam preskumane ze by zaujem bol:)aj ked zatial sa budem orientovat predsa len viac na doplnky
pre istotu sa spytam este raz,zlavy na isic kartu,pridavky na dieta,vyzivne od otca-to vsetko mozem dostavat do 25 rokov aj ked zivnost mam?nie je to obmedzene nejakou vyskou zisku?
asi sa pytam blbe otazky ale radsej ako platit blbe pokuty:P
padro
30.09.07,20:26
dakujem za radu,mam preskumane ze by zaujem bol:)aj ked zatial sa budem orientovat predsa len viac na doplnky
pre istotu sa spytam este raz,zlavy na isic kartu,pridavky na dieta,vyzivne od otca-to vsetko mozem dostavat do 25 rokov aj ked zivnost mam?nie je to obmedzene nejakou vyskou zisku?
asi sa pytam blbe otazky ale radsej ako platit blbe pokuty:P

nie je to obmedzene, jedine obmedzenia su ze musis byt na dennom studiu, nepresiahnut standartnu dlzku studia a vek 25 rokov.