Janka-)
28.09.07,12:35
Ahojte,
chcela by som sa opýtať, niekde som počula, že sociálny fond už nemusí byť vedený na osobitnom účte v banke. Hľadala som odpoveď v dostupnej literatúre, no nikde som sa nedočítala, či to je pravda. A podľa zákona, presnejšie podľa par.6, odsek 1 zákona č.152/1994 o sociálnom fonde, citujem: " Prostriedky fondu sú vedené na osobitnom účte fondu zamestnávateľa." Takže moja otázka znie: musím mať vedený osobitný účet na sociálny fond? Ak nie, podľa akého predpisu? Ďakujem za pomoc!
Aljok
28.09.07,10:37
Nemusí byť vedený osobitný účet SF v banke.
Aljok
28.09.07,10:44
ZlaticaB
28.09.07,10:45
Nemusí byť ušetríš financie za vedenie účtu, ale podľa mňa je to prehľadnejšie keď ho máš na osobitnom účte.
MartuskaN
28.09.07,11:44
Ja som sa dostala k návrhu novely zákona o soc.fonde a bolo tam písané že:
§ 6
(1) Tvorba fondu a čerpanie fondu sa vedie na osobitnom analytickom účte fondu alebo na osobitnom účte v banke alebo v pobočke zahraničnej banky.
Bol to materiál z rokovania vlády - schválený 26.09.07. Tak si vyber. Podľa mňa to je jednoduchšie sledovať na analytike - nemáš problém s čerpaním - vyberaním z účtu.
liba2
28.09.07,15:47
Ahojte,
chcela by som sa opýtať, niekde som počula, že sociálny fond už nemusí byť vedený na osobitnom účte v banke. Hľadala som odpoveď v dostupnej literatúre, no nikde som sa nedočítala, či to je pravda. A podľa zákona, presnejšie podľa par.6, odsek 1 zákona č.152/1994 o sociálnom fonde, citujem: " Prostriedky fondu sú vedené na osobitnom účte fondu zamestnávateľa." Takže moja otázka znie: musím mať vedený osobitný účet na sociálny fond? Ak nie, podľa akého predpisu? Ďakujem za pomoc!Myslí sa tým účet účtového rozvrhu = 472.
liba2
29.09.07,04:57
Tento príspevok považujem za príspevok mimotemy. Materiál z rokovania vlády SR, aj keď je vládou schváleny, ešte nie je záväzný. Musí byť prerokovaný v Národnej rade SR a tam aj schválený; a až najskôr dňom zverejnenia v Zbierke zákonov sa stáva platným.
Preto neodporúčam v súčasnosti sa nižšie uvedeným znením §-u 6 riadiť ;). Do zverejnenia v Zbierke zákonov sa tento text môže rôzne zmeniť, alebo môže byť zo zákona vyškrtnutý.


Ja som sa dostala k návrhu novely zákona o soc.fonde a bolo tam písané že:
"§ 6
(1) Tvorba fondu a čerpanie fondu sa vedie na osobitnom analytickom účte fondu alebo na osobitnom účte v banke alebo v pobočke zahraničnej banky."
Bol to materiál z rokovania vlády - schválený 26.09.07. Tak si vyber.
Podľa mňa to je jednoduchšie sledovať na analytike - nemáš problém s čerpaním - vyberaním z účtu.
Janka-)
01.10.07,03:48
ĎAKUJEM krásne všetkým za odpovede!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Myslím si, že viesť sociálny fond na osobitnom účte je pre malú spoločnosť zbytočné a neekonomické (hlavne čo sa týka poplatkov za vedenie účtu). Ešte raz vďaka!