Richard
28.09.07,09:46
Dovoľte, aby som Vás pozval k obrazovkám Vášho počítača a Vášho pohodlného kresla k pozeraniu videoškolenia "Novela Zákonníka práce".
Prístup k videu bude 2 mesiace 6 mesiacov od aktivácie.

Bežná cena za školenie, ktoré ponúkajú rôzne školiace agentúry je cca 1.200, -Sk.
Cena nášho videoškolenia
699 - 899,- Sk
499 - 699,- Sk Zvýhodnená cena na mzdové školenia pre predplatiteľov encyklopédie mzdového účtovníka www.drak.porada.sk (http://www.drak.porada.sk/)Prístup k videoškoleniu si môžete objednať tu: Objednávka školenia (http://www.porada.sk/objednavka)(musíte byť prihlásení pod užívateľským menom a heslom na www.porada.sk (http://www.porada.sk) resp. www.drak.porada.sk) (http://www.drak.porada.sk%29/)
K cene nepripočítavame DPH (nie sme platiteľmi).
Gabi03
28.09.07,07:58
Tak teraz som už fakt popletená. :D V objednávke je klauzula: "Objednávka - Videoškolenie Novela Zákoníka práceZaškrtnutím tohoto políčka si záväzne objednávate prístup k videoškoleniu do 31.12.07."

Takže do 31.12.07 si môžem kedykoľvek objednať toto videoškolenie a od aktivácie tejto objednávky budem mať 2 mesiace prístup k videoškoleniu? Chápem to správne? :o
Richard
28.09.07,08:05
Pardon, žu som to tam opravil.
Prístup je na dva mesiace. Ešte nie je rozhodnuté dokedy budeme predávať toto videoškolenie. Predpoklad je do konca novembra, najneskôr do konca decembra - pričom prístup bude na 2 mesiaceoprava: 6mesiacov.

Prístup na počet videní nie je vhodný, pretože tak či tak by sme to museli limitovať aj časom, keďže niekto by si počet prístupov nemusel vyčerpať a vtedy by sme kvôli tomu museli nechať produkt stále "živý".
Zatiaľ je to prvé video, uvidíme ohlasy, možno doplníme časový prístup aj o počet videní.
skolitel
05.10.07,08:22
Ahoj Richard, na nasledovné sa chcem popýtať, lebo okrem jednej Tvojej poznámky o tom nikde nie je žiadna zmienka ani v samotnej objednávke:
"Ešte som zabudol dodať, že ku (video)školeniu budú aj študijné materiály (tak ako ku klasickému).Richard"
1,Ako sú riešené tie študijné materiály?
2,Sú tiež nejako časovo obmedzene?
Ďakujem Mo
Jozef Mihál
05.10.07,08:31
Študijný materiál je vlastne podklad - súbor vo worde, ktorý dostávali účastníci "klasického" školenia v papierovej podobe a je k dispozícií voľne na stiahnutie.
Richard
05.10.07,09:02
Ešte by som rád podotkol, že vzhľadom na ohlasy predlžujeme dobu prístupu k videoškoleniu na 6 mesiacov. To platí aj spätne pre všetkých, ktorí prístup už majú.
Rozmýšľam aj nad technickým riešením archívu videoškolení, ale nehcem momentálne nič sľubovať, pretože každý sľub je pri platenej službe záväzný a nemôžeme sa momentálne zaväzovať k "donekonečnej" službe...
marcik
05.10.07,09:15
Páči sa mi ten nápad s videoškolením. Chcem sa spytať je to vlastne školenie o novele zákonnika práce akože jednodenné a to bude sprístupnené v tej sume poplatku v danom období , alebo je to rozvrhnuté na viac školeni? Ja by som privítala viac školení trebars 2 - 3 školenia k danej téme, alebo keď aj viacej tém ktoré sú "horúce" na obzore vždy sa také nájdu, a urobiť balík školeni za určitú sumu. To je len môj názor. Ja si však určite predplatím toto školenie. Vďaka za dobrý nápad p.Mihál.
saluto
05.10.07,09:28
To videoškolenie som si hneď objednala, ale mám jednu doplňujúcu otázku: Na školení v Košiciach v septembri spomínal p.Mihál niečo o predplatnom na draka na mzdy na ďalší rok a o prípadnej zľave /už síce nie takej ako pri predchádzajpcom predplatnom/ pre predplatiteľov, ak by bola objednávka uskutočnená do konca roka. Mohla by som k tomu vedieť nejaké bližšie informácie?
Ďakujem a prajem pekný deň!
Libusa
05.10.07,10:31
Uvažujete o tom že by ste pripravovali aj videoškolenia na iné témy. DPH, Daň z príjmov PO, Sociálne a zdravotné poistenie? Takéto školenia navštevujem opakovane a určite by som privítala, keby som si to mohla pozrieť z pohodlia kancelárie.
sway
21.10.07,15:40
Ešte by som rád podotkol, že vzhľadom na ohlasy predlžujeme dobu prístupu k videoškoleniu na 6 mesiacov. To platí aj spätne pre všetkých, ktorí prístup už majú.
Rozmýšľam aj nad technickým riešením archívu videoškolení, ale nehcem momentálne nič sľubovať, pretože každý sľub je pri platenej službe záväzný a nemôžeme sa momentálne zaväzovať k "donekonečnej" službe...

super!
ďakujeme ;)
Martina2
01.11.07,19:09
Kedy planujete dalsie videoskolenia - z oblasti dani a uctovnictva? dakujem
Richard
01.11.07,19:56
Zajtra napíšem viac,

zatiaľ je potvrdený termín školenia na Účtovnú závierku PU 2007 + pripravované zmeny v postupoch účtovania na rok 2008.
http://www.porada.sk/calendar.php?do=getinfo&e=797&day=2007-12-11&c=4
Termín je 11.12.2007, miesto konania Bratislava
Následne, dva tri dni na to bude k dispozícii spracované videoškolenie. Účastníci školenia získajú aj prístup k videoškoleniu zadarmo.

Účtovnú závierku v jednoduchom účtovníctve potvrdím zajtra, mala by sa konať v Bratislave 7.12.2007 a následne prístupná ako videoškolenie.
Richard
02.11.07,09:44
Takže už je potvrdený aj termín na Jednoduché účtovníctvo.

Samotné školenie je v Bratislave, viac info tu:
http://www.porada.sk/calendar.php?do=getinfo&e=799&day=2007-12-7

Videoškolenie bude k dispozícii následne 2-3 dni. Účastníci školenia získajú aj prístup k videoškoleniu zadarmo.

Okrem účtovnej a daňovej závierky bude na prednáške aj prehľad zmien v postupoch účtovania od 01.01.2008
Zoltán Kovács
02.11.07,09:45
Samé výborné správy. No ja asi uprednostním videoškolenie. Cena videoškolenia sa bude pohybovať v takých relácia ako bolo pri prvom videoškolení, alebo sa bude meniť?
Richard
02.11.07,09:54
Videoškolenia budú po 599,- Sk, doplním túto info aj na videostránku :)
Gabi03
02.11.07,09:57
Chcem sa spýtať... pred nejakým časom som si kúpila prístup k prvému videoškoleniu, ktoré by malo byť aktívne 6 mesiacov (?). Zatiaľ som ho nestihla pozrieť a neviem, kedy budem mať naň čas. Budete ma vedieť upozorniť, že mi tých 6 mesiacov za nejakú dobu "vyprší", alebo si to budem musieť odsledovať sama?
Zoltán Kovács
02.11.07,10:00
Chcem sa spýtať... pred nejakým časom som si kúpila prístup k prvému videoškoleniu, ktoré by malo byť aktívne 6 mesiacov (?). Zatiaľ som ho nestihla pozrieť a neviem, kedy budem mať naň čas. Budete ma vedieť upozorniť, že mi tých 6 mesiacov za nejakú dobu "vyprší", alebo si to budem musieť odsledovať sama?

Pozri si nasledovné:
Moje konto - nastavenia - rôzne - platený prístup. Tu máš uvedené všetky predplatené veci, a termíny platnosti predplatného.
Gabi03
02.11.07,10:03
Ďakujem smith.

Ale ja tam mám iba dva mesiace prístup na videoškolenie. :( Dúfam, že je to chyba iba nedopatrením a prístup budem mať sľúbených 6 mesiacov. :)
Richard
02.11.07,10:51
samozrejme, aktivácia bola ešte dvojmesačná ale bude to predĺžené :)
Veď som to predsa sľúbili aj spätne...
jankapl
13.11.07,07:38
Dobry den. Na zaciatok chcem povedat, ze videoskolenie (ZP) je SUPER a mame ho uz predplatene. Pristup 6. mesiacov je dobry napad. A este jedna otazocka, mozeme si napr. Uctovna zavierka 2007 podvojne uctovanictvo a Uctovna zavierka 2007 jednoduche uctovnictvo objednat spolu a na jednu fakturu?
sybila3
13.11.07,08:06
Ako si mám objednať videoškolenie, nejako sa v tom nemôžem vyznať, chcela by som aj účt.závierku 2007 v JU aj v PU, díky.
Richard
13.11.07,08:10
Videoškolenia na účtovnú závierku budú dostupné až začiatkom decembra, takže zatiaľ sme nespustili ich predaj.
Nie je tu potrebná rezervácia ako napr. na klasické školenie...

Ak však chcete mať takýto prístup zakúpený v predstihu, môžem spustiť predaj.
Richard
13.11.07,08:22
Ak ste však prihlásení na odber spravodaja o videoškoleniach, budete informovaní o spustení každého videoškolenia.

Zapísať sa na odber spravodaja môžete kliknutím tu. (http://www.porada.sk/view.php?pg=newsletter)
Zoltán Kovács
13.11.07,11:02
Objednal som spravodaj na videoškolenia, a klikol som na ten link v maili, a neviem čo odo mňa chce. Hľadá umiestnenie prehľadávača prepojenia na mojom PC. Ostal som :eek:, lebo netuší čo to chce byť. A teraz neviem či mám potvrdené posielanie spravodaja alebo nie.
Richard
13.11.07,17:52
hmm, nie je odkaz náhodou zalomený?

Skús ho nakopírovať do prehliadača, musí to byť doména www.porada.sk nie nejaký adresár na počítači...
Zoltán Kovács
13.11.07,18:09
hmm, nie je odkaz náhodou zalomený?

Skús ho nakopírovať do prehliadača, musí to byť doména www.porada.sk (http://www.porada.sk) nie nejaký adresár na počítači...

Ďakujem za radu (kopírovanie do prehliadača), potvrdilo objednanie spravodaja.
Monikov
02.12.08,13:27
Potrebovala by som vedieť:
1.) Bude videoškolenie k účtovnej závierke v podv.účtovníctve ?
2.) Kedy bude sprístupnené ?
3.) Kto bude prednášajúci ?
Pozn.: Bolo by dobré, keby sa jednotlivé časti školenia skrátili na polhodinové. Ďakujem!
Richard
02.12.08,13:46
Tento týždeň natáčame videoškolenie k účtovnej závierke v podvojnom účtovníctve z pohľadu prechodu na euro + aktuálne zmeny.
Nebude to však komplexné školenie účtovnej závierky, školenie sa zameriava hlavne na aktuálne zmeny.
Prednášajúca bude Ing. Ácsová

Ako to myslíte s tými jednotlivými časťami?
Myslíte, že by ste privítali radšej 10 častí po pol hodine, namiesto 5ks hodinových častí?
Väčšina videoškolení je rozdelená na časti, ktoré nepresahujú pol hodinu. Je však pravda, že niektoré videoškolenia sú rozdelené len na tri časti, tak ako boli odprednášané v časových blokoch.

Mali by ste záujem o komplexné školenie účtovnej závierky?
Monikov
03.12.08,14:52
Áno, mala by som záujem. Vlaňajšie školenie bolo veľmi dobré, len jednotlivé pasáže boli dlhé. Nemuseli by byť po tematických celkoch, mohlo by byť podľa mňa aj tak, že časť I., časť II. atď. Účtovná závierka má každý rok svoje osobitosti, takže ja sa zúčastňujem viacerých školení. Videoškolenie má pre mňa veľkú výhodu. Pozriem si ho vtedy, kedy chcem, a navyše si ho zvykne pozrieť aj dcéra, ktorá účtovníctvo študuje na VŠ. Ing. Baláž je dobrý školiteľ - aspoň podľa mňa. Ing. Acsovú poznám len z Porady z mesačníka Poradca. Keď bude zaujímavý program, ja si ho určite objednám.
Richard
03.12.08,15:14
Dnes prebehlo školenie s pani Ácsovou, myslím že to bolo vynikajúce.
Jednotlivé príklady pri prechode na EURO (čo je najvýznamnejšia zmena tejto účtovnej závierky) sú vysvetlené pekne na príkladoch.
Príklady sú napísané na tabuli (papierové veľké hárky) a sú nasnímané aj na videozázname.
cactus
03.12.08,15:18
Richard a ako sa dozvieme, že je to už spracované? Je potrebné sledovať túto tému?
Jozef Mihál
04.12.08,15:14
Ako pasívny účastník natáčení odporúčam obe Jankine videoškolenia, nič lepšie na túto tému neuvidíte. Dokonca ani v STV2.
Richard
04.12.08,17:15
Zajtra bude spustený predaj obidvoch videoškolení.
Natalyk
05.12.08,13:12
Richard, ja som sa zúčastnila obidvoch školení a chcela by som vedieť, či budem mať prístup k videoškoleniam alebo ich treba kúpiť. Ďakujem.
Richard
06.12.08,08:51
Napíš mi SSku, musím sa dohodnúť s lektorkou. Navyše ja som neorganizoval to školenie, len som natáčal videozáznam.
Richard
06.12.08,08:54
Videoškolenia prechod na Euro v jednoduchom a podvojnom účtovníctve sú už v objednávkovom formulári dostupné.

Videoškolenia sa podrobne zaoberajú prechodom na Euro a dopadom na účtovnú závierku.

Obsah školenia je rozdelený do nasledovných častí:

JEDNODUCHÉ ÚČTOVNÍCTVO
1. Účtovná závierka všeobecné východiská
2. Účtovná závierka k 31.12.2008, inventarizácia.
3. Postupy účtovania od 01.01.2008 a platby kartou.
4. Dlhodobý majetok, pohľadávky, záver postupov účtovania.
5. Východiská prechodu na euro, duálny obeh a zobrazovanie.
6. Prepočítanie majetku a záväzkov k 01.01.2009.

PODVOJNÉ ÚČTOVNÍCTVO
1. Všeobecné východiská a fázy legislatívneho procesu.
2. Generálny zákon - definície, princípy, zásady. Príklady zaokrúhľovania.
3. Duálny obeh v príkladoch, duálne zobrazovanie v účtovných záznamoch.
4. Účtovná závierka pred prechodom na menu EURO.
5. Prepočítanie majetku a záväzkov v deň zavedenia meny EURO, prepočítanie vkladov do imania.
6. Zavedenie eura podľa zákona o účtovníctve v príkladoch.
7. Vplyv zavednia eura na dane.

Viac info tu: www.videoskolenia.sk resp. www.porada.sk/videoskolenia
Richard
08.12.08,09:52
Na www.porada.sk/videoskolenia pribudla ukážka ako je vysvetlený prepočet preddavkov pri prechode na euro na príklade.