wildo
29.09.07,15:45
mam dva počítače, nezávisle od seba su pripojene na internet, ako ma vytvoriť domacu sieť aby sme mohli hrať hry?
ekopo
29.09.07,15:48
Zial nevysvetlil si podrobnejsie ako to u vas doma momentalne s tymi pocitacmi, sietou a internetom presne vyzera.
Mas na mysli ze mas 2 pripojenia k internetu? Ak ano, tak napis podrobnejsie o ake pripojenie sa jedna a cez ake zariadenie sa napajas jednym aj druhym pocitacom.
Ak mate doma router a vyznas sa aspon troska v konfiguraciach (alebo vies dostatocne po anglicky na to aby si si precital navody na internete), tak by nemal by ziaden problem a staci to len nastavit.

Jedno z najlachsich rieseni kde nemusis skoro nic nastavovat je kupit si pre kazdy pocitac sietovu kartu (pripadne ak maju nejaku volnu, tak vyuzit ju) + jeden switch pripadne pouzit krizeny kabel, kde switch netreba (toto ale neodporucam). Ako daleko mas od seba PC? Ak je to prilis daleko, tak Wifi router alebo AP.
Newww
29.09.07,19:16
Este doplnim ze pokial chcete hrat hry mozte nie len medzi sebou ale aj po nete medzi ostatnymi hracmi z celeho sveta.
robovi
29.09.07,20:37
Este doplnim ze pokial chcete hrat hry mozte nie len medzi sebou ale aj po nete medzi ostatnymi hracmi z celeho sveta.
Mno toto ma ale par hacikov. Hadam najdolezitejsi je ten, ze musia mat verejnu pevnu ip adresu. Tuto okrem tcomu malokto poskytuje len tak zadara. Aj tcom dava, lenze dynamicku. Ak maju adresu neverejnu tak toto neprichadza do uvahy. V tom pripade si treba vytvorit virtualnu lokalnu siet pomocou programu Hamachi www.hamachi.cz (http://www.hamachi.cz). na hamachi sa uz vytvaraju rozne skupiny, ktore sa uzko specializuju na urcite hry. Dalsim z tychto hacikov je rychlost pripojenia, resp. jeho kvalita. pokial je pomale, tak tie hry moc asi nepojdu. V domacej sieti im to samozrejme pojde. ak sa pospajaju kablami, tak im to bude frcat teoretickych 100 Mbit/sec. Ak to budu mat doma na wifi co je trochu drahsie riesenie, ale menej kablov visi kade tade po byte tak tych 11 Mbit/sec, co je tiez v pohode pre hranie.
wildo
30.09.07,12:17
Zial nevysvetlil si podrobnejsie ako to u vas doma momentalne s tymi pocitacmi, sietou a internetom presne vyzera.
Mas na mysli ze mas 2 pripojenia k internetu? Ak ano, tak napis podrobnejsie o ake pripojenie sa jedna a cez ake zariadenie sa napajas jednym aj druhym pocitacom.
Ak mate doma router a vyznas sa aspon troska v konfiguraciach (alebo vies dostatocne po anglicky na to aby si si precital navody na internete), tak by nemal by ziaden problem a staci to len nastavit.

Jedno z najlachsich rieseni kde nemusis skoro nic nastavovat je kupit si pre kazdy pocitac sietovu kartu (pripadne ak maju nejaku volnu, tak vyuzit ju) + jeden switch pripadne pouzit krizeny kabel, kde switch netreba (toto ale neodporucam). Ako daleko mas od seba PC? Ak je to prilis daleko, tak Wifi router alebo AP.

Vysvetlenie: hore na streche mam antenu zvod kabla je vedený do krabice s označením Air Live 802.11G Wireless AP, zo zadnej strany je napojená anténa, napájací zdroj a počítače LAN 1 a LAN2, v každom počítači je sieťová karta a z každého počítača ide krížený kábel, na LAN1 je napojený povedzme počítač s označením wildo a na LAN2 je napojený počítač s označením wiki, na obidvoch počítačoch ide internet. Internet ide bez problémov len to vytvorenie domácej siete aby sme mohli hrať hry medzi sebou to nejde.
robovi
30.09.07,16:36
Zapojenie je jednoduche. Ten ovislink air live je acces point v mode klient, ktory prijima internet cez antenu od poskytovatela. Z toho, ze tam mas dva kompy napojene vyplyva, ze tam mas nastaveny tzv. NAT. co je vlastne preklad adries ip. Adresu ip od poskytovatela , ktoru ti pridelil poskytovatel preklapa do tvojej vnutornej siete. tvoja vnutorna siet ma s najvacsou pravdepodobnostou rozsah ip adries od 192.168.x.0 az po 192.168.x.254. Takze pravdepodobne u teba je doma nejaka vnutorna siet. Skus tento postup a napis sem, co ti to vypisalo. Klikni na start a klikni na spustit. do policka zadaj cmd
Otvori sa Ti cierne okno, kde napis ipconfig/all. Zobrazi sa vypis o tvojej sietovej karte v jednom pocitaci a medzi nim bude aj polozka adresa IP. Toto iste skus aj na pocitaci druhom. Tieto IP adresy sa budu pravdepodobne lisit len v cisle za poslednou bodkou. Ak je to tak, tak tvoja lokalna siet by mala slapat bez problemov. Ak ju nieco blokuje, tak je to nejaky firewall naistalovany v niektorom pc, pripadne oboch. Pripadne napis do toho cierneho okna prikaz ping po nom daj medzeru a napis ip adresu druheho kompu v sieti. ak tam bude odozva, siet je v poriadku, ak nie, nieco neslape. tolko asi na zaciatok z teorie sietovania. :)
wildo
01.10.07,12:41
Zapojenie je jednoduche. Ten ovislink air live je acces point v mode klient, ktory prijima internet cez antenu od poskytovatela. Z toho, ze tam mas dva kompy napojene vyplyva, ze tam mas nastaveny tzv. NAT. co je vlastne preklad adries ip. Adresu ip od poskytovatela , ktoru ti pridelil poskytovatel preklapa do tvojej vnutornej siete. tvoja vnutorna siet ma s najvacsou pravdepodobnostou rozsah ip adries od 192.168.x.0 az po 192.168.x.254. Takze pravdepodobne u teba je doma nejaka vnutorna siet. Skus tento postup a napis sem, co ti to vypisalo. Klikni na start a klikni na spustit. do policka zadaj cmd
Otvori sa Ti cierne okno, kde napis ipconfig/all. Zobrazi sa vypis o tvojej sietovej karte v jednom pocitaci a medzi nim bude aj polozka adresa IP. Toto iste skus aj na pocitaci druhom. Tieto IP adresy sa budu pravdepodobne lisit len v cisle za poslednou bodkou. Ak je to tak, tak tvoja lokalna siet by mala slapat bez problemov. Ak ju nieco blokuje, tak je to nejaky firewall naistalovany v niektorom pc, pripadne oboch. Pripadne napis do toho cierneho okna prikaz ping po nom daj medzeru a napis ip adresu druheho kompu v sieti. ak tam bude odozva, siet je v poriadku, ak nie, nieco neslape. tolko asi na zaciatok z teorie sietovania. :)

Ako ste napísali tak som aj urobil,a odozva bola ale preco nejdu hrat hry?
robovi
01.10.07,15:47
No tak to bude chyba hry a nie siete. Ked sa pc vidia v sieti, nic by nemalo branit hrat hry.este predsa len to moze byt aj firewall. Ak mas windows xp sp2 tak skus ten firewall na chvilu vypnut na oboch pc a skusit tie hry. ak to nepojde, tak potom uz neviem, to by som pri tom pc musel sediet, aby som nieco vykuzlil. :-))
alextv
01.10.07,15:51
Ja Ti môžem poradiť že veľa hier sa da hrať bez prepojenia pc, napr NHL- je tam možnost hrat online , treba si v hre vytvorit vlastný server /velmi jednoduche daj len vytvorit a nazvi ho ako chceš/ a s druhým pc sa na ten server pripoj tiež cez online...snad len tolko..funguje to na viacerých hrách ..
wildo
01.10.07,15:54
No tak to bude chyba hry a nie siete. Ked sa pc vidia v sieti, nic by nemalo branit hrat hry.este predsa len to moze byt aj firewall. Ak mas windows xp sp2 tak skus ten firewall na chvilu vypnut na oboch pc a skusit tie hry. ak to nepojde, tak potom uz neviem, to by som pri tom pc musel sediet, aby som nieco vykuzlil. :-))

dobre vypnem firewal, a čo výrusi?
LubosP
01.10.07,17:04
firewal netreba vypinat uplne, staci v jeho nastaveniach povolit vsetku komunikaciu na a z IP druheho pocitaca.
Zalezi aj ake hry sa hras. Resp. cez ktory sietovy protokol. Najlepsie je vybrat TCP vtedy sa pripajas priamo na IP adresu druheho PC tu aj zadavas pr i starte hry.
Niektore najme starsie hry vsak toto nepodporuju a funguju cez IPX/SPX a to treba mat nainstalovane vo Windovsoch.
robovi
01.10.07,18:07
dobre vypnem firewal, a čo výrusi?

Firewall nie je na zastavovanie vírusov. Neplet si pojmy a dojmy. Na zastavovanie vírusov sú antivírusové programy. Firewall len zabraňuje neoprávnenému vniknutiu do tvojho pc cez rozne protokoly a otvorene porty. Tym brani potencialnemu odchytavaniu informacia o Tebe, mailovych adresach internet bankingu a pod. windowsacky firewall je kusok okliesteny, ale napr. kerio, ktory je ceskym produktom ma podstatne viac nastaveni a mozes tam povolovat rozne aktivity. napr hry :)
robovi
01.10.07,18:11
Ja Ti môžem poradiť že veľa hier sa da hrať bez prepojenia pc, napr NHL- je tam možnost hrat online , treba si v hre vytvorit vlastný server /velmi jednoduche daj len vytvorit a nazvi ho ako chceš/ a s druhým pc sa na ten server pripoj tiež cez online...snad len tolko..funguje to na viacerých hrách ..

ak to dobre chapem, chces, aby to hnal von na internet a potom zase naspat do druheho pc. to je ako keby si sa isiel skrabat na lavom uchu pravou rukou ponad hlavu. jeho 100 megabit, ktory ma v lokalnej sieti sa pri hre znizi na jeho upload rychlost von na internet.:rolleyes:
wildo
02.10.07,11:16
firewal netreba vypinat uplne, staci v jeho nastaveniach povolit vsetku komunikaciu na a z IP druheho pocitaca.
Zalezi aj ake hry sa hras. Resp. cez ktory sietovy protokol. Najlepsie je vybrat TCP vtedy sa pripajas priamo na IP adresu druheho PC tu aj zadavas pr i starte hry.
Niektore najme starsie hry vsak toto nepodporuju a funguju cez IPX/SPX a to treba mat nainstalovane vo Windovsoch.

Môžte mi zadať postup ako to mam urobiť stym firewalom. Ďakujem
robovi
02.10.07,14:43
Môžte mi zadať postup ako to mam urobiť stym firewalom. Ďakujem
Ja Ti radim, najprv ho skusobne vypni a skus ci ti to vobec pojde. Lebo konfiguracia firewallu, bez toho, aby to clovek videl, ako to mas zosietovane je komplikovana. ci vobec stoji za to zacat sa babrat s konfiguraciou.
Aby si mal istotu, ze Ti nic z inetu nepride, kym budes mat vypnuty firewall, tak vytiahni zatial ten kabel, co ti ide od anteny. lokalna siet by ti mala ist aj tak.
RADKA11
06.03.08,19:56
Rád by som sa pridal do tejto debaty._Ja mám problém s vytvorením domacej siete. Net mi funguje na dvoch PC, ale dom sieť sa mi nedarí spustiť.Všetko čo tu píšete mi funguje,ale nenastavuje sa niečo aj v počitačoch?
Stevo5
09.03.08,14:26
Radka pozri si dátumy ...
RADKA11
11.03.08,10:08
Na dátume nezaleži, radšej niečo poraď!!!.........
Stevo5
11.03.08,12:15
Ak nezáleží tak prečo si odstránila svoj dotaz. Veď tá diskusia tu prebiehala v Októbri 2007.
A nemyslel som to zle, len si myslím že väčšiu šancu na odpoveď máš ak si založíš nový dotaz.