petacuckova
28.09.07,11:35
Dobrý deň. Máme zamestnanca, ktorý má zmluvu do konca septembra na dobu určitú a je pn. Vraj pri pracovnej zmluve na dobu určitú neplatia ochranné doby, čiže mu zmluva končí. Hľadala som to v Zákonníku práce, ale nenašla som to. V ktorom paragrafe je to napísané ? Ďakujem.
ZlaticaB
28.09.07,09:39
Áno prac. zmluva sa mu končí uplynutím určitej doby. Neviem , ktorý je to §
veronikasad
28.09.07,09:42
Pracovný pomer so zamestnancom skončíš dňom uvedeným v pracovnej zmluve. Ak je naďalej PN - nemocenské vypláca soc.poisťovňa.

Pozri § 71 ZP - skončenie prac.pomeru na dobu určitú.

-------
Veronika
jankasm
28.09.07,09:42
Dobrý deň. Máme zamestnanca, ktorý má zmluvu do konca septembra na dobu určitú a je pn. Vraj pri pracovnej zmluve na dobu určitú neplatia ochranné doby, čiže mu zmluva končí. Hľadala som to v Zákonníku práce, ale nenašla som to. V ktorom paragrafe je to napísané ? Ďakujem.


Ide asi o toto, keď je pracovný pomer uzatvorený na dobu určitú, tak pracovný pomer končí týmto dňom. Je jedno či je zamestnanec PN alebo na materskej alebo na dovolenke. Jednoducho ukončíte pracovný pomer dňom uvedeným v zmluve.
Keby to bol pracovný pomer na dobu neurčitú, nemohli by ste ho skončiť počas PN.
Neviem, ktorý je to §, nemám po ruke zákon. Ak zistím, doplním. ;)
Jana Motyčková
28.09.07,10:00
Ochranná doba (§64) sa vzťahuje na to, že zamestnávateľ počas tejto doby (napr.PN) nemôže dať zamestnancovi výpoveď. Keďže pracovný pomer na dobu určitú sa nekonči výpoveďou ale uplynutím dohodnutej doby (§71), ochranná doba sa na toto skončenie nevzťahuje.
petacuckova
28.09.07,10:03
Ďakujem vám veľmi pekne za odpoveď.