Benito
28.09.07,10:40
K 31.12.2007 plánujem zrušiť prevádzku pre nerentabilnosť,spôsobenú nízkym počtom pracovníčok.Mám 2 pracovníčky na rodičovskej dovolenke-môžem im dať výpoveď z dôvodu zrušenia prevádzky aj keď im RD končia v máji 2008,resp.okt.2009?Obe pracovníčky som tiež vyzvala,aby nastúpili spať do zamestnania,čo obe odmietli.Ďakujem za odpovede.
Zoltán Kovács
28.09.07,08:59
K 31.12.2007 plánujem zrušiť prevádzku pre nerentabilnosť,spôsobenú nízkym počtom pracovníčok.Mám 2 pracovníčky na rodičovskej dovolenke-môžem im dať výpoveď z dôvodu zrušenia prevádzky aj keď im RD končia v máji 2008,resp.okt.2009?Obe pracovníčky som tiež vyzvala,aby nastúpili spať do zamestnania,čo obe odmietli.Ďakujem za odpovede.

A čo tak prijať zamestnancov na zastupovanie počas RD, resp. MD. Vyzívať ich môžeš, aby nastúpili, ale nie je to ich povinnosť.
Benito
28.09.07,14:45
Keby bol dostatok odborne zdatných ludí,tak ich hneď zamestnám a neruším prevádzku-práce máme dosť-len nemá -kto-robiť.
ekopo
28.09.07,15:14
Určite by som nezrušil rentabilnú prevádzku len z udaného dôvodu. Myslím, že kvalifikovaných ludí sa za primeranú odmenu u nás nájde dosť. Na dvoch luďoch nemôže padnúť prevádzka aj keby boli jedinými zamestnancami. Tu ide možno o niečo iné. Nie?