lsulekova
23.02.05,11:34
Obdržala som faktúru z ČR v slovenských korunách bez DPH za služby. Zaúčtovala som ju v Money tak, že som ako členenie DPH dala "Daň zo služieb a tovarov, pri ktorých príjemca platí daň podľa §69 ods. 2-4" ale tieto služby - samozdanenie - sa mi v daň.priznaní k DPH neukážu.

Keď nahodím faktúru so sumou celkom ako základ DPH a program mi vyráta DPH-uvedie sa táto čiastka v daňovom priznaní k DPH iba v riadku 15, ale v riadku 9 a 10 nie.

Ako je to vlastne s tou faktúrou? Lebo v tomto druhom prípade ju potom evidujem vo výške o 19%vyššiu k úhrade. Doúčtujem interným dokladom poníženie záväzku?

:confused:
Marianna01
23.02.05,20:37
možno Vám neporadím, skúste skontrolovať, či sa Vám to nezobrazuje v riadku č. 04 - samozdaňovanie
Rolfi
24.02.05,03:32
Ak účtuješ v MRP Win, tak treba dať typ DPH 49, k základu dph treba dať vypočítať
19 % a v priznaní dph sa Ti to prejaví v riadkoch 4 a 17 ako samozdanenie. Čau. Rolfi.
accad
24.02.05,05:38
Účtuje softvérom Money S 3
SOME
24.02.05,06:07
V Money je treba zadať vo faktúre v členení DPH bez vplyvu, čiastkuje treba zapísať položkou, potom sa v zozname faktúr osvieti reverse change, cez ktorý sa
spraví automaticky interný doklad na samozdanenie, ale v tom internom doklade musíte nastaviť predkontácie a členenie DPH.
lsulekova
24.02.05,07:28
V Money je treba zadať vo faktúre v členení DPH bez vplyvu, čiastkuje treba zapísať položkou, potom sa v zozname faktúr osvieti reverse change, cez ktorý sa
spraví automaticky interný doklad na samozdanenie, ale v tom internom doklade musíte nastaviť predkontácie a členenie DPH.

Spravila som to podľa Tvojho návodu, ale reverse change sa mi nevysvietilo. Robím niečo zle?
SOME
24.02.05,07:36
skús takto : pri otvorení riadku vo faktúre musí byť zadané pri cene : typ ceny - iba základ, sadzba dph - 19

keď bude treba pomôžem aj pri zaúčtovaní ID reversu a zatriedení riadkov DPH
lsulekova
24.02.05,10:29
skús takto : pri otvorení riadku vo faktúre musí byť zadané pri cene : typ ceny - iba základ, sadzba dph - 19

keď bude treba pomôžem aj pri zaúčtovaní ID reversu a zatriedení riadkov DPH
Skúsila som, reverse charge sa mi vysvietilo, potom mi ale napise, ze: " v konfigurácii účtovného roku v záložke Účtovníctvo/Reverse Charge nemáte zadané členenie DPH pre tvorbu položiek interného dokladu. Doklad nemôže byť vytvorený." Ibaže ked idem cez Nastavenie/Nastavenie účtovného roku/Účtovníctvo/ a ďalej sa strácam, lebo žiadne Reverse Charge tam nemám a keď nastavím členenie DPH pre ID, tak mi to vôbec nepomôže.
lsulekova
24.02.05,10:30
Ruším všetko, našla som Reverse charge.
lsulekova
24.02.05,10:36
A ešte ako zaúčtujem základ dane v tom ID? takisto to dam 34302/34301 ako aj DPH?
SOME
24.02.05,11:05
Nie, základ dane 395/395 prijaté

395/395 uskutočnené
lsulekova
24.02.05,11:53
Ďakujem SOME, veľmi si mi pomohol, asi by som sa s tým trápila ešte týždeň...

:)
Iveta Tomova
29.09.05,09:19
skús takto : pri otvorení riadku vo faktúre musí byť zadané pri cene : typ ceny - iba základ, sadzba dph - 19

keď bude treba pomôžem aj pri zaúčtovaní ID reversu a zatriedení riadkov DPH
Ahoj, ja mám ten istý problém v účtovaní samozdanenia v Money S3, ale doteraz som si vytvárala samostatne interné doklady, ale ako tu čítam, ide to veľmi jednoducho. Podľa návodu som sa dostala po vysvietenie "revers charge" a ďalej neviem ako na to.. ako si mam nastaviť interný doklad? Poraď prosím ...
Atreides
29.09.05,09:34
Starší návod od Cíglerovcov ako to nastaviť. Ale pomôže. Oproti ver. 9.100 je zmenený interface programu a namiesto riadkov 04U R04 a 04P R17 použite 05U R04 a 05P R16.
Iveta Tomova
04.10.05,10:55
Veľmi, veľmi pekne ďakujem. Dnes som to vyskúšala a podarilo sa mi to! Som rada, že som znova o krok vpred. Doteraz som si spätne po ukončení mesiaca robila interné doklady k zahraničným faktúram samostatne. Nebolo to síce až také hrozné, ale toto je určite jednoduchšie... Ešte raz dík.