Jana Motyčková
23.02.05,09:49
P. Mihál, čo myslíte, urobila by som chybu, ak by som u pracovníka ktorý má u nás 2 pracovné pomery vypočítala vymeriavací základ pre ZP z úhrnu príjmov z oboch prac.pomerov a uplatnila na to maximum ?
Jozef Mihál
23.02.05,08:56
Je 2x zamestnanec, mali by ste na každé jedno zamestnanie uplatniť maximum.
Čiže jeho odvod by mal byť 2 x zo základu 43095 Sk...A nie z úhrnu príjmov.

Ale je to diskutabilné, dá sa to totiž prirovnať k SZČO, ktorý je SZČO "viackrát", napríklad ako živnostník i ako konateľ - preddavky ale platí len raz.

Takže, ak to urobíte z úhrnu príjmov, mohla by to snáď ZP tolerovať...
adarop
23.02.05,09:09
Maximum pre ucely ZP tvori uhrn prijmov. Ak je to maximálny vymeriavaci zaklad platite len raz. Nie dva krat. Bolo to na skoleni , tak neplatte , co nemusite platit. A neverte vsetkemu co Vam v porade paradia. I ked clovek ma dve pracovne zmluvy stale sa totiz jedna o toho isteho cloveka.

adarop
ingi
23.02.05,09:30
A neverte vsetkemu co Vam v porade paradia.
adarop[/QUOTE]

Táto predposledná veta naozaj nemusela byť.
Sme totižto na stránke PORADY...
Jozef Mihál
23.02.05,09:31
A neverte vsetkemu co Vam v porade paradia.
Presne tak, dôveruj ale preveruj.

Pokiaľ ide o tie dve zamestnania, nemám to z vlastnej hlavy, ale takýto výklad som čítal v poradni www.vszp.sk (http://www.vszp.sk), autor výkladu JUDr. Kopecký.
Mimmi
24.02.05,06:57
Znamená to, že ak mam dve zamestnania (každé u iného zamestnávateľa) na HPP a platím v jednom ZP uz z maxima 43095 a v druhom tiez z dosiahnutej hrubej mzdy, po vyúčtovaní preddavkoch mi vráti zdravotná poistovňa preplatok na ZP ?
Jozef Mihál
24.02.05,07:50
Mimmi, VZ poistenca sa posudzuje v ročnom zúčtovaní za celý rok a v súčte zo všetkých poistení nesmie prevýšiť sumu 517140 Sk.
Takže ak daný stav budete mať po celý rok, budete mať preplatok, ktorý Vám ZP vráti.
Mimmi
24.02.05,10:16
Ďakujem, už teraz sa teším ...:)
Zita
24.02.05,10:17
... bohuzial, je tu dost zavadzajucich a tiez sa najdu aj uplne nepravdive prispevky! Asi by som viac ocenila keby prispievali ludia s maximalny prehladom a nie typu ... JA TO ROBIM TAKTO....
vladan
24.02.05,10:43
... bohuzial, je tu dost zavadzajucich a tiez sa najdu aj uplne nepravdive prispevky! Asi by som viac ocenila keby prispievali ludia s maximalny prehladom a nie typu ...
Zita, môžeš mi, prosím ťa, zadefinovať pojem "ľudia s maximálnym prehľadom"? Ďakujem