chiarca
28.09.07,13:38
Dobrý den. Chcela by som začat podnikat s postelným prádlom, alebo oblečením pre deti a dospelých. Vedel by mi niekto poradit kde nakúpit tovar ? samozrejme lacno. velkosklad alebo ja neviem ešte kde sa daju kúpit taketo veci,bývam od Ba 40 km DAkujem
Lion Topoľčany
28.09.07,11:42
Treba trochu surfovať po nete a nájdeš
chiarca
28.09.07,11:51
surfovala som ,nenašla som nič. Alebo nesurfovala som správne? hm respektíve našla som pár adries ale drahé sú tam veci.napríklad post. pradlo na jednu postel 799,. sk aký by to bol obchod ?TAk ja by som za kolko musela predávat aby som mala tam nejaky zisk ?
hanelie
28.09.07,11:53
stačí pozrieť na visačky tam býva uvedený dodávateľ all výrobca, ale najlepšie je vyguglovať si :)
mysimis
28.09.07,11:54
Skôr by som Ti odporučila nájsť si nejakého dobrého zahraničného výrobcu. /samozrejme tým som nemyslela čínsky tovar/. Zo skúsenosti viem, že s výrobcom sa dohodneš lepšie ako keď si zháňaš tovar cez veľkoobchody.
Bastian
28.09.07,12:01
surfovala som ,nenašla som nič. Alebo nesurfovala som správne? hm respektíve našla som pár adries ale drahé sú tam veci.napríklad post. pradlo na jednu postel 799,. sk aký by to bol obchod ?TAk ja by som za kolko musela predávat aby som mala tam nejaky zisk ?
... to si fakt myslis, ze si posurfujes na nete a uz aj najdes hotovy biznis? Treba hladat trocha viac...
Ak ti ide o najdenie lacnych dodavatelov, tak pobehaj po cinskych velkoskladoch - oni maju lacne veci... alebo si zbehni do Talianska - tam sa da kupit tiez skoro vsetko za dobre ceny. Pripadne sa kukni na poliakov.
Ale necakaj, ze ti niekto napise presnu adresu.:rolleyes:
chiarca
28.09.07,12:19
... to si fakt myslis, ze si posurfujes na nete a uz aj najdes hotovy biznis? Treba hladat trocha viac...
Ak ti ide o najdenie lacnych dodavatelov, tak pobehaj po cinskych velkoskladoch - oni maju lacne veci... alebo si zbehni do Talianska - tam sa da kupit tiez skoro vsetko za dobre ceny. Pripadne sa kukni na poliakov.
Ale necakaj, ze ti niekto napise presnu adresu.:rolleyes:

Práve preto pýtam radu. Ja hladám už dlchšiu dobu. Na jarmoku som kúpila postelne prádlo na 2 postele mäkučky ,teplučky flanel, za neuveritelne nízku cenu 350 sk,- na dve postele. Nie je tam umelina. Par x som sa už popalila.
ekopo
28.09.07,12:27
Nehovor, že si nič na nete nenašla. Stačí zadať "textil" alebo "detský textil" alebo "veľkosklad". Čo sa týka "lacných" vecí. Sú to väčšinou čínske braky. A ešte lacné sú od našich severných susedov. Keď nechceš ísť cestou kvality, skôr či neskôr môžu nastať komplikácie, napr. z dôvodu častých reklamácií. Čo sa týka detského oblečenia tam je to ešte chúlostivejšie. Certifikácie, správne označenie výrobkov, kontroly... atď . Nechcem strašiť.
S výrobcami v zahraničí to nie je tiež ľahké. Takmer každý solídny má zmluvného vývozcu.
VladoaKatka
28.09.07,13:08
Lacných vecí t.j. čínskeho braku je na našom trhu dosť. Ale aj značkové veci sa už šijú na východe. Sú aj u nás šikovný výrobcovia, samozrejme, že ich veci nie sú najlacnejšie,predsa u nás sa nerobí "za misku ryže". Závisí od regionu, kde chcete otvárať obchod, ale ja mám skúsenosti, že všade sú ľudia, ktorý chcú kvalitný a pekný tovar, aj keď je drahší. Treba sa popozerať vo Vašom okolí v obchodoch, kde majú aj slovenské výrobky, pozrieť ceny. Treba sa pozrieť na net PSKA, je tam zoznam výrobcov, dovozcov, s kontaktnými údajmi.

Prajem veľa šťastia.
Lion Topoľčany
28.09.07,14:38
Už niekoľko rokov mám zásadu a držím sa jej-všetko nájdem na nete. Tak aj teraz som vyťukala "detský textil" a našla som toho hroózne veľa, tak napr.:
www.tuptup.pl
www.loanaslovakia.sk
www.iqtrade.cz
www.lenka-baby.sk
www.domaja.sk
www.mirau.sk
www.prisa.yw.sk
www.tulectrend.cz
www.familiamoda.eu
www.richelieu.sk atď.

Posteľné prádlo /aj detské vecičky/ sú dnes drahá záležitosť. Ale to posteľné detské prádlo by som osobne riešila nákupom peknej látky a ušitím "doma".Veď sama šijem a viem, že to nie je náročné. Dá sa na tom týmto spôsobom najviac zarobiť. Inak súhlasím s tým, čo už bolo polpísané. Nie je to celkom až také jednoduché nájsť spoľahlivého, kvalitného, relatívne lacného....atď.dodávateľa. Treba jednoducho skúšať, behať, hľadať!
Veľa zdaru.
chiarca
29.09.07,08:30
Lion Topolčany Dakujem pekne.
ekopo
29.09.07,15:26
Aj my ostatní sa pripájame...
tetrisss
29.09.07,16:07
posteľné prádlo kvalitné a relatívne na kvalitu primerane drahé vyrába napr, Levitex Levice. Detské oblečenie, pokiaľ nechcete činske veci sú fakt neuveriteľne drahé ja osobne si myslím, že okrem Bratislavy sa ani nedá predať.
VladoaKatka
01.10.07,16:26
posteľné prádlo kvalitné a relatívne na kvalitu primerane drahé vyrába napr, Levitex Levice. Detské oblečenie, pokiaľ nechcete činske veci sú fakt neuveriteľne drahé ja osobne si myslím, že okrem Bratislavy sa ani nedá predať.
Myslím si, že aj "drahšie detské oblečenie" sa dá predať na celom Slovensku. Mám s tým skúsenosti,/odberateľov mám na celom Slovensku, ale v Blave len dvoch/. V Bratislave sú obchody väčšinou už len v obchodných centrách, malé obchodíky na sídliskách živoria alebo ich už dávno zatvorili. Nie je to až také zlé. Skôr si myslím, že do Bratislavy chodia nakupovať z celej republiky - tam im ceny nevadia, lebo doma sa môžu pochváliť, že ako dobre nakúpili v Blave a hlavne môžu spomenúť názvy OC ako POLUS, Avion alebo iné a to je "imidžové" pred kamarátkami, susedkami a kolegami. Tak to je, hanbili by sa priznať, že kúpili tú vec v ich okresnom meste a ešte aj keď poznajú majiteľku obchodu, tak už vonkoncom nie/predsa jej nebudú pomáhať zbohatnúť/.
tetrisss
02.10.07,18:08
Vsak o tom to je, ze nebudeme predsa nakupovat na dedine, ked si zajdeme v nedelu doobeda /podla vzdialenosti aj poobede/ nakupit vyhodne do mesta, minieme 1000 sk na benzin, nakupime plno sprostosti a sme stastni, ako dobre sme stravili den. V tejto teme presne viem o com hovorim, mam maly obchodik uz skoro 15 rokov a napriklad detske veci som musela prestat predavat.
chiarca
02.10.07,18:48
Súhlasím, že dnes menší podnikatelia sa neuživia v malych mestečkách a dedinach. A veru to postelne pradlo je tiež drahe. Dostala som cenniky z čiech no hrúza.Napr:hotelove post pradlo na jednu postel 370 až 650 kč tak na naše je to ešte viac. No čo by som ja na tom vedela zarobit ? Mala by som odberat pravidelne 100 ks hm hm ja asi podnikat nebudem :-(
tetrisss
03.10.07,14:29
Ale tak to som zase nechcela. Len si treba dobre rozmysliet s cim zacat
a ja osobne by som s textilom vseobecne nezacala a uz vobec nie s kojencami.Ak chcete mat kvalitny tovar tak sa budete z neho tesit sama:D a cinskeho tovaru je vsade dost. Ale netreba vesat hlavu, skor si treba vsimnut kde sa nachadzam, lebo fakt na tom vela zalezi a nieco vymysliet.
chiarca
03.10.07,16:27
tetrisss, súhlasim s tebov. Asi začnem činskym tovarom. Inak mala by som predstavu, ale potrebovala by som velke priestory a hlavne financie. Dostala som dobru ponuku.Ale bez penazi to ostane len mojim snom.
miro01
03.10.07,21:22
Výroba posteľnej bielizne Ružomberok: www.miptex.sk
chiarca
06.10.07,11:10
Dakujem každému. Začala som podnikat. Teraz si hladám nejaku malu miestnost, butik s odevami. Neviem kolko pytaju za miestnosti v mensich mestách. Zaujimalo by ma aj to že asi kolko pytaju v Blave napr za 20 m2 v meste.
michaela25
06.10.07,12:03
V Ružomberku posteľnú bielizeň vyrába www.texicom.sk