m-aisha
28.09.07,13:58
Ahojte. Prosím prosím veľmi pekne nejakého dobrého človeka, keby mi zaslal účtovné výkazy, súvahu VZaS a cash-flow, stredne-veľkej firmy. Budem mu nesmierne vďačná.
veronikasad
28.09.07,12:00
a načo to potrebuješ ?
m-aisha
28.09.07,12:19
Mam na VS predmet Financno-ekonomicka analyza podniku, a potrebujem analyzovat akykolvek stredne velky podnik, firmu...A na internete nemozem nic komplexne najst...
Gabi03
28.09.07,12:23
To by bolo najlepšie, keby si nájdeš vo svojom okolí takú firmu, alebo niekto známy nech ti poskytne potrebné údaje. Pretože tieto výkazy, ktoré žiadaš, je dosť málo na kompletnú FEA. Teda v závislosti od toho, ako poctivo chceš vypracovať tú prácu. :)
m-aisha
28.09.07,12:29
problem je ten, ze ziaden znamy nema firmu aku potrebujem. Bude to moja prva analyza, tak zatial mi budu stacit len tie vykazy...na vypocet ukazovatelov, zhodnotenie firmy, bla bla....ja viem ze to su diskretne informacie a ziadnej firme sa nepaci, ked sa jej tam niekto hrabe...ale ja to potrebujem cisto zo studijnych dovodov, aby som sa to naucila robit....
Gabi03
28.09.07,12:32
Rozmýšľam nahlas: keď študuješ na VŠ FEA, zrejme by si mala mať aj niekoľko semestrov za sebou z účtovníctva. Keď si mala účtovníctvo, mala by si vedieť zostaviť sama závierkové účtovné výkazy. Keď ich máš spravené, určite máš aj podklady k svojej analýze. Pre študijné potreby by to malo stačiť. A ešte si aj zopakuješ účtovnú závierku. ;)
m-aisha
28.09.07,12:39
Prepac ale nie je to tak. Ja som mala uctovnictvo podla IFRS. Vykazy zostavit viem, ale nemam konkretne cisla, konkretnu firmu.
Gabi03
28.09.07,12:40
Tak mi to ešte raz pripomeň prosím. Prečo potrebuješ konkrétnu firmu s konkrétnymi číslami? :)
m-aisha
28.09.07,12:57
Potrebujem to, aby som sa mohla naucit robit analyzu, aby som mohla vyratat konkretne ukazovatele, a ohodnotit stav, alebo vyvoj konkretnej firmy...ja nemusim vediet jej meno, to si aj vymyslim, ale potrebujem cisla...Alebo ak vies nejake stranky, kde ich mozem najst...
Zoltán Kovács
28.09.07,13:05
Na tejto stránke máš tie výkazy (dúfam, že sa to nebude považovať za reklamu):

http://www.slovnaft.sk/sk/o_nas/pre_investorov/financne_spravy_a_kalendar/

http://www.duslo.sk/info_vysledky.php?lm=3&sel=1&item=vysledky&lang=sk
.
.
.

Len treba hladať na nete.:)
m-aisha
28.09.07,13:35
dakujem ti velmi pekne:) slovnaft je velmi velka firma, ale duslo by malo byt v pohode...opytam sa...dakujem este raz za pomoc