220870
29.09.07,19:13
Chcem poprosiť poraďákov o ich skúsenosti hlavne tý negatívne s splátkovou spoločnosťou CETELEM.Plánujeme si od nich vziať finančný úver.Načo si máme dať pozor pri podpise zmluvi.Ďakujem
ZuzanaP
01.10.07,04:36
Ja som vždy mala pocit, že pracovníci CETELEMU pri rozhodovaní o poskytnutí úveru hrajú áno - nie - áno - nie. Známy chcel televízor za cca Sk 10 000,--. Čistý príjem mal vyšší ako Sk 15 000,--, slobodný, býval u rodičov a úver mu neschválili.
912
01.10.07,05:11
Ja som v marci kupovala notebook za 25.000 Sk, môj čistý príjem to ani zďaleka nie je, všetko som vybavila on-line zo Sharku cez Cetelem a úver mi bez akýchkoľvek problémov dali (10 splátok bez navýšenia). Toľko moja skúsenosť.

Zuzana
Marti.ka
01.10.07,05:11
My sme brali od nich úver len raz - digitálny fotoaparát. Bola som spokojná. Vtedy mali akciu a celková suma splátok bola ešte o pár korún lacnejšia akokeby sme ho kupovali v hotovosti.
Keď sme si chceli neskôr kúpiť televízor, tak na splátky to už nebolo až tak výhodné. A kúpili sme ho radšej v hotovosti.
katarina.j
01.10.07,07:13
Zuzka, aj keď sa to nezdá a my laici by sme povedali opačne. ale problém bol práve v tom, že je slobodný a bývajuci u rodičov- oni práveže majú radi ženatých(vydaté) a s vlastným bývaním, aj keď logicky by to malo byť opačne.Pekný deň
ZuzanaP
01.10.07,08:14
Zuzka, aj keď sa to nezdá a my laici by sme povedali opačne. ale problém bol práve v tom, že je slobodný a bývajuci u rodičov- oni práveže majú radi ženatých(vydaté) a s vlastným bývaním, aj keď logicky by to malo byť opačne.Pekný deň


Na to sme prišli aj my, ale neskôr. Takže odteraz radím každému, aby uviedol, že je ženatý a skôr im to prejde.
Braňo
01.10.07,08:22
Na to sme prišli aj my, ale neskôr. Takže odteraz radím každému, aby uviedol, že je ženatý a skôr im to prejde.

V prípade uvedenia nepravdivých skutočností hrozí nielen finančná sankcia, ale aj trestné stíhanie. Treba pozorne čítať malé písmenká.
ZuzanaP
01.10.07,08:24
V prípade uvedenia nepravdivých skutočností hrozí nielen finančná sankcia, ale aj trestné stíhanie. Treba pozorne čítať malé písmenká.


To viem, ale niekedy to navrhne aj pracovník úseku finančných služieb....:confused:
endrju
01.10.07,08:39
To viem, ale niekedy to navrhne aj pracovník úseku finančných služieb....:confused:
Prečo by nenavrhol. ;) Jeho stíhať za to klamstvo nebudú :D
ZuzanaP
01.10.07,09:19
Prečo by nenavrhol. ;) Jeho stíhať za to klamstvo nebudú :D

Čo už, .....:(
bisou
01.10.07,09:40
aj ja mám pozitívne skúsenosti, len sem tam meškaju šeky!
Chobot
01.10.07,09:55
Chcem poprosiť poraďákov o ich skúsenosti hlavne tý negatívne s splátkovou spoločnosťou CETELEM.Plánujeme si od nich vziať finančný úver.Načo si máme dať pozor pri podpise zmluvi.Ďakujem

Je to síce dávnejšie, čo som bral od nich na splátky, ale myslím, že pokiaľ platíš splátky pravidelne, bez meškania, tak žiedny problém nie je.

Treba si len vybrať správny produkt, aby si čo najmenej preplatila. Pozor, nie všekto, čo je za 0% úrok je zadarmo. Raz som tak bral nejakú vec, a pri tomto type produktu sa platilo 5% spracovateľský poplatok pri 6 splátkach, čo nakoniec vyšlo na 12% úrok p.a.

Ale nemám prečo nedoporučiť CETELEM, ak máš o splátkový predaj záujem.
Aljok
01.10.07,13:24
Súhlasím s Chobotom. Tiež sme dávnejšie mali zmluvu s CETELEM a boli sme spokojní.
AlaNR
02.10.07,05:13
V obchode robíme vačšinou len s Cetelemom. Sem tam sa mi podarilo aj robiť nejakú zmluvu, keď bolo treba kolegu zastúpiť.
Väčšinou pri schvaľovaní zmlúv prešli všetci, sem tam sa stalo, že neprešiel človek na invalidnom dôchodku, ktorý mal splácať splátky vo výške cca tretiny celého mesačného dôchodku.
Ale pri jednej som skoro padla na zadok: Rozvedená pani, 3 školopovinné deti, bývala v podnájme, príjem mala 12000,-, predávala na tržnici zeleninu, a PREŠIEL jej úver na tovar v hodnote cca 12 tisíc. Sama som čakala na to, aká odpoveď z cetelemu príde a bola som teda dosť šoknutá.

Inak, pri spotrebnom úvere máme najpoužívanejšiu splátku 10x10+5%, teda že cena sa rozdelí na 10 splátok, k prvej splátke sa pripočíta 5% poplatok z celkovej hodnoty tovaru a táto splátka + poplatok sa platia v hotovosti pri preberaní tovaru.
Výhodou je, že ďalšia splátka sa platí až nasledujúci mesiac k 15. či 20. dňu (to už presne neviem).

S následným preplácaním zmlúv od cetelemu nám obchodníkom tiež nie sú problémy, takže vrele doporučujem.;)
220870
04.10.07,17:07
Chcem sa všetkým poraďákom poďakovať za poskytnuté rady.Ja som sa len bál či to nie je nejaká spoločnosť typu poskytneme vám úver a pri najbližšej príležitosti skonfiškujeme váš dom .
katarina.j
04.10.07,17:55
Chcem sa všetkým poraďákom poďakovať za poskytnuté rady.Ja som sa len bál či to nie je nejaká spoločnosť typu poskytneme vám úver a pri najbližšej príležitosti skonfiškujeme váš dom .

Nie nemusíš sa báť, je to fakt celkom rozumná firma, ktorá podniká poctivo a neokráda ľudí.Ja som s nimi bola velmi spokojná, podobne aj s Gemoney.
duves
07.10.07,07:51
Vsetky splatkove spolocnosti uveruju nakup tovarov vyssou sadzbou zdrojov ako banky ( cca 25 az 50%). Ak deklaruju tzv.0% tak potom to robia iba tak, ze tovar nie je za 8 tisic, ale az za 10 tisic ci 12 tisic a k tomu uz ziadne navysenie nie je. Pozrite si schvalne konkretny tovar v katalogu a potom na internete, ci ho dokazete zohnat lacnejsie.
Rozalka
07.10.07,08:16
Na to sme prišli aj my, ale neskôr. Takže odteraz radím každému, aby uviedol, že je ženatý a skôr im to prejde.
O trestnom stíhaní za úverový podvod si ešte nepočula?
duves
07.10.07,08:19
O trestnom stíhaní za úverový podvod si ešte nepočula?
Podla noveho platneho zakona uz nehrozi trestne stihanie za pozmenovanie udajov pri ziadosti o uver, ak je uver vcas splacany.
AlaNR
08.10.07,05:20
Vsetky splatkove spolocnosti uveruju nakup tovarov vyssou sadzbou zdrojov ako banky ( cca 25 az 50%). Ak deklaruju tzv.0% tak potom to robia iba tak, ze tovar nie je za 8 tisic, ale az za 10 tisic ci 12 tisic a k tomu uz ziadne navysenie nie je. Pozrite si schvalne konkretny tovar v katalogu a potom na internete, ci ho dokazete zohnat lacnejsie.

Cez cetelem nakupuješ tak, že si tovar vyberieš rovno v obchode, takže takýto problém ti určite nehrozí... Cetelem cez katalógy nefunguje...;)
martinhh
30.10.07,12:00
urcite by som taketo moznosti zvazoval az ako posledne... tieto spolocnosti maju premrstene uroky a zaujimave vseobecne podmienky...
najag
30.10.07,13:40
Vystrihat sa od vsetkych podobnych financnych institucii. Synovec si vyberal peniaze od nej a nie len od nej,ale aj od podobnych dalsich, teraz nie je schopny splacat dlzobu, pretoze sa nabaluju velke uroky, pokuty za omeskanie splatok, poplatky za vedenie, takze urok pozicky je vlastne so vsetkym neumerne vysoky. Musel som ho zalozit statisicami, musel sa previest byt, aby jeho matka on neprisla,aby exekutori nemohli ho zblajznut, musel si trvaly pobyt previest na obecny urad, nebolo ine riesenie. Nekonecny pribeh. ked vtacka lakaju, pekne mu spievaju.
Chobot
30.10.07,14:30
Vystrihat sa od vsetkych podobnych financnych institucii. Synovec si vyberal peniaze od nej a nie len od nej,ale aj od podobnych dalsich, teraz nie je schopny splacat dlzobu, pretoze sa nabaluju velke uroky, pokuty za omeskanie splatok, poplatky za vedenie, takze urok pozicky je vlastne so vsetkym neumerne vysoky. Musel som ho zalozit statisicami, musel sa previest byt, aby jeho matka on neprisla,aby exekutori nemohli ho zblajznut, musel si trvaly pobyt previest na obecny urad, nebolo ine riesenie. Nekonecny pribeh. ked vtacka lakaju, pekne mu spievaju.

Nehnevaj sa, ale pripisovať vinu za jeho osobnú zadĺženosť splátkovým spoločnostiam je trochu prehnané. Veď on si dobrovoľne zobral tie úvery, nikto ho do toho nenútil.

A z toho, ak si človek nakúpi ROZUMNE niečo na splátky sa ešte zruinovať nemusí. Ja som tiež neraz bral veci na splátky a práve aj od Cetelemu aj od Quattra a v pohode som všetko splatil. Ale ak je niekto nenásytný a nevie si vypočítať, koľko dokáže splácať, resp. pomíňa požičané peniaze neúčelnou spotrebou:rolleyes:, tak nech z toho neviní iných.

Cetelem nie je spoločnosťou, ktorá by za stotisícový úver požadovala založenie bytu. Takže musím sa postaviť na stranu Cetelemu, lebo nemám pocit, že by to bola úžernícka spoločnosť.
AlaNR
31.10.07,06:06
Súhlasím s Chobotom, ak niekto na seba naberie ako na rohy, nech sa nečuduje...
Neberiem si pôžičku alebo niečo na splátky, keď viem, že to nedokážem splácať.
Zlé skúsenosti s inštitúciami môžu mať podľa mňa len tí ľudia, ktorí pri vybavovaní úveru alebo pôžičky nezapojili mozog. Ale za to im už nikto nemôže....
najag
31.10.07,09:11
Ja vam vase nazory a skusenosti neberiem, ale vsetci vieme, aka je situacia na Slovensku s podobnymi financnymi instituciami. Ono je vsetko pekne, ako to popisujete, ibaze neberiete do uvahy, ze vsetko je v pohode, kym ma clovek pracu a moze splacat. Ale ked o nu pridete a nemate z coho splatit mesacne splatky, tak potom poznate skutocnu tvar tychto institucii.Aj ked mne je to osobne jedno, nic som nebral v zivote na splatku, pretoze na to nie som odkazany. Nakoniec, kazdy si ma skakat iba do vysky, na ktoru ma. Ale ked sme u toho, predsa vsetky tieto spolocnosti zarabaju na tychto pozickach, ide im predsa o zisk. Ale pokial viem, na Slovensku pri uveroch a pozickach ziadna z tychto institucii nezverejnuje pri ponuke svojich produktov ukazovatel rocnej percentnej sadzby nakladov na uver, ktory vypoveda o urovni platobnych podmienok uveru a cez ktory je mozne posudit vyhodnost uveru.A rocna urokova miera je o niecom inom. Keby tomu bolo iba tak, ako pisete Vy, tak by nebolo na Slovensku tolko smutnych ludi, ktori mali tu moznost poznat skutocnu tvar tychto spolocnosti a prisli uz o pekne peniaze aj majetok niektori. Vsetka cest tym slusnym, ale skuste prestat splacat a uvidite, ako aj ich slusnost skonci.
Ofélia
31.10.07,10:19
Všetko je o finančnej gramotnosti, koľký ľudia nevedia narábať s peniazmi a pri tom aj niektorý dobre zarábajú...... týmto chcem len povedať že ľudia ktorý majú problémy so splácaním úverov z nebankoviek si to zapríčinili sami, lebo si nevedia rozvrhnúť svoje peniaze. Určite boli aj v banke a banka im nepožičala - prečo? lebo by neboli schopní splácať ten úver. Veď keď mám jeden úver v banke, pokiaľ nezaplatím 3/4 úveru, alebo nie som bonitná banka mi druhý úver nedá a to môže ísť len o 20 tisíc. Nebankovke je to jedno, koľko si zoberiete ona si na svoje príde....... V škole by sa malo učiť ako narábať s peniazmi, je smutné že ani na ekonomických SŠ ani VŠ sa to neučí. U nás je štandard, výplata - poplatíme šeky- strava a ostatné podľa uváženia. Neštandardné - výplata - neuvažujem miniem za týždeň a potom rozmýšľam kde zoberiem peniaze na šeky.......
najag
31.10.07,13:23
Dadina, mas pravdu, ale to nie je iba o financnej negramotnosti ludi, ale aj o zavadzajucich a nejasnych zmluvnych podmienkach, kedy aj znaly clovek narazi a nachyta sa do pasticiek a pasci, ale uz je vacsinou neskoro.A tie robia ludia, ktori financie ovladaju velmi dobre ale ich zaujmy nie su vzdy moralne.
Liv1
06.12.07,20:33
Má niekto skúsenosť s nákupom tovaru cez internet na splátky cez Cetelem? Splátky 10% + 9 x 10%, RPMN 0%. Je to naozaj tak? Alebo sú tam ešte nejaké skryté poplatky.
Melnick
06.12.07,21:09
V prípade uvedenia nepravdivých skutočností hrozí nielen finančná sankcia, ale aj trestné stíhanie. Treba pozorne čítať malé písmenká.


Malé písmenká = veľké problémy
Chobot
07.12.07,08:27
Má niekto skúsenosť s nákupom tovaru cez internet na splátky cez Cetelem? Splátky 10% + 9 x 10%, RPMN 0%. Je to naozaj tak? Alebo sú tam ešte nejaké skryté poplatky.

Daj si pozor, lebo pri tomto produkte je poplatok za uzatvorenie zmluvy 5% zo sumy úveru. Úroky síce neplatíš, ale s tým poplatkom to vyjde na nejakých 12% p.a.

Niektorí predajcovia, aby zvýšili predaj vo svojej predajni, zvyknú tento poplatok uhradiť z vlastného, takže vtedy je úver skutočne zadarmo. Treba si to ale zistiť v konkrétnej predajni, či sa za ten úverový produkt platí poplatok za uzatvorenie zmluvy.
MAISI
07.12.07,09:21
Ja mám zase takúto skúsenosť od Triangel - pôžičková karta.
Reklamujú 0% úrok na 6 mesiacov- môžete vyberať hotovosť z bankomatu, prevádzať na svoj účet, alebo platiť za nákupy v obchodoch a neplatíte žiaden úrok. Lenže akonáhle chceš použiť peniaze v hotovosti (potrebuješ ich na iný účel nie na nákupy), by si sa čudoval či nebudeš platiť úroky. Veru že v takomto prípade sa platia nie sú to malé úroky.
Keď vtáčka lapajú pekne mu spievajú.
mazanova
07.12.08,11:21
Nie nemusíš sa báť, je to fakt celkom rozumná firma, ktorá podniká poctivo a neokráda ľudí.Ja som s nimi bola velmi spokojná, podobne aj s Gemoney.
Poraďte, dostala som z CETELEM ponuku na pôžičku s výhodným fixným úrokom vo výške len 1% mesačne na čokoľvek až do výšky 300 tis. Sk, bez ručiteľa, a teraz aj s možnosťou rozšíreného poistenia úveru. Ponuka je určená len vybraným klientom spoločnosti a platí do konca decembra.Mala som u nich už dva úvery ale dávnejšie.
Ponuka prišla tak vhod, skoro ako výhra... meníme byt takže...
Nemáte s tým nejaké skúsenosti... poraďte prosím naliehavo.
mazanova
07.12.08,12:27
Poraďte, dostala som z CETELEM ponuku na pôžičku s výhodným fixným úrokom vo výške len 1% mesačne na čokoľvek až do výšky 300 tis. Sk, bez ručiteľa, a teraz aj s možnosťou rozšíreného poistenia úveru. Ponuka je určená len vybraným klientom spoločnosti a platí do konca decembra.Mala som u nich už dva úvery ale dávnejšie.
Ponuka prišla tak vhod, skoro ako výhra... meníme byt takže...
Nemáte s tým nejaké skúsenosti... poraďte prosím naliehavo.
Gabhus
07.12.08,15:21
No, nemám skúsenosti s Cetelemom, ale s inou podobnou spoločnosťou. Kedysi dávno sme cez nich kupovali na splátky akýsi tovar, už ani neviem čo. Preplatili sme to nehorázne /vtedy ešte neboli také informácie ako dnes/. Tovar mám dávno splatený - niekoľko rokov a stále som dostávala rôzne "výhodné" ponuky, ktoré som nevyužívala. Potom mi poslali kartu, že si môžem vybrať 40.000.- Jasné, že som si nevybrala nič. Ešte v októbri t. r. mi poslali ponuku ako vybranému klientovi bez podĺžností na 180.000.- SK. Nezobrala som to. Asi pred týždňom mi prišiel doporučený list, že spoločnosť mení odbor svojho pôsobenia a mám im vrátiť kartu a dlžnú sumu. Tak som im poslala kartu späť s tým, nech mi oznámia, čo som im dlžná. Odpísali, že takýto list posielali všetkým, ktorí od nich mali kartu bez ohľadu na to, či niečo vybrali alebo nie a že nech to pokladám za bezpredmetné. Dobre a teraz si predstav, že by som bola v októbri vybrala 180.000.- a teraz by ich chceli naraz naspäť. Tieto spoločnosti sú podľa mňa rovnaké - preplatíš a ešte ... Asi keby som chcela úver alebo pôžičku, tak to riešim cez normálnu banku a nie cez tieto spoločnosti. Moja skúsenosť nie je dobrá.
JankaO
07.12.08,15:31
Poraďte, dostala som z CETELEM ponuku na pôžičku s výhodným fixným úrokom vo výške len 1% mesačne na čokoľvek až do výšky 300 tis. Sk, bez ručiteľa, a teraz aj s možnosťou rozšíreného poistenia úveru. Ponuka je určená len vybraným klientom spoločnosti a platí do konca decembra.Mala som u nich už dva úvery ale dávnejšie.
Ponuka prišla tak vhod, skoro ako výhra... meníme byt takže...
Nemáte s tým nejaké skúsenosti... poraďte prosím naliehavo.
Nie je ani tak podstatné, aký úrok propagujú, ale akú metódu výpočtu použijú. Keďže to asi nezistíte, treba posúdiť "ročnú percentuálnu mieru nákladov". Alebo najjednoduchšie, zrátať splátky (istina+úrok) s rôznymi poplatkami za celé obdobie a bude jasné, či je to výhodná ponuka. (ako serióznejšie sa mi javia subjekty s licenciou od NBS...)
mazanova
08.12.08,07:49
JankaO vďaka za názor, veľmi mi pomohol, ďakujem aj Gabhus,
viete človek to niekde aj cíti, že to nie je kóšer, ale ponuky sú lákavééééé a potom v slabej chvíli začne uvažovať až tak, že dá nabok ? pochybnosti, je to aj o psychológii...
ale viac hláv viac rozumu... ešte raz vďaka Poraďáci, som tu nová a ešte sa rozhliadam. pá
velvet
08.12.08,13:42
Pri akejkoľvek splátkovej treba pozrieť RPMN - ak je menšie ako 18% preplatíš dosť, ale dá sa to...ak ja to menej ako 10% - tak je to super...no ale ak je viac ako 18% - utekaj :D

Ja mám karty od všetkých spoločností, využívam keď potrebujem, poväčšine ak vrátim do troch mesiacov, tak je to bez úroku...občas sa aj takéto peniažky hodia...určite by som takúto možnosť nezahodila...jediná spoločnosť ktorú vrcholne neznášam je Multiservis, po novom GEMoney...majú vysoké úroky, pri podpise zmluvy žiadajú toľko papierov že strach, a neskutočne otravujú život rôznymi telefonátmi s ponukami...darmo poviem jednému že nemám záujem, ozvú sa traja ďalší...volajú kedykoľvek...ráno, večer, cez pracovnú dobu, aj po nej...a čo ma vytočilo - boli telefonáty cez víkend :mad:
Stanislav 1975
08.12.08,18:36
Pri akejkoľvek splátkovej treba pozrieť RPMN - ak je menšie ako 18% preplatíš dosť, ale dá sa to...ak ja to menej ako 10% - tak je to super...no ale ak je viac ako 18% - utekaj :D

Ja mám karty od všetkých spoločností, využívam keď potrebujem, poväčšine ak vrátim do troch mesiacov, tak je to bez úroku...občas sa aj takéto peniažky hodia...určite by som takúto možnosť nezahodila...jediná spoločnosť ktorú vrcholne neznášam je Multiservis, po novom GEMoney...majú vysoké úroky, pri podpise zmluvy žiadajú toľko papierov že strach, a neskutočne otravujú život rôznymi telefonátmi s ponukami...darmo poviem jednému že nemám záujem, ozvú sa traja ďalší...volajú kedykoľvek...ráno, večer, cez pracovnú dobu, aj po nej...a čo ma vytočilo - boli telefonáty cez víkend :mad:
Velvet, ja osobne ti ručím za to, že z Ge money ťa už nebudú otravovať- už definitívne ukončili posobenie na Slovensku.už neposkytujú žiadne služby...
willma
08.12.08,18:40
Velvet, ja osobne ti ručím za to, že z Ge money ťa už nebudú otravovať- už definitívne ukončili posobenie na Slovensku.už neposkytujú žiadne služby... A kto je ich nástupca, lebo mám od nich nejakú fin. čiastku a splácam to. Dúfam, že to ide na správny účet.
Stanislav 1975
08.12.08,22:08
A kto je ich nástupca, lebo mám od nich nejakú fin. čiastku a splácam to. Dúfam, že to ide na správny účet.
Wilmuška (Danka) , úvery uzavreté do novembra sú normálne v platnosti- viac na www.gemoney.sk. Pa
melbak
08.12.08,22:33
presne takymto sposobom 10x10+5%....sme nakupovali aj my viac veci do domacnost, aj teraz mame, tiez doporucujem
mazanova
12.12.08,09:39
Pri akejkoľvek splátkovej treba pozrieť RPMN - ak je menšie ako 18% preplatíš dosť, ale dá sa to...ak ja to menej ako 10% - tak je to super...no ale ak je viac ako 18% - utekaj :D

Ja mám karty od všetkých spoločností, využívam keď potrebujem, poväčšine ak vrátim do troch mesiacov, tak je to bez úroku...občas sa aj takéto peniažky hodia...určite by som takúto možnosť nezahodila...jediná spoločnosť ktorú vrcholne neznášam je Multiservis, po novom GEMoney...majú vysoké úroky, pri podpise zmluvy žiadajú toľko papierov že strach, a neskutočne otravujú život rôznymi telefonátmi s ponukami...darmo poviem jednému že nemám záujem, ozvú sa traja ďalší...volajú kedykoľvek...ráno, večer, cez pracovnú dobu, aj po nej...a čo ma vytočilo - boli telefonáty cez víkend :mad:
srdečná vďaka,
veľmi ste mi pomohli zorientovať sa v cetelem...
willma
13.12.08,07:34
Wilmuška (Danka) , úvery uzavreté do novembra sú normálne v platnosti- viac na www.gemoney.sk (http://www.gemoney.sk). Pa ďakujem:)
willma
13.12.08,07:36
A k cetelemu- zdajú sa mi celkom fér, mala som prechodne problém so splácaním a prišiel mi list, že dlžnú čiastku, (aby som nemusela uhradiť jeden mesiac bežnú aj dlžnú) mi presunuli na koniec splátkového obdobia. Takže celkom ústretový krok z ich strany.
mazanova
15.12.08,09:34
Pri akejkoľvek splátkovej treba pozrieť RPMN - ak je menšie ako 18% preplatíš dosť, ale dá sa to...ak ja to menej ako 10% - tak je to super...no ale ak je viac ako 18% - utekaj :D

Ja mám karty od všetkých spoločností, využívam keď potrebujem, poväčšine ak vrátim do troch mesiacov, tak je to bez úroku...občas sa aj takéto peniažky hodia...určite by som takúto možnosť nezahodila...jediná spoločnosť ktorú vrcholne neznášam je Multiservis, po novom GEMoney...majú vysoké úroky, pri podpise zmluvy žiadajú toľko papierov že strach, a neskutočne otravujú život rôznymi telefonátmi s ponukami...darmo poviem jednému že nemám záujem, ozvú sa traja ďalší...volajú kedykoľvek...ráno, večer, cez pracovnú dobu, aj po nej...a čo ma vytočilo - boli telefonáty cez víkend :mad:
teraz som zistila, je to 18,39% ?
Stanislav 1975
15.12.08,09:36
teraz som zistila, je to 18,39% ?
No 18,39%- NIEJE TAK VEĽA-všAK BANKY MAJú ZHRUBA 15%- takže to nieje až tak veľa...
dalid
15.12.08,11:18
Cez Cetelem som riesil pár nákupov väčších spotrebičov ako práčka a chladnička... Nikdy s nimi som problém nemal. Ale vždy som to splatil predčasne, takže asi v jednom prípade, kde mi vychádzalo nejaké navýšenie ceny (bral som niečo tusím na 12 mes) som toho píliš veľa nepreplatil. Samozrejme som sa dopredu informoval na presnú sumu akú bolo treba poukázať k danému dátumu.
Armand
08.08.11,03:59
Na pôžičku od nebankovky Cetelem treba dať veľký pozor !!
Cetelem sa navonok snaží vystupovať ako seriózna spoločnosť, avšak ich zmluvy nie sú formulované dostatočne zrozumiteľne .
Z vlastnej skúsenosti som rozhodnutý brať úver len a len z bánk. V banke má človek "istotu" cca 25 % úroku pri kreditnej karte, čo vôbec nie je výhra, ale je to jednoznačne lepšia voľba ako úrok vo výške 50 %, ktorý Cetelem zvykne účtovať , ten považujem za skutočne nehorázny.
srska
08.08.11,04:02
Na pôžičku od nebankovky Cetelem treba dať veľký pozor !!
Cetelem sa navonok snaží vystupovať ako seriózna spoločnosť, avšak ich zmluvy nie sú formulované dostatočne zrozumiteľne .
Z vlastnej skúsenosti som rozhodnutý brať úver len a len z bánk. V banke má človek "istotu" cca 25 % úroku pri kreditnej karte, čo vôbec nie je výhra, ale je to jednoznačne lepšia voľba ako úrok vo výške 50 %, ktorý Cetelem zvykne účtovať , ten považujem za skutočne nehorázny.
cetelem je dobrý len pred vianocami: 10% + 9x10%
Chobot
08.08.11,07:03
cetelem je dobrý len pred vianocami: 10% + 9x10%

Tiež využívam tieto bezúročné akcie. Ich ponuky na úver úspešne ignorujem.
srska
08.08.11,07:07
Tiež využívam tieto bezúročné akcie. Ich ponuky na úver úspešne ignorujem.sú to ale tiež "obchodníci" niekedy pred vianocami to majú 14dní, niekedy 10 a niekedy 3dni:D. potom len 10%+10x10%
Chobot
08.08.11,07:55
sú to ale tiež "obchodníci" niekedy pred vianocami to majú 14dní, niekedy 10 a niekedy 3dni:D. potom len 10%+10x10%

Inak ja si myslím, že tú akciu nemá Cetelem, ale konkrétny predajca elektroniky. Lebo som si všimol, že tie akcie platia len napr. v NAY, alebo v TPD (naposledy som tam kupoval v novembri netbook), u iných predajcov to neplatí. Preto si myslím, že tie úroky uhradia predajcovia elektroniky, len aby mali obrat. Prečo by Cetelem dávali zadarmo úver, keď je to ich biznis?
Stanislav 1975
08.08.11,08:01
Inak ja si myslím, že tú akciu nemá Cetelem, ale konkrétny predajca elektroniky. Lebo som si všimol, že tie akcie platia len napr. v NAY, alebo v TPD (naposledy som tam kupoval v novembri netbook), u iných predajcov to neplatí. Preto si myslím, že tie úroky uhradia predajcovia elektroniky, len aby mali obrat. Prečo by Cetelem dávali zadarmo úver, keď je to ich biznis?

Ja som na to došiel- ja som raz bral pc na splátky cez Ge money a splatil som to bez úrokov v 6 mesiaci, ale už ma mali v evidencii a poslali mi hentakú kartičku, takú ponuku na úver a pod.- a to už aj s úrokmi a ver mi, že majú velmi dobre spočítané,že sa im to oplatí...:)
Všetko za niečím je- nikto ti nič nedá zadarmo...
Chobot
08.08.11,08:16
Ja som na to došiel- ja som raz bral pc na splátky cez Ge money a splatil som to bez úrokov v 6 mesiaci, ale už ma mali v evidencii a poslali mi hentakú kartičku, takú ponuku na úver a pod.- a to už aj s úrokmi a ver mi, že majú velmi dobre spočítané,že sa im to oplatí...:)
Všetko za niečím je- nikto ti nič nedá zadarmo...

No, však aj mne poslali rovno kreditnú kartu, že stačí len urobiť prvý výber a tým ju aktivovať.

Na ten výber ešte stále čakajú... :rolleyes::D:D
srska
08.08.11,08:18
Ja som na to došiel- ja som raz bral pc na splátky cez Ge money a splatil som to bez úrokov v 6 mesiaci, ale už ma mali v evidencii a poslali mi hentakú kartičku, takú ponuku na úver a pod.- a to už aj s úrokmi a ver mi, že majú velmi dobre spočítané,že sa im to oplatí...:)
Všetko za niečím je- nikto ti nič nedá zadarmo...kartu poslali aj mne - zásadne hneď použijem nožnice:)
srska
08.08.11,08:19
Inak ja si myslím, že tú akciu nemá Cetelem, ale konkrétny predajca elektroniky. Lebo som si všimol, že tie akcie platia len napr. v NAY, alebo v TPD (naposledy som tam kupoval v novembri netbook), u iných predajcov to neplatí. Preto si myslím, že tie úroky uhradia predajcovia elektroniky, len aby mali obrat. Prečo by Cetelem dávali zadarmo úver, keď je to ich biznis?predajca sa podelí o maržu?
tom_i
08.08.11,13:29
My máme na splátky cez cetelem skoro všetky elektrospotrebiče a nemali sme s nimi negatívnu skúsenosť až kým sa muž nedal nahovoriť na nejakú blbú poistku ktorú bolo potom problém zrušiť ale nie zo strany celelemu ale cez poisťovňu. No aj to sa po pár telefonátoch (každý deň) a milostných dopisoch podarilo zrušiť.
A tie super kartičky neberieme do úvahy t.j. neaktivujeme.
Micheallin2003
08.08.11,13:48
Je lepsie splacat ako setrit

ACH!!!
katarinakatkarinka
18.04.12,13:28
spolocnost overuje uvedeny prijem u zamestnavatela, neviete?

dakujem
lt-pek
06.04.13,07:23
Aj ja som skúšal cez cetelem nie že by som nemal peniaze ale mali akciu 0% navýšenie tak prečo nie. No čuduj sa svetu pôžičku zamietli aj keď celkom dobre zarábam. Keď vidím ako to dostavajú asociali a mne zamietnu....Mne to pripadá že práve takým dajú aby nesplácali a potom hup a prídu exekúcie, pokuty .....A to preverovanie až sa mi rozum zastavuje, chcú súkromne údaje výpisy s účtov, výplatné pásky a iné dôverne informácie/a to som chcel prefinancovať 400,-euro/ toľko papierov nepotrebujete ani ku hypotekárnemu úveru, v obchode stačia 2 doklady a ide to. Podľa mňa sú to podvodníci....
Ajk&
06.04.13,07:46
Ak si nemajetný, tak ti dajú podpísať aspoň životnú poistku.
Keď na voľačo peniaze nemám, tak si to jednoducho nekúpim alebo vydržím so starou vecou. V dnešnej neistej dobe ak človek stratí zamestnanie a má na krku ešte aj nebankovku - tak sa môže ísť zrovna obesiť. A vtedy príde na rad tá životná poistka...... a rodina oblíže holú labu.
Peter33
05.12.13,19:28
Otázočka. Pod recenziou http://www.pozickomania.sk/recenzie/cetelem/ sú komentáre, podľa ktorých sa zdá, že pôžičku cetelem posudzujú okamžite. Koľko ale reálne trvá, kým získam peniaze? Stíham to do vianoc?
lujza.j
05.12.13,19:32
Poznámočka.
požičku na vianoce...teda na darčeky...si iba blázon môže zobrať!
taiko
05.12.13,19:35
Otázočka. Pod recenziou http://www.pozickomania.sk/recenzie/cetelem/ sú komentáre, podľa ktorých sa zdá, že pôžičku cetelem posudzujú okamžite. Koľko ale reálne trvá, kým získam peniaze? Stíham to do vianoc?
Preco do Vianoc? Nebodaj to nechces na darceky? Neblazni, pozicku na darceky. Na darceky do 15 januara zabudnes a splatky Ta budu matat este dlho potom.
alaya1
05.12.13,20:47
Opytaj sa na ich infolinke, ake su podmienky aj ten termin vyolatenia.
buchač
05.12.13,21:11
Otázočka. Pod recenziou http://www.pozickomania.sk/recenzie/cetelem/ sú komentáre, podľa ktorých sa zdá, že pôžičku cetelem posudzujú okamžite. Koľko ale reálne trvá, kým získam peniaze? Stíham to do vianoc?

Ak berieš nejaký tovar a na predajni je kontaktné miesto , tak posudzujú okamžite ...
No musíš doniesť na so sebou náležité dokumenty , t.j. hlavne potvrdenie o príjme a samozrejme aj preukaz totožnosti ...
Po schválení podpíšeš lajstrá a odídeš s tovarom domov .
KoxXxo
06.12.13,05:30
Pri nákupe v eshope prakticky okamžite.
Ivetka6
10.12.14,12:41
Aj ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s CETELEMOM. Našla som nejaké hodnotenie na http://www.dobrepozicky.sk/pozicka-cetelem-recenzia (http://www.dobrepozicky.sk/pozicka-cetelem-recenzia/) a celkom sa mi to pozdáva. Schválili tu niekomu pôžičku na rodičovský príspevok?
misoft
10.12.14,12:56
Aj ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s CETELEMOM. Našla som nejaké hodnotenie na http://www.dobrepozicky.sk/pozicka-cetelem-recenzia (http://www.dobrepozicky.sk/pozicka-cetelem-recenzia/) a celkom sa mi to pozdáva. Schválili tu niekomu pôžičku na rodičovský príspevok?
Je to nebankovka! Takže pozor, čo budeš podpisovať. Príjmy neskúmajú, za to tvrdo vyžadujú splácanie!
Chobot
10.12.14,13:16
Misoft - nie je to nebankovka. Je to splátková spoločnosť. Ak človek dodrží zmluvu a spláca pravidelne, nie je žiadny problém. Problém majú neplatiči, ale neviem, prečo sa tomu čudujú.

Ja som cez Cetelem neraz kupoval elektroniku. Využívam hlavne akcie, keď je nulový úrok.
misoft
10.12.14,13:27
Misoft - nie je to nebankovka. Je to splátková spoločnosť. Ak človek dodrží zmluvu a spláca pravidelne, nie je žiadny problém. Problém majú neplatiči, ale neviem, prečo sa tomu čudujú.

Ja som cez Cetelem neraz kupoval elektroniku. Využívam hlavne akcie, keď je nulový úrok.
Splátková spoločnosť, alebo nebankovka - čert ako diabol. Všade si povinný pravidelne splácať - inak ........
martin131
12.04.15,20:35
Ja som od Cetelem mal pôžičku a ok aj keď niečo som tam doplácal na čo ma neupozornili. Inak až tak som nepreplatil na to, že to bola nebankovka. Bola to pôžička na auto inak ale majú aj bezúčelovú.
Pozri aj čo ľudia hovoria ostatní:
http://www.pozickomania.sk/recenzie/cetelem/
http://www.pozicka.sr/cetelem-pozicka-kompletne-informacie-o-pozicke/
http://www.modrykonik.sk/forum/rodinny-rozpocet/mate-skusenosti-s-pozickami-z-cetelemu-2/?page=2
Veľa štastia.
buchač
12.04.15,20:45
Ja som od Cetelem mal pôžičku a ok aj keď niečo som tam doplácal na čo ma neupozornili. Inak až tak som nepreplatil na to, že to bola nebankovka. Bola to pôžička na auto inak ale majú aj bezúčelovú.
Pozri aj čo ľudia hovoria ostatní:
http://www.pozickomania.sk/recenzie/cetelem/
http://www.pozicka.sr/cetelem-pozicka-kompletne-informacie-o-pozicke/
http://www.modrykonik.sk/forum/rodinny-rozpocet/mate-skusenosti-s-pozickami-z-cetelemu-2/?page=2
Veľa štastia.
Povedal kto, že je to nebankovka ???

Ty a tie hééérečky, čo majú IQ modrého koníka ?
Na spotrebnú elektroniku a podobne je to vcelku výhodné...
eva vs vanova
12.04.15,21:52
tak po 1.najprv aku ziadas sumu po 2.aky prijem mas ty ak ziadas vecsiu sumu aby si mala z coho splacat a viacej nicoho by si sa nemala bat lebo ty len ziadas to co aj vratis nie je to tak hm a hlavne ti prajem vela stastia k tomu uveru
Hanka J.
22.07.15,09:14
Treba si poriadne naštudovať podmienky a informovať sa o poplatkoch. Na internete je dnes kopa zavádzajúcich recenzií a komentárov, ktoré lákajú na pôžičky. Čo som na rýchlo hľadala, tak slušný popis nájdete napr. tu: http://financieonline.sk/pozicka-cetelem/ . Pokiaľ sa dá vyhnite sa pôžičke, v nevyhnutnom prípade využívať bezúročné pôžičky - väčšinou sa jedná o prvú pôžičku.
sindus
03.05.17,10:10
Aj my sme uz mali niekolko nakupov na splatky od Cetelemu s 0% urokom a vsetko bolo v pohode.Nepreplatili sme ani cent. Len na ich stranke ta klientska zona to je hotova katastrofa. Ako náhle zmenite stav, ze sa rozvediete ale meno si nechate, alebo zmenite len bydlisko uz vas ich uchvatný systém nenajde a za každým úverom si vytvárate nové konto v ich klientskej zone... :-(