tdk
01.10.07,12:24
Zdravim poradu.sk,
mozno polozim trochu hlupu otazku, ale chcem mat v tom jasno. Pokial som registrovany svojim ICO-m v nejakom velkoobchode a nakupujem z tohto velkoobchodu tovar na svoje ICO, je nejak podmienene, ze musim nejak preukazat (pri nejakej kontrole a pod.) co som s danym tovarom urobil alebo podobne. Mam na mysli ked si kupim nejaky tovar pre osobnu spotrebu, nedavam si ho do nakladov, len napr.dajme tomu ze si kupim novy hardisk do svojjho sukromneho pocitaca vo velkosklade za velkoobchodnu cenu , pretoze tam mam registrovanu svoju firmu a mam taku moznost, ci to mozem urobit, alebo to musim kupit v maloobchode ak sa chcem vyhnut nejakym problemom...? Ako vravim proste nedavam si to nijako do nakladov ani nic proste si to tam kupim na svoje ICO a hotovo......dakujem za vase rady.
cloe
01.10.07,10:33
Zdravim poradu.sk,
mozno polozim trochu hlupu otazku, ale chcem mat v tom jasno. Pokial som registrovany svojim ICO-m v nejakom velkoobchode a nakupujem z tohto velkoobchodu tovar na svoje ICO, je nejak podmienene, ze musim nejak preukazat (pri nejakej kontrole a pod.) co som s danym tovarom urobil alebo podobne. Mam na mysli ked si kupim nejaky tovar pre osobnu spotrebu, nedavam si ho do nakladov, len napr.dajme tomu ze si kupim novy hardisk do svojjho sukromneho pocitaca vo velkosklade za velkoobchodnu cenu , pretoze tam mam registrovanu svoju firmu a mam taku moznost, ci to mozem urobit, alebo to musim kupit v maloobchode ak sa chcem vyhnut nejakym problemom...? Ako vravim proste nedavam si to nijako do nakladov ani nic proste si to tam kupim na svoje ICO a hotovo......dakujem za vase rady.

Keď nakupuješ, dostaneš doklad /faktúru, prípadne doklad z registr.pokladnice/, kde máš uvedené všetky položky, ktoré si nakúpil.
Pri účtovaní tohoto dokladu rozúčtuješ tie, ktoré slúžia pre tvoju podnikateľskú činnosť ako VOZD a tie, ktoré použiješ na osobnú spotrebu, zaúčtuješ ako VNZD. Ak si platiteľ DPH, tak z výdavkov na osobnú spotrebu si neuplatníš DPH.
emgeton
01.10.07,10:37
Zdravim poradu.sk,
mozno polozim trochu hlupu otazku, ale chcem mat v tom jasno. Pokial som registrovany svojim ICO-m v nejakom velkoobchode a nakupujem z tohto velkoobchodu tovar na svoje ICO, je nejak podmienene, ze musim nejak preukazat (pri nejakej kontrole a pod.) co som s danym tovarom urobil alebo podobne. Mam na mysli ked si kupim nejaky tovar pre osobnu spotrebu, nedavam si ho do nakladov, len napr.dajme tomu ze si kupim novy hardisk do svojjho sukromneho pocitaca vo velkosklade za velkoobchodnu cenu , pretoze tam mam registrovanu svoju firmu a mam taku moznost, ci to mozem urobit, alebo to musim kupit v maloobchode ak sa chcem vyhnut nejakym problemom...? Ako vravim proste nedavam si to nijako do nakladov ani nic proste si to tam kupim na svoje ICO a hotovo......dakujem za vase rady.

Z hľadiska dane z príjmu - zaúčtujete to ako nedaňový výdavok (osobná spotreba).
Z hľadiska DPH - nemáte nárok na odpočet DPH z tovaru nakúpeného na osobnú spotrebu.
Maloobchodu sa kľudne môžete vyhnúť.
tdk
01.10.07,10:41
Waw, bleskurychle odpovede. dakujem. teda vsetko co je potrebne je tieto nakupy zauctovat ako nakup na osobnu potrebu a hotovo? Co by sa mohlo stat ak by som to nezauctoval vobec?vdaka
hanelie
01.10.07,11:19
Co by sa mohlo stat ak by som to nezauctoval vobec
Nič
JarkaL
01.10.07,11:27
Aj v Metre si ľudia nakupujú na podnikové karty, vôbec to nepôjde do účtovníctva firmy.
tdk
01.10.07,12:09
takze to mozem zhrnut konstatovanim, ze je to prakticky to iste ako ked nakupujem v metre....? ak si nieco kupim v nejakom inom velkosklade na svoje ICO, nemusim to nikam uctovat ako tovar na osobnu spotrebu atd.... nijako dokladovat co som s tym zrobil a podobne ak si neuplatnujem navrat DPH atd....proste kupim a hotovo, tym to pre mna hasne, som v pohode, nebudem mat na krku nejakych typkov co mi budu chciet naparit pokuty a podobne byrokraticke sh.ty.....pochopil som to spravne? :rolleyes:
mysimis
01.10.07,12:11
áno, presne tak ako to píšeš.
KvetkaK
01.10.07,12:11
Áno pochopil si to úplne správne :).
Zita5
01.10.07,12:23
takze to mozem zhrnut konstatovanim, ze je to prakticky to iste ako ked nakupujem v metre....? ak si nieco kupim v nejakom inom velkosklade na svoje ICO, nemusim to nikam uctovat ako tovar na osobnu spotrebu atd.... nijako dokladovat co som s tym zrobil a podobne ak si neuplatnujem navrat DPH atd....proste kupim a hotovo, tym to pre mna hasne, som v pohode, nebudem mat na krku nejakych typkov co mi budu chciet naparit pokuty a podobne byrokraticke sh.ty.....pochopil som to spravne? :rolleyes:

Prikladám link , už tu podobná diskusia bola
http://www.porada.sk/t40145-nakup-vo-velkosklade-na-osobnu-spotrebu.html?highlight=N%E1kup+osobn%FA+spotrebu
tdk
01.10.07,12:29
dakujeeem....viem ze lamerske otazky, a viackrat, ale viete.....niekedy sa treba fakt blbo spytat aby ste si boli isty, lebo ja z tej nasej byrokracie niekedy fakt nemozem .....btw:skvele forum