Mamka
23.02.05,10:19
Nie som si istá či to robím správne.

FO ( nie je platca DPH, JU ) na základe mandátnej zmluvy s TIPOSOM vykonáva prevádzkovanie lotérii. Tipos jej posiela zúčtovanie tržieb:

1.tržby z mandátnej činnosti - príjem neovplyvňujúci základ dane

2.vyplatené výhry - výdaj neovplyvňujúci základ dane

3.mandátna odmena - príjem ovplyvňujúci základ dane

4.úhrada voči TIPOSU - výdaj neovplyvňujúci základ dane

Ďakujem
Majka
23.02.05,09:53
ja uctujem v PU ale je to to iste, robis to spravne.
nika.sum
06.01.06,07:56
Nie som si istá či to robím správne.

FO ( nie je platca DPH, JU ) na základe mandátnej zmluvy s TIPOSOM vykonáva prevádzkovanie lotérii. Tipos jej posiela zúčtovanie tržieb:

1.tržby z mandátnej činnosti - príjem neovplyvňujúci základ dane

2.vyplatené výhry - výdaj neovplyvňujúci základ dane

3.mandátna odmena - príjem ovplyvňujúci základ dane

4.úhrada voči TIPOSU - výdaj neovplyvňujúci základ dane

Ďakujem Reagujem sice neskoro, ale predsa.
Ja by som to trosku zmenila.
1. Tržby z mandátnej činnosti po odpočitani odmien - prijem NZD

Ak dam Tržby v sume ako su uvedene na zuctovani do prijmov NZD a mandátnu odmenu dám do prijmov OZD (kam samozrejme patri), tak mam odmenu zauctovanu 2x, pretože je vyplacana z Tržieb z MČ

2. v mojom program (MRP win) je lepsie ked uctujem zuctovanie dat vyplatené vyhry minusovou polozkou do prijmov NZD a mam to v jednom zapise ako jednu z jeho poloziek. (ale toto asi zavisi od programu)

Myslim, že takto by to mohlo byt spravne...
džana
11.03.06,12:32
Prosím Vás potrebujem si potvrdiť, či to robím správne - JU, platca DPH :
príklad:
Tržba za mandat.činnosti : 29145,-
Mand.odmena za loter.činnosti : 1954,30
Mand.odmena za nelot.činnosti vratane DPH : 320,-
Vyplatené výhry : 6062,-
K uhrade Tiposu : 20808,-

Učtujem:
1954,30 tržba
269,- tržba + 51,- DPH na výstupe
20808,- príjem neovpl. dan /pre zjednodušenie -
celk.tržba - odmeny-výhry/
20808,- odvod Tiposu
koeficient nepoužívam, nájom nám fakturujú bez DPH
džana
11.03.06,13:17
prosím, poradte niekto, či je to správne, dakujem
džana
11.03.06,14:22
Prosím Vás potrebujem si potvrdiť, či to robím správne - JU, platca DPH :
príklad:
Tržba za mandat.činnosti : 29145,-
Mand.odmena za loter.činnosti : 1954,30
Mand.odmena za nelot.činnosti vratane DPH : 320,-
Vyplatené výhry : 6062,-
K uhrade Tiposu : 20808,-

Učtujem:
1954,30 tržba
269,- tržba + 51,- DPH na výstupe
20808,- príjem neovpl. dan /pre zjednodušenie -
celk.tržba - odmeny-výhry/
20808,- odvod Tiposu
koeficient nepoužívam, nájom nám fakturujú bez DPH

PROSIM
džana
11.03.06,16:32
poradte prosím niekto
džana
16.03.06,13:57
nikto sa nenájde ?
Zita5
16.03.06,14:47
Prosím Vás potrebujem si potvrdiť, či to robím správne - JU, platca DPH :
príklad:
Tržba za mandat.činnosti : 29145,-
Mand.odmena za loter.činnosti : 1954,30
Mand.odmena za nelot.činnosti vratane DPH : 320,-
Vyplatené výhry : 6062,-
K uhrade Tiposu : 20808,-

Učtujem:
1954,30 tržba
príjem OVZ
269,- tržba + 51,- DPH na výstupe
príjem OVZ s rozpisom DPH
20808,- príjem neovpl. dan /pre zjednodušenie -
celk.tržba - odmeny-výhry/
20808,- odvod Tiposu
výdavok NZD-iný - zápis do záväzkov
koeficient nepoužívam,
nájom nám fakturujú bez DPH




Malo by to byť v poriadku .Čítaj tučným.
Martin1998
26.03.08,09:06
SZČO má vo svojej prevádzke zriadený terminál Tiposu.Má uzavretú mandátnu zmluvu,na základe ktorej mu vyplácajú mandátnu odmenu.Túto odmenu dávam ako POZD.Počíta sa tento príjem do obratu pre registráciu na DPH?Podľa §4,ods.9,v ktorom sa odvoláva na § 41,by mi vychádzalo,že nie.Uvažujem správne?Ďakujem.
stefanka03
21.07.09,10:37
Kde v zákone sa hovorí o tom, že tržby z mandátnej činnosti sú príjmy, ktoré neovplyvňujú základ dane?
nika.sum
22.07.09,04:20
Kde v zákone sa hovorí o tom, že tržby z mandátnej činnosti sú príjmy, ktoré neovplyvňujú základ dane?

neviem, ci konkretne toto je presne napisane v zakone,ale ak mam trzby napr. z Tiposu, nie je predsa cela trzba moj prijem, ja to len preberiem od zakaznika a poslem Tiposu a za to mam mandatnu odmenu. Cize mandatna odmena je prijem ovplyvnujuci zaklad dane ale samotna trzba nie. (najdes tu v prispevkoch ako je to rozpisane, zauctovane).
batorek
10.09.09,18:17
Ja mám podobnú otázku k mandátnej zmluve. Firma plátca DPH prevádzkuje automaty a uzavrela mandátnu zmluvu s druhou firmou s plátcom DPH a z tržieb jej posielá provízie. na účet.. Pýtam sa či z tých provízii musí odviesť DPH?, keď z tržieb už bola odvedená DPH. Je to len POZD bez DPH?.
nika.sum
14.09.09,08:08
Ja mám podobnú otázku k mandátnej zmluve. Firma plátca DPH prevádzkuje automaty a uzavrela mandátnu zmluvu s druhou firmou s plátcom DPH a z tržieb jej posielá provízie. na účet.. Pýtam sa či z tých provízii musí odviesť DPH?, keď z tržieb už bola odvedená DPH. Je to len POZD bez DPH?.

neviem ci to chapem dobre: Firma A ma zapozicane automaty od firmy B (obaja su platitelia DPH). Firma A odovzdáva celu trzbu firme B, kt. je majitelom automatov a ta jej potom posiela provizie? Alebo tržby idu do prijmu firme A a províziu posiela firme B za tie automaty?
nika.sum
14.09.09,08:15
Ale myslim, ze je to asi takto: Firma B je vlastník automatov, z trzieb plati DPH, lebo to je jej POZD, zasiela proviziu firme A, kt. ma automat na svojej prevadzke. Provízia je pre firmu B VOZD. Pre firmu A je provízia POZD a samozrejme treba odviest DPH. (S automatmi nemam skusenost, ale nenasla som prijem z nich ze by bol oslobodeny od DPH-ale nie som si ista, tak oslobodena by nemala byt ani provizia. Dufam, ak som sa pomylila, ze ma niekto opravi.)