1mikki1
28.09.07,18:25
na tuto temu som sa uz pytal ale nie je mi to stale jasne na UP mi povedali ze sa popri zivnosti s nenavratnym prispevkom mozem zamestnat ale nesmiem sa zamestnat skor ako podpisem zmluvu s UP(cize skor ako sa stanem zivnostnikom),a este ze o to menej budem musiet platit odvody ked za mna bude platit zamestnavatel.

dakujem za kazdu radu.
Zita5
28.09.07,16:31
1mikki1
28.09.07,16:50
takze najlepsie je zapisat si cislo pani ktora mi dala informaciu ze sa da popri
szco pracovat aby som bol kryty?
hanelie
29.09.07,07:21
takze najlepsie je zapisat si cislo pani ktora mi dala informaciu ze sa da popri
szco pracovat aby som bol kryty
na to sa nemôžeš odvolávať Jepepe /jedna pani povedala/
každý UPSVaR má svojho právnika, ten ti určite dá správnu odpoveď:)
veronikasad
29.09.07,08:52
na tuto temu som sa uz pytal ale nie je mi to stale jasne na UP mi povedali ze sa popri zivnosti s nenavratnym prispevkom mozem zamestnat ale nesmiem sa zamestnat skor ako podpisem zmluvu s UP(cize skor ako sa stanem zivnostnikom),a este ze o to menej budem musiet platit odvody ked za mna bude platit zamestnavatel.

dakujem za kazdu radu.
Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť v zmysle § 49 zákona o službách zamestnanosti sa poskytuje uchádzačovi o zamestnanie vedenému v evidencii uchádzačov o zamestnanie v určenej dlžke, ktorý začne a bude túto činnosť vykonávať nepretržite najmenej dva roky, ak o príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť požiada písomne.

Pozorne si prečítaj zmluvu, ktorú budeš podpisovať na UPSVaR. Ak tam bude doba prevádzkovania živnosti bez súbehu zamestnania - nemôžeš sa počas dvoch rokov zamestnať. Takéto zmluvy boli pred 2-3 rokmi. Teraz táto formulka už v zmluvách chýba, t.zn. že v čase poskytnutia príspevku musíš byť v evidencii ÚP, neskôr môžeš podnikať aj popri zamestnaní, najmenej však dva roky od poskytnutia príspevku.

--------
Veronika
kastanka
18.03.08,23:55
Prajem pekný deň..
Zaujíma ma jedna otázka:Ak mám možnosť sa teda po určitej dobe popri (kedy fungujem ako szčo s poskytnutým príspevkom) zamestnať,musím to ohlásiť na Úrade práce,alebo aký je postup?

Ďakujem za odpovede..