jari77
29.09.07,10:59
Zdravím všetkých ,mám otázok a otázok ,no pre vás by mohli vyzniet stupidne takže ,za vaše bolesti hlavy pri odpovedaní na tieto otázky by som vám rád zaplatil.Bolo by to cca 40 otazok ,na cca 5-6- hodín.som začínajúci živnostník,takže nejde o nejaké extra oriešky.stretko by som chcel osobne , poprípade otazky poslem mailom.cena za odpovede by bola cca 2000 sk.nájde sa niekto ?BA-MA
ekopo
29.09.07,09:27
A tu na Porade odpovede nenájdeš? Vidím, že si sa dnes registroval. Tak najskôr použi "vyhľadávanie" napr. začínajúci živnostník
veronikasad
29.09.07,09:33
Môžno aj tu nájdeš niekoľko odpovedí na svoje otázky
http://www.porada.sk/t61735-genericke-otazky-s-hacikmi.html
--------
Veronika
Danila
29.09.07,09:37
Zdravím všetkých ,mám otázok a otázok ,no pre vás by mohli vyzniet stupidne takže ,za vaše bolesti hlavy pri odpovedaní na tieto otázky by som vám rád zaplatil.Bolo by to cca 40 otazok ,na cca 5-6- hodín.som začínajúci živnostník,takže nejde o nejaké extra oriešky.stretko by som chcel osobne , poprípade otazky poslem mailom.cena za odpovede by bola cca 2000 sk.nájde sa niekto ?BA-MANajskôr som tému obchádzala, lebo ja viem len po rusky. Potom som klikla a pobavila som sa. Mne sa tvoja ponuka, najmä cenovo páči, čo svedčí o tom, že aj keď si začiatočník, vieš sa obracať. Tiež uznávam, že nie je nad osobný kontakt.:)
cloe
29.09.07,10:18
Páči sa mi u jari77, že vie povedať na rovinu, čo chce aj koľko je ochotný zaplatiť. To mnohí nevedia. To večné "okúňanie" podaktorých klientov mi už lezie krkom;)
ekopo
29.09.07,17:17
Páči sa mi u jari77, že vie povedať na rovinu, čo chce aj koľko je ochotný zaplatiť. To mnohí nevedia. To večné "okúňanie" podaktorých klientov mi už lezie krkom;)
Nepovedal (nenapísal) na rovinu čo chce, povedal, že zaplatí 2.000,- Sk. To už pozná cenu odpovedí? Častokrát jedna odpoveď na Porade má hodnotu 2.000,-Sk a viac.
Danila
29.09.07,18:07
Nepovedal (nenapísal) na rovinu čo chce, povedal, že zaplatí 2.000,- Sk. To už pozná cenu odpovedí? Častokrát jedna odpoveď na Porade má hodnotu 2.000,-Sk a viac.No veď práve. A ani Ti často nepoďakujú. Ja som to prerátala na hodiny a jeho otázky poznám už teraz. Možno na malé výnimky by sme mu to tu spoločne aj zodpovedali.:--- :D :)
jari77
29.09.07,18:22
Zdavim všetkých,vdaka za všetky odpovede.Pre p.Ekopo ja viem že rada od fachmana je drahá a záleží na obtiažnosti otázky,no písal som že to niesú tažké oriešky ,napr.ako má vyzerať Jú,treba na to nejaký program,možem zamestnavat svoju ženu ? atd...viem že mnoho rád a možno aj všetky by som našiel aj tu ,no času mám málo, 2 deti,žena na materskej,ja zamestnaný,a tak.,takže by som to rad všetko od jednej osoby.takže Veronikasad,Danila,Cloe,ak mate niektora o to zaujem... budem rad.krasny večer prajem.
Johanka
29.09.07,19:13
Páči sa mi u jari77, že vie povedať na rovinu, čo chce aj koľko je ochotný zaplatiť. To mnohí nevedia. To večné "okúňanie" podaktorých klientov mi už lezie krkom;)
mimotemy No, ja by som bola rada, keby sa prestali okúňať účtovníci ...
Aby mi klient ponúkal cenu za moje služby mi pripadá trocha smiešne ;) .
Tiež nechodím do obchodu s tým, že chcem chlieb, ale vopred oznámim, že im zaň dám max 20 Sk.

Napriek tomu mi je zadávateľ sympatický tým, že na rozdiel od niektorých živnostníkov sa chce zorientovať skôr ako narobí nejaké "psie kusy " :) . Akurát nerozumiem tomu BA-MA na záver ... od ako od Tatier k Dunaju :) ?
cloe
29.09.07,19:36
No ale, Johanka, zhodneme sa, že príspevok zapôsobil sympaticky, preto som reagovala tak ako som reagovala.;)
Danila
30.09.07,05:03
mimotemy No, ja by som bola rada, keby sa prestali okúňať účtovníci ...
Aby mi klient ponúkal cenu za moje služby mi pripadá trocha smiešne ;) .
Tiež nechodím do obchodu s tým, že chcem chlieb, ale vopred oznámim, že im zaň dám max 20 Sk.

Napriek tomu mi je zadávateľ sympatický tým, že na rozdiel od niektorých živnostníkov sa chce zorientovať skôr ako narobí nejaké "psie kusy " :) . Akurát nerozumiem tomu BA-MA na záver ... od ako od Tatier k Dunaju :) ?Johanka, BA-MA = Bratislava - Malacky. Aspoň predpokladám.A klienta ešte neposudzujem komplexne. Nikdy nevieme, čo sa za tým, ktorým nickom skrýva. Možno on skúša nás. :) :--- :D
ekopo
30.09.07,06:37
Zdavim všetkých,vdaka za všetky odpovede.Pre p.Ekopo ja viem že rada od fachmana je drahá a záleží na obtiažnosti otázky,no písal som že to niesú tažké oriešky ,napr.ako má vyzerať Jú,treba na to nejaký program,možem zamestnavat svoju ženu ? atd...viem že mnoho rád a možno aj všetky by som našiel aj tu ,no času mám málo, 2 deti,žena na materskej,ja zamestnaný,a tak.,takže by som to rad všetko od jednej osoby.takže Veronikasad,Danila,Cloe,ak mate niektora o to zaujem... budem rad.krasny večer prajem.
p.jari77, za ten čas si už dávno mohol mať odpovede čierne na bielom. Odhadujem, že 20 otázok sa mohlo stihnúť za necelú hodinu, ale ako pozerám tak bez mňa.
Danila
30.09.07,06:45
p.jari77, za ten čas si už dávno mohol mať odpovede čierne na bielom. Odhadujem, že 20 otázok sa mohlo stihnúť za necelú hodinu, ale ako pozerám tak bez mňa.Niektoré nicky nás sem prišli skúšať. Dávno som mu dala ponuku, že cez e-mail mi môže otázky zaslať. A vedela som, že sa neozve. Asi mám nos na nové móresy na Porade. V čase, keď každý inkasuje nehorázne sumy často za ničnerobenie zvažujem, či je zdravé naďalej sa zúčastňovať na tejto charitatívnej činnosti. Neviem, neviem, či nám niekto už neukazuje aj na čelo.
ekopo
30.09.07,06:58
Už si ho zaraďujem medzi .........
jari77
01.10.07,08:13
zdravím ,tak teraz čumím ...je najaký dovod že ste sa do mna takto obuli ? ved som len chcel zaplatit za vaše rady.p.Danila,ako som už spominal som pracovne zaneprázdnený takže nesedim cely den pred pc,preto som si nepozeral poštu.P.Ekopo ,je nejaký dovod si ma zaradit niekam z 9-timi bodkami ? toto forum mi pripada akoby si tu poniektory chceli masirovat svoje ego ,pretože v realnom živote ... p.Danila-nechcel som ist do obchodu kupovat chlieb -dal som inzerat -kupim auto do istej sumy,to znamena že sa mi neozve niekto kto ma mercedes ,ale trabant.Vdaka bohu niektorý odborníci prejavili záujem o moju ponuku,ktorý -nepoviem,takže si možete šetrit vaše múdre hlavičky.Prečítal som si otázky tiež zacínajúcich ,a vaše niekedy drze odpovede,-nerozumiem načo potom na tomto fore fungujete ,ak vas to takto nervuje ?toto je asi moj posledný príspevok takže na záver-Ronaldo a Backham su skvelí futbalisti,no len preto že oni museli driet na treningoch,a nie my , nam teraz neukažu svoje futbalové majstrovstvo ? važeny ak nechcete zrujinovat toto forum,tak prosim menej negativizmu.krasny dnik prajem.z usmevom priatelia.:) :) :)
Johanka
01.10.07,08:24
A toto si videl (na hlavnej stránke)?

Vitajte na Porade :) Čo je Porada? Je to jednoducho stránka, kde pod heslom "spolu vieme viac" užívatelia stránky pridávajú svoje riešenie či vysvetlenia na nastolený problém a formou diskusie sa snažia vyriešiť Vašu otázku. Môžete sa bezplatne registrovať tu (http://www.porada.sk/register.php), čím získate prístup k zasielaniu otázok, príspevkov, vlastnej schránke, atď. Ako sa pracuje s Poradou? Odporúčame prečítať si FAQ (http://www.porada.sk/faq.php) (často kladené otázky) .


Nakoľko si sa nič konkrétne neopýtal, tak sme diskutovali k nastolenému problému. Pre mňa osobne je problematický klient, ktorý mi diktuje cenu, rozhoduje o tom, koľko má moja práca trvať v hodinách, porovnáva tento hodinový výkon zo mzdou manuálneho pracovníka, ktorý sa fakt narobí, zatiaľ čo je iba sedím za PC a to ešte aj v teple. Výsledok tohto porovnania by bolo , že môžem byť rada, že sa o mňa podkol ;) a tíško prijať to, čo on uzná za vhodné.
Tebe sa čudujem - ak si nepochopil o čom Porada je, ak si nepochopil, že tu radíme zadarmo, lebo nás to baví , tak si vygoogli nejakého daňového poradcu ... Jediné čo chápem je, že Ti tu môžeme pripadať ako stádo bláznov - v dnešnej dobe zadarmo, to naozaj hraničí zo zdravým rozumom :D .
Braňo
01.10.07,08:29
zdravím ,tak teraz čumím ...je najaký dovod že ste sa do mna takto obuli ? ved som len chcel zaplatit za vaše rady.p.Danila,ako som už spominal som pracovne zaneprázdnený takže nesedim cely den pred pc,preto som si nepozeral poštu.P.Ekopo ,je nejaký dovod si ma zaradit niekam z 9-timi bodkami ? toto forum mi pripada akoby si tu poniektory chceli masirovat svoje ego ,pretože v realnom živote ... p.Danila-nechcel som ist do obchodu kupovat chlieb -dal som inzerat -kupim auto do istej sumy,to znamena že sa mi neozve niekto kto ma mercedes ,ale trabant.Vdaka bohu niektorý odborníci prejavili záujem o moju ponuku,ktorý -nepoviem,takže si možete šetrit vaše múdre hlavičky.Prečítal som si otázky tiež zacínajúcich ,a vaše niekedy drze odpovede,-nerozumiem načo potom na tomto fore fungujete ,ak vas to takto nervuje ?toto je asi moj posledný príspevok takže na záver-Ronaldo a Backham su skvelí futbalisti,no len preto že oni museli driet na treningoch,a nie my , nam teraz neukažu svoje futbalové majstrovstvo ? važeny ak nechcete zrujinovat toto forum,tak prosim menej negativizmu.krasny dnik prajem.z usmevom priatelia.:) :) :)

Nezabúdaj, že všetci, ktorí prispievajú ako odborníci na poradu sú nielen zamestnaní, ale mnohí aj podnikajú popri zamestnaní a majú času možno menej ako Ty. Radu Ti tu ponúkali. Za ten čas, ktorí si spotreboval fomulovaním zbytočných názorov o ege si mohol mať sformulovaných pár otázok, na ktoré by sme Ti ochotne (a bezplatne poradili). Žiaľ márniš čas.
Máš pocit, že Ti tu niekto nechcel pomôcť? Navyše si myslím, že 95% problémov, ktoré si spomenul sme tu už dávano kvalifikovane vyriešili. Neviem, keďže si na porade zaregistrovaný dva dni sa vieš zodpovedne vyjadriť k zruinovaniu tohto fóra, keďže sa vyjadruješ na adresu tých, ktorí ho vybudali za tých 3,5 roka.
anklar
01.10.07,08:46
Vážení Poraďáci,
dovoľte mi, aby som sa priklonila na stranu Jari77. Potreboval Vaše odborné rady, stanovil určitú cenu, za ktorú si ich chcel od konkrétneho odborníka spomedzi Vás kúpiť. Komu tá cena vyhovuje, predá mu za ňu svoje vedomosti.
Komu nie, nereaguje. Jari77 priblížil, že ide o rady pre začínajúceho živnostníka. Podľa môjho názoru by to bol rozhovor na max. 2 hodiny.
Pravdepodobne nemá čas sedieť na Porade, tak si chcel dohodnúť osobné stretnutie. Myslím, že postupoval korektne. Je mi ľúto, že ste ho zaradili do skupiny podozrivých nickov. Takí sa pred Vami vyfarbia trochu neskôr a nie po 2-3 dňoch, resp. K otázke Jari77 tu nie je toľko príspevkov, aby bolo možné jednoznačne podozrievať ho, že Vás skúša.
Prosím, skúste byť menej podozrievaví.
Jari77, si tu čerstvý. Keď tu budeš dlhšie, sám prídeš na to, že v mnohých prípadoch, keď sa Poraďáci idú roztrhať aby čo najlepšie a najrýchlejšie poradili, výjde najavo, že niekto iba skúša, čo vydržia. To potom v niektorých prípadoch ide, žiaľ, na úkor všetkých členov-neodborníkov. Prosím, buď aj Ty zhovievavejší a uvídíš, že Porada ti bude na úžitok.
Danila
01.10.07,13:11
Vážení Poraďáci,
dovoľte mi, aby som sa priklonila na stranu Jari77. Potreboval Vaše odborné rady, stanovil určitú cenu, za ktorú si ich chcel od konkrétneho odborníka spomedzi Vás kúpiť. Komu tá cena vyhovuje, predá mu za ňu svoje vedomosti.
Komu nie, nereaguje. Jari77 priblížil, že ide o rady pre začínajúceho živnostníka. Podľa môjho názoru by to bol rozhovor na max. 2 hodiny.
Pravdepodobne nemá čas sedieť na Porade, tak si chcel dohodnúť osobné stretnutie. Myslím, že postupoval korektne. Je mi ľúto, že ste ho zaradili do skupiny podozrivých nickov. Takí sa pred Vami vyfarbia trochu neskôr a nie po 2-3 dňoch, resp. K otázke Jari77 tu nie je toľko príspevkov, aby bolo možné jednoznačne podozrievať ho, že Vás skúša.
Prosím, skúste byť menej podozrievaví.
Jari77, si tu čerstvý. Keď tu budeš dlhšie, sám prídeš na to, že v mnohých prípadoch, keď sa Poraďáci idú roztrhať aby čo najlepšie a najrýchlejšie poradili, výjde najavo, že niekto iba skúša, čo vydržia. To potom v niektorých prípadoch ide, žiaľ, na úkor všetkých členov-neodborníkov. Prosím, buď aj Ty zhovievavejší a uvídíš, že Porada ti bude na úžitok.Možno práve tým, že si problém vystihla, budem reagovať. Momentálne sa borím na internete s prechodom na euro, a tak mám možnosť častejšie kliknúť na Poradu. Urobila som tak aj po prihlásení zadávateľa. Iste si si všimla, že som jeho príchod a názorové stanoviská ocenila. Vzhľadom na časové možnosti som mu ponúkla pomoc prostredníctvom internetu odpovedať a zaslala som mu cez ss a e-mailovú adresu. Rešpektujem jeho zaneprázdnenosť s úsmevom, za danej situácie tu asi pôsobíme ako čakatelia s vyloženými nohami na blahosklonnosť mať vôbec možnosť poradenstva. Čuduj sa svete, zadávateľ bol prihlásený už aj po mojej ss, ktorú odignoroval. Predpokladám, že som mala dostatočný dôvod na svoje stanovisko. Toť všetko. A nemám najmenšiu potrebu sa ospravedlňovať. Možno snáď len zamyslieť nad tým, či vôbec pokračovať.
anklar
01.10.07,13:44
Možno práve tým, že si problém vystihla, budem reagovať. Momentálne sa borím na internete s prechodom na euro, a tak mám možnosť častejšie kliknúť na Poradu. Urobila som tak aj po prihlásení zadávateľa. Iste si si všimla, že som jeho príchod a názorové stanoviská ocenila. Vzhľadom na časové možnosti som mu ponúkla pomoc prostredníctvom internetu odpovedať a zaslala som mu cez ss a e-mailovú adresu. Rešpektujem jeho zaneprázdnenosť s úsmevom, za danej situácie tu asi pôsobíme ako čakatelia s vyloženými nohami na blahosklonnosť mať vôbec možnosť poradenstva. Čuduj sa svete, zadávateľ bol prihlásený už aj po mojej ss, ktorú odignoroval. Predpokladám, že som mala dostatočný dôvod na svoje stanovisko. Toť všetko. A nemám najmenšiu potrebu sa ospravedlňovať. Možno snáď len zamyslieť nad tým, či vôbec pokračovať.
Danila, Tvoja práca, Tvoja odbornosť, je veľmi dôležitá, o jej význame ani nehovoriac. Boríš sa s nastávajúcou problematikou včas a ešte si urobíš voľné minúty aj pre cudzích prosebníkov o pomoc. Čítala som Tvoj príspevok. Nevedela som, že na Tvoju ponúkanú pomoc nereagoval. Je jeho problém, že neprijal to čo chcel a mohol dostať. Skutočne, niet žiadneho dôvodu na to, aby si sa ospravedlňovala. A komu aj? Vždy urobíte to (Vy, odborníci na Porade) čo je vo vašich silách. Ak niekto neprijme Tvoju pomoc, nezamýšľaj sa nad tým, prečo. Znechutí ťa to, že nenastala odozva a výsledným produktom sú potom také myšlienky, ako je tá Tvoja posledná. Zabudni na tento konkrétny prípad, prosím. A pokračuj vo svojich radách. Aj keď na základe takýchto "zážitkov" chápem, že strácaš chuť. Pomysli si ale aj na vďačných prosebníkov.
anklar
01.10.07,14:14
zdravím ,tak teraz čumím ...je najaký dovod že ste sa do mna takto obuli ? ved som len chcel zaplatit za vaše rady.p.Danila,ako som už spominal som pracovne zaneprázdnený takže nesedim cely den pred pc,preto som si nepozeral poštu.P.Ekopo ,je nejaký dovod si ma zaradit niekam z 9-timi bodkami ? toto forum mi pripada akoby si tu poniektory chceli masirovat svoje ego ,pretože v realnom živote ... p.Danila-nechcel som ist do obchodu kupovat chlieb -dal som inzerat -kupim auto do istej sumy,to znamena že sa mi neozve niekto kto ma mercedes ,ale trabant.Vdaka bohu niektorý odborníci prejavili záujem o moju ponuku,ktorý -nepoviem,takže si možete šetrit vaše múdre hlavičky.Prečítal som si otázky tiež zacínajúcich ,a vaše niekedy drze odpovede,-nerozumiem načo potom na tomto fore fungujete ,ak vas to takto nervuje ?toto je asi moj posledný príspevok takže na záver-Ronaldo a Backham su skvelí futbalisti,no len preto že oni museli driet na treningoch,a nie my , nam teraz neukažu svoje futbalové majstrovstvo ? važeny ak nechcete zrujinovat toto forum,tak prosim menej negativizmu.krasny dnik prajem.z usmevom priatelia.:) :) :)
Jari77, dúfam, že ešte raz sem nakukneš.
S tým, čo som zvýraznila, s tým súhlasím, v poriadku. Dala som sem aj jeden príspevok, v ktorom som ťa hájila ako čerstvého člena, ktorý ešte nevie, ako byť na Porade.
Avšak, text Tvojho príspevku je, mierne povedané, málo zdvorilý. Takto nemôžeš písať ľudom, ktorí radia veľmi mnohým ďalším ľuďom.
Jari77, ak chceš podnikať, dovoľ mi pripomenúť ti: sú dvere, ktoré sa nám otvoria na zaklopanie. Potom sú aj dvere, ktoré sa otvoria keď sa do nich kopne.
Jari77, na tieto dvere, na dvere Porady, sa klope.
Ale verím, že Ty si svoju príkrosť oľutoval. Totiž, Poradu jednoducho budeš potrebovať.
jari77
01.10.07,19:48
Ahoj TY ,čo si mi napisala ,ešte nemam 5 prispevkov,takže ti nemožem poslat ss,a mailová adresa tam tiež nieje.Ozvi sa,budem rád. Jaro.
veronikasad
02.10.07,06:15
Ahoj TY ,čo si mi napisala ,ešte nemam 5 prispevkov,takže ti nemožem poslat ss,a mailová adresa tam tiež nieje.Ozvi sa,budem rád. Jaro.

Príspevok od TY som k tejto téme na PORADE nenašla. Poslala som ti tiež ss a dokonca aj s meilovou adresou.

-------
Veronika
dad111
02.10.07,13:46
Tak teraz cumim uz aj ja, nielen Ty jari77. Taketo reakcie, ako je mozne si precitat tu su skutocne neuveritelne. Cim sa Vas to tak dotklo? Este ani neviete, co sa od Vas ocakava a uz kricite. Zrejme najskor je tu mala ponuka. Ved za takutu sumu robite zivnostnikov aj cely mesiac. Lenze to vyplnujete len tabulky, ktore urobil niekto iny. Ste skutocne presvedceni, ze tie rady, ktore jari77 potrebuje maju taku velku hodnotu? Ale prosim, je to len Vase rozhodnutie. Ked nechcete nikto Vas nenuti. Aj ked si myslim, ze len velmi malo je tu takych, ktori by ich zodpovedali vsetky a spravne, cest vinimkam. Nikto od Vas neziadal ziadnu zodpovednost, len nezavazne rady. Ak niekto zacina, nepotrebuje pri sebe machrov, ktori mu ukazuju ako bravurne vedia ovladat klavesnicu a vyplnovat tabulky, ktore im vypracoval niekto iny. To byva casta a velka chyba pri rozbehu v zaciatkoch. Uz ste iste zabudli ako Vas ucili vasi rodicia chodit. Jari77 zapamataj si tento zazitok. Verim, ze raz sa vypracujes, pride uspech a Tvoja praca bude zivit aj takychto kecalov. Ked budes rozmyslat nad ich ohodnotenim nesnaz sa o pomstu, ale o objektivne posudenie. Istotne sa naucis rozoznat odbornika od PATa A MATa.
Zoltán Kovács
02.10.07,13:57
Tak teraz cumim uz aj ja, nielen Ty jari77. Taketo reakcie, ako je mozne si precitat tu su skutocne neuveritelne. Cim sa Vas to tak dotklo? Este ani neviete, co sa od Vas ocakava a uz kricite. Zrejme najskor je tu mala ponuka. Ved za takutu sumu robite zivnostnikov aj cely mesiac. Lenze to vyplnujete len tabulky, ktore urobil niekto iny. Ste skutocne presvedceni, ze tie rady, ktore jari77 potrebuje maju taku velku hodnotu? Ale prosim, je to len Vase rozhodnutie. Ked nechcete nikto Vas nenuti. Aj ked si myslim, ze len velmi malo je tu takych, ktori by ich zodpovedali vsetky a spravne, cest vinimkam. Nikto od Vas neziadal ziadnu zodpovednost, len nezavazne rady. Ak niekto zacina, nepotrebuje pri sebe machrov, ktori mu ukazuju ako bravurne vedia ovladat klavesnicu a vyplnovat tabulky, ktore im vypracoval niekto iny. To byva casta a velka chyba pri rozbehu v zaciatkoch. Uz ste iste zabudli ako Vas ucili vasi rodicia chodit. Jari77 zapamataj si tento zazitok. Verim, ze raz sa vypracujes, pride uspech a Tvoja praca bude zivit aj takychto kecalov. Ked budes rozmyslat nad ich ohodnotenim nesnaz sa o pomstu, ale o objektivne posudenie. Istotne sa naucis rozoznat odbornika od PATa A MATa.

Priznám sa ti, že z týchto dvoch viet som učarovaný. Ak podľa teba práca účtovníka zahrňa iba vyplňovanie tabuliek v programe, a že sme machry ak to robíme čo najrýchlejšie, tak ťa sklamem. Obrazne povedané, aj na to aby si vedel vyplňovať tie tabuľky potrebuješ ovládať dosť zákonov a predpisov, aby si správne zaradil do jednotlivých koloniek.
Tvoje slová svedčia iba o tom, že nakoľko si ceníš prácu účtovníčok/účtovníkov.
Johanka
02.10.07,14:13
Tak teraz cumim uz aj ja, nielen Ty jari77. Taketo reakcie, ako je mozne si precitat tu su skutocne neuveritelne. Cim sa Vas to tak dotklo? Este ani neviete, co sa od Vas ocakava a uz kricite. Zrejme najskor je tu mala ponuka. Ved za takutu sumu robite zivnostnikov aj cely mesiac. Lenze to vyplnujete len tabulky, ktore urobil niekto iny. Ste skutocne presvedceni, ze tie rady, ktore jari77 potrebuje maju taku velku hodnotu? Ale prosim, je to len Vase rozhodnutie. Ked nechcete nikto Vas nenuti. Aj ked si myslim, ze len velmi malo je tu takych, ktori by ich zodpovedali vsetky a spravne, cest vinimkam. Nikto od Vas neziadal ziadnu zodpovednost, len nezavazne rady. Ak niekto zacina, nepotrebuje pri sebe machrov, ktori mu ukazuju ako bravurne vedia ovladat klavesnicu a vyplnovat tabulky, ktore im vypracoval niekto iny. To byva casta a velka chyba pri rozbehu v zaciatkoch. Uz ste iste zabudli ako Vas ucili vasi rodicia chodit. Jari77 zapamataj si tento zazitok. Verim, ze raz sa vypracujes, pride uspech a Tvoja praca bude zivit aj takychto kecalov. Ked budes rozmyslat nad ich ohodnotenim nesnaz sa o pomstu, ale o objektivne posudenie. Istotne sa naucis rozoznat odbornika od PATa A MATa.
Neviem, čo sa vzrušuješ. Už som to napísala vyššie - žiadna konkrétna otázka nebola položená, tak sme diskutovali o tom, čo nás v príspevku jari77 zaujalo.
Ak je účtovníctvo iba o tom, že sa predvádzame ako pisári,nechápem na čo musím študovať také kvantá rôznych predpisov ... napr. toto http://www.porada.sk/t18282-postupy-uctovania-od-01-01-2006-a.html, no načo to vymýšľali ???? Prečo sa tu stále niekto niečo vypytuje, keď je účtovníctvo také jednoduché vypĺňanie tabuliek ???
No, predchvíľou som bola v inej téme hlupaňa, tu sme kecali ...fajn to pokračuje. Chcela som ísť pôvodne od jedu žehliť :D , ale počkám ... možno si ešte prečítam nejaké názory a zamyslím sa ...
hanelie
02.10.07,14:31
dad111
02.10.07,14:36
Ani uctovnikov nehadzem do jedneho vreca, aj ked je tazko nazvat vsetkych, ktori prichadzaju do styku s touto pracou rovnako. Uz som mal moznost pracovat s mnohymi z tejto kategorie. Tak ako vela ludi je schopnych vykonavat len to, co im uz v minulosti niekto ukazal, a nedaju do toho nic svoje, tak je aj v tomto odbore vela takych. Mnohi skutocne neboli schopni vytvorit sami nic, len opisovat od inych. Nie som povodom uctovnik, s problemami v tomto smere som sa ale uz stretal dost. Nie kazdy absolvent ekonomie je schopny robit si svoju pracu. Nechcem ale seba pasovat za machcra schopneho hodnotenia tejto prace. Nepacili sa mi len reakcie v tejto teme, tak som vyjadril svoj nazor. Myslim, ze viaceri z odpovedajucich su prave z tej kategorie, ktori skutocne poradit nedokazu. Nie je dolezite, kolko ma kto vedomosti, kolko zakonov vie odrecitovat naspamat, ale kolko ich dokaze v praxi pouzit. Zial, stretavam vela ludi, ktori svoje vedomosti len prezentuju, nepouzivaju.
Zoltán Kovács
02.10.07,14:45
Ani uctovnikov nehadzem do jedneho vreca, aj ked je tazko nazvat vsetkych, ktori prichadzaju do styku s touto pracou rovnako. Uz som mal moznost pracovat s mnohymi z tejto kategorie. Tak ako vela ludi je schopnych vykonavat len to, co im uz v minulosti niekto ukazal, a nedaju do toho nic svoje, tak je aj v tomto odbore vela takych. Mnohi skutocne neboli schopni vytvorit sami nic, len opisovat od inych. Nie som povodom uctovnik, s problemami v tomto smere som sa ale uz stretal dost. Nie kazdy absolvent ekonomie je schopny robit si svoju pracu. Nechcem ale seba pasovat za machcra schopneho hodnotenia tejto prace. Nepacili sa mi len reakcie v tejto teme, tak som vyjadril svoj nazor. Myslim, ze viaceri z odpovedajucich su prave z tej kategorie, ktori skutocne poradit nedokazu. Nie je dolezite, kolko ma kto vedomosti, kolko zakonov vie odrecitovat naspamat, ale kolko ich dokaze v praxi pouzit. Zial, stretavam vela ludi, ktori svoje vedomosti len prezentuju, nepouzivaju.

Ja práve naopak z tvojích príspevkov mám pocit, že ti vadia odpovede ľudí, ktorí vedia priložiť ruku k dielu, poradiť a aj niečo dokázali v profesnom živote.
jari77
03.10.07,07:08
Ahojte,v prvom rade dakujem za ponuky ,chcel som osobne stretko preto som si vybral malačanku,je jednou z vás tak mi hádam bude vediet pomoct.Verča vdaka za ponuku,no vybral som si inu.Dad 111 - to bol teda nárez,vdaka ,myslel som si že to vnímam takto iba ja.
Páni a dámy stvoritelia tohto fora ,uznávam vaše odborné kvality,a dávam za pravdu odpovedi ,že vašu pomoc budem ešte niekedy potrebovať ,ved každy vie niečo a všetci spolu viac.Takže ak ma prijmete do "rodiny" a sem tam poradite budem velmi rád.Krasny dnik prajem priatelia.:) :) :)
anklar
03.10.07,08:09
Ahojte,v prvom rade dakujem za ponuky ,chcel som osobne stretko preto som si vybral malačanku,je jednou z vás tak mi hádam bude vediet pomoct.Verča vdaka za ponuku,no vybral som si inu.Dad 111 - to bol teda nárez,vdaka ,myslel som si že to vnímam takto iba ja.
Páni a dámy stvoritelia tohto fora ,uznávam vaše odborné kvality,a dávam za pravdu odpovedi ,že vašu pomoc budem ešte niekedy potrebovať ,ved každy vie niečo a všetci spolu viac.Takže ak ma prijmete do "rodiny" a sem tam poradite budem velmi rád.Krasny dnik prajem priatelia.:) :) :)
Ahoj, Jari77. To, čo som "vyboldovala" sa mi páči. Všetci máme právo na vlastný názor a, všetci máme právo svoje názory aj meniť. Aj to ma teší, že si si vybral správnu konzultantku na základe toho, že ti viac vyhovuje osobný rozhovor. Verím, že zo strany odborníkov-Poraďákov sa ti dostane pochopenia za tú počiatočnú búrku a poradia ti, kedykoľvek sa na nich obrátiš.
Veľa úspechov v podnikaní.:)
Danila
03.10.07,08:52
Ahojte,v prvom rade dakujem za ponuky ,chcel som osobne stretko preto som si vybral malačanku,je jednou z vás tak mi hádam bude vediet pomoct.Verča vdaka za ponuku,no vybral som si inu.Dad 111 - to bol teda nárez,vdaka ,myslel som si že to vnímam takto iba ja.
Páni a dámy stvoritelia tohto fora ,uznávam vaše odborné kvality,a dávam za pravdu odpovedi ,že vašu pomoc budem ešte niekedy potrebovať ,ved každy vie niečo a všetci spolu viac.Takže ak ma prijmete do "rodiny" a sem tam poradite budem velmi rád.Krasny dnik prajem priatelia.:) :) :)Búrka je občas dobrá vec. Po nej sa krásne vyjasní. Aj tebe vďaka, že si nakúkol.:)