danse
29.09.07,10:54
Dobrý deň,

začínam účtovať a chcela by som sa poradiť.
Nakupujem tovar z Nemecka a predávam ho na Slovensku.
Sklad:
Na prijatý tovar mám vytvorené skladové karty a príjemky som robila v nákupných cenách (tie sa vždy menia, podľa kurzu EUR a ceny dopravy, ktorú rozrátavam na jednotlivé produkty prijatého tovaru).
Výdaj tovaru robím jednotlivo podľa faktúr za predaný tovar ( nemám registračnú pokladňu, platby príjímam prevodným príkazom ) a neviem, v akej cene mám vydávať tovar. Poradili mi, že v predajnej, teda v cene tovaru na vystavenej faktúre. Je to tak správne?
Účtujem v programe MRP.

Ďakujem
veronikasad
29.09.07,09:28
Nepoznám program MRP, ale určite výdaj tovaru zo skladu nie v predajnej cene z faktúr - to ti nebude sedieť sklad.
Ak máš na skladových kartách jeden druh tovaru v rôznych nákupných cenách , vydávaš ho v cene vypočítanej aritmetickým priemerom.

-------
Veronika
betka
29.09.07,09:30
Výdaj tovaru je v cene skladovej.

Ak príjmem na sklad za 1000 Sk.- príjemka.
Predám tovar za 1300, Sk-výdajku robím v cene skladovej. Zo skladu mi musí odíst nie 1300, ale 1000 Sk.
danse
29.09.07,09:39
Ďakujem za radu, nezdalo sa mi to správne.
Manual
29.09.07,09:56
Na počet kusov by ti sklad sedel, ale finančne by si vydala viac, než si tam prijala, tak by si bola finanče v mínuse a to nie je možné
rolandik
29.09.07,12:17
Kludne môžeš použiť na výdajke cenu predajnú. MRP ti bude sledovať aj skladovú cenu. Daj si urobiť tlačovú zostavu Karty a ich pohyby a uvidíš obe ceny. Potom si budeš pekne môcť porovnať výdaj zo skladu a fakuráciu. Bez zadávania predajnej ceny to nikdy neporováš. Iba kusy, ale nie ceny.