pavlovicova
01.10.07,08:33
Počula som, že od 1.10.2007 už nemusí sa robiť odborná spôsobilosť?
Neviete niekto, je to pravda?
A čo v tom prípade, ak sme to 28.9. podali žiadosť aj s kolkami?:confused:
mysimis
01.10.07,06:38
O akej odbornej spôsobilosti hovoríme? Myslíš na hygienu????
karpis
01.10.07,06:48
O akej odbornej spôsobilosti hovoríme? Myslíš na hygienu????
Hovorí o odbornej sposobilosti na remeselné činnosti
mysimis
01.10.07,06:53
Tak tá platí aj naďalej: viď živnostenský zákon:
Preukazovanie odbornej spôsobilosti
§ 21

(1) Odborná spôsobilosť sa preukazuje výučným listom 30) alebo iným dokladom o riadnom ukončení učebného odboru alebo študijného odboru a dokladom o vykonaní najmenej trojročnej praxe v odbore.

(2) Praxou v odbore sa rozumie aj základná (náhradná) služba v ozbrojených silách alebo civilná služba, ak sa počas nej pravidelne vykonávali práce, ktoré sú predmetom príslušnej remeselnej živnosti. Dokladom o výkone prác je písomné potvrdenie vydané príslušným orgánom ozbrojených síl alebo organizáciou, kde občan vykonával civilnú službu.
Johanka
01.10.07,07:00
pavlovicova
01.10.07,07:32
Myslela, že zrušili odbornú spôsobilosť pre hygienu. Niečo som dnes počula v rádiu,že od 1.10. sa nemusí preukazovať, ale takisto neviem akej oblasti sa to týka. Preto sa pýtam či ste niečo nepočuli.
Vdaka
mysimis
01.10.07,07:35
Nie, pre hygienu ju určite nezrušili. Platí stále.
flopnr
01.10.07,09:54
To nezrušili odbornú spôsobilosť, ale preukazovanie praxe u remeselných činností!!!!
To znamená, že ak máš zo školy doklad o odbornosti t.j. výučný list, nemusíš mať po starom "požadovanú prax" pre otvorenie "remeselnej" živnosti.
Muška
01.10.07,10:00
Johanka síce už pricapila linky a ja len dodám taký výcuc:

http://www.aktuality.sk/spravy/domace/novinky-zivnostenskeho-zakona-zacnu-platit-od-dnes