Julča
01.10.07,15:00
Dostala som ponuku na notebook Fujitsu-Siemens

FUJITSU-SIEMENS Amilo PRO V3205/ C2D T5200/ 12.1" WXGA CV/ 1GB/ SATA 120GB 5.4k/ DVD±RW/ WiFi/ BT2.0/ Bez OS - CENA 31 248,00 SKK S DPH
ˇ
Je to dobrá cena?
Ponúkli by ste mi niečo iné v tom istom vybavení?
marcel929
01.10.07,16:38
Na tie parametre je to dnes dosť vysoká cena.Skús si prezrieť parametre a cenu Notebook HP 6710s GR620ES.Stojí 26 890,- má 160 HDD,trochu lepšiu grafiku akurát má len 2x USB ale to sa dá vyriešiť s USB HUB-om 4x 2.0 za 339,-
marcel929
01.10.07,16:42
...a hlavne máš väčší display 15,4" širokouhlý
ekopo
01.10.07,17:19
Jednoznačne HP, nerobím reklamu, je to skúsenosť.
LubosP
01.10.07,17:21
ja odporucam IBM, je to extra trieda, perfektna vydrz a odolnost
ekopo
01.10.07,17:40
ja odporucam IBM, je to extra trieda, perfektna vydrz a odolnost
parametre, model, cena?
Braňo
01.10.07,18:02
Za tú cenu môžeš ísť dokonca aj do 17 palcového monitoru !
http://www.notebookshop.sk/inshop/scripts/group.asp?itemID=5725&level=5

väčšie LCD, väčší HDD a legálny Windows Vista
bodliak
01.10.07,18:26
Už len ako kompenzácia predchádzajúcich názorov: Ja som dlhodobo (7 rokov) verný Toshibe. Nikdy som v rukách nemal nič lepšie, a to som prešiel značkami ako HP, Dell, IBM, Acer aj F-S. A to som využil aj služby podpory a servisu. Porucha bola čiste mechanického charakteru, ale v rámci 3 ročnej záruky vymenili prasknutý kryt, hoci nemuseli (nežiadal som). Proste servisný technik usúdil, že to mohlo vzniknúť bez môjho pričinenia a tak to spravil v záruke. NTB bol extrémne vyťažený 4 roky, už je odpísaný - účtovne, funguje a mám ho rád, hoci už pracovne fungujem na novšej a výkonnejšej Toshibe. Keď niekto hľadal a skúšal, vždy som ho argumentami presvedčil. (Môžete aj súkromnú správu, ak máte pochybnosti. Nemám s Toshibou nič spoločné. Som len spokojný používateľ.)
robovi
01.10.07,19:09
kolko ludi, tolko chuti :) ja som volakedy miloval pmd-cka :D teraz by som si dal prst odseknut za dobry drzkovy perkelt.:--- jedno je iste. notebooky su oproti desktopom predrazene.
Julča
02.10.07,08:28
Ďakujem za názory, ale potrebujem konkrétnu ponuku. To znamená parametre čo som dostala na Fujitsu, ale nižšiu cenu. Na značke mi nezáleží, je mi jedno či to bude HP, IBM alebo niečo iné, ale aby to spľňalo požadované parametre.
Ďakujem
Braňo
02.10.07,10:49
Ďakujem za názory, ale potrebujem konkrétnu ponuku. To znamená parametre čo som dostala na Fujitsu, ale nižšiu cenu. Na značke mi nezáleží, je mi jedno či to bude HP, IBM alebo niečo iné, ale aby to spľňalo požadované parametre.
Ďakujem

Zadal som konkrétnu ponuku. Notebook za rovnakú cenu s lepšími parametrami.
Julča
02.10.07,11:51
Zadal som konkrétnu ponuku. Notebook za rovnakú cenu s lepšími parametrami.

Braňo, ďakujem.
Skôr mi išlo aby som našla niečo s nižšou cenou.
drndos
02.10.07,12:45
To vám vôbec nejde o kvalitu?
Ja osobne odporúčam hp a lenovo (IBM byvale)!
Acer neodporúčam a fujistu-siemens taktiež nie.
Najlepšie sa mi zdá byť lenovo n100, aj keď má vistu ktorá nie je ešte dokonalá ale notebook je výborný. Stáva sa že biometrický snímač nejde po zatvorení a otovorení notebooku ale to je chyba windows vista a nie snímaču.
Braňo
02.10.07,12:53
Braňo, ďakujem.
Skôr mi išlo aby som našla niečo s nižšou cenou.

a koľko môžeš investovať do nového notebooku?
Julča
02.10.07,12:57
Mám na to cca 26 000Sk aj s DPH.
robovi
02.10.07,15:09
tuta
03.10.07,05:43
Ja osobne v žiadnom prípade notebook Fujistu Siemens neodporúčam. Mám so servisom veľmi zlé skúsenosti. Za 1,5 roka sme ho mali tri krát v oprave a pri štvrtej oprave, kde sme trvali na výmene výrobku, nakoniec sme už žiadali vrátenie peniazi, tak to trvalo dva mesiace. Tie naťahovačky nikomu neprajem a pritom ide o slušnú značku. Takže pri kúpe notebooku odporúčam zistiť aj servis.
tuxik senior
03.10.07,14:15
nic v zlom.
lenovo(IBM) - akurat nejaky zvlastny tah IBM, Lenovo stale patri IBM akurat myslim, ze s kvalitou Lenova by nemohli ziadat tie iste prachy ako za IBM, kvalita isla rapidne k zemi.

existuju 3 druhy "notebookov":
1) toshiba - nieco viac ako notebook ale aj podla ceny
2) notebooky (Asus - super servis, FS - niekedy to drie, Lenovo - co narobime IBM to nie je, HP - moj nazor - nikdy v zivote, MSI - cena/kvalita)
3) Acer - chuti to ako sunka no sunka to nikdy v zivote nebude

je potrebne zohladnit na co bude notebook pouzivany.

pred dvoma rokmi som dostal ntb Asus A6l v tej dobe 32000,-Sk s DPH - 15,4" - v dnesnej dobe uz pre moju poziciu nevyhovujuci - ked by som v dnesnej dobe kupoval ntb berem 12" maximalne 14" s SWXGA+ rozlisenim.

pre klasicke kancelarske aplikacie, nenosenie ntb so sebou je 15,4" v pohode procesor kludne intel celeron, 512 ram mozno tak 1gb. 80gb disk postacujuci - cena niekde okolo 14000,-sk

DTP, grafici - ntb akurat pre usporu miesta na stole - silna grafika, ramka, disk, procesor, velke rozlisenie, velka uhlopriecka 17" a viac

vyvojari - silny procesor, velka ramka, rozlisenie

bussines trieda - male, pekne vyzerajuce ntb s dlhou vydrzou zacinajuce na cca 36000,-

bohatí, ktori nevedia co s peniazmi - ntb nad 60000, ktore su uplne k nicomu.

uz vidim ako niekto z vas taha so sebou do prace 17" ntb kazdy den. to chcem vidiet ak niekoho takeho poznate, poslite mi fotku, vyvesim ju hned vedla Linusa a Gatesa.

zeny velmi radi vyberaju ntb podla vzhladu, cca pred mesiacom som mal moznost vyberat ntb piatim ludom(4 zeny) - to co vybrali sa dalo kupit o cca 5 - 6 tisic lacnejsie, ale nevypadalo to tak pekne, to sa musi uznat.

ceny notebookov vobec nie su premrstene!!!
co vsetko sa musi vyriesit:

- procesory, ktore maju pisane napr. 1,7GHz su rychlejsie, maju nizsiu spotrebu, vyssiu ucinnost, jadra su zasadne zo stredu kremikoveho monokrystalu, kde su tolerancie necistot takmer nulove - cca 2ppm, struktura monokrystalu je v tomto mieste maximalne presna s minimalnymi chybami v krystalovej mriezke

z 20cm waffru sa daju urobit tak 4 - 10 jadier, z 35cm 8 - 20 jadier pre mobile procesory.

- ram pamat - na mensej ploche tie iste parametre ako klasicke ram moduly, mensia spotreba

- grafika - mensia spotreba, vyssia ucinnost

- disk - mensi rozmer, vyssia odolnsot voci narazom v zapnutom stave, dokonalejsie parkovanie hlaviciek

- zakladna doska - mensia, upravena pre montaz ostatnych komponent na co najnizsiu vysku

- problem s chladenim, spotreba, odolnost voci narazu

cim vacsi displej, tym viac miesta pre komponenty, pre baterku ano to je pravda, lenze zaroven aj vyssia spotreba LCD, vyssia sanca poskodenia LCD pri ohybe krytu LCD, a tiez vyssia hmotnost ;-)

mensi notebook - mensie LCD s porovnatelnym rozlisenim, porovnatelna vydrz s mensimi rozmermi bateriek, horsie chladenie, mensia zakladna doska, ale aj nizsia hmotnost.

keby ludia rozumeli tomu co to vlastne je, tak by pochopili, vyvoj ceny, nevravim, ze niektore ceny nie su premrstene, ale je to zasa len a len praca ekonomov a majitelov, ktori malokedy vedia co to ten notebook vlastne je, ako funguje a potom to tak aj vypada. ako ked date programatorovi z javora vyrobit husle.

tak len tolko na uvod a zaverom k vyberu notebooku.

najskor SPECIFIKOVAT CO POTREBUJEM a kolko na to mam, potom prezriet co ponukaju a ked sa neviem rozhodnut alebo si myslim, ze tomu nerozumiem predostriet svoje poziadavky cloveku, ktory tomu rozumie.

mam asus, preferujem asus a z 20 asusov, ktore som vybral, nainstaloval a nastavil tak, aby sa nedalo hrabat v systeme funguje 15 uz minimalne rok bez akehokolvek problemu. az na ten moj. ten bol uz 4x v servise, ale nikdy nie dlhsie ako 5 dni aj s dopravou.

napiste na co to potrebujete, co ocakavate a potom sa da vybrat rozumny ntb, s ktorym budete spokojna.

IMHO na co je komu v ntb 160GB disk??? ja mam 60GB a staci - 20GB Windows XP, 10GB Ubuntu, 10GB SuSe, 20GB data - zdrojaky, manualy ...
Braňo
03.10.07,17:57
Tuxik, nerozumiem nazoru na Acer chuti ako sunka, ale sunka to nebude. Ja mam v notebooku 120 GB hard disk a mam ho takmer plny, preto odporucam minimalne taky. Pod uroven 100 Gb by som uz v dnesnej dobe nesiel. Som takmer v soku ako mozes odporucat Asus, ked si ho mal niekolkokrat v servise.
tuxik senior
03.10.07,18:11
su to moje nazory, ktore nezmenim.

acer nikdy nebude notebook, aj ked tak vypada. niektore modely sa sami od seba zapinaju v batohu a varia, praskaju panty a podobne veci.

120gb = 24 000 - 10 minutovych merani EKG u mna na servri.
120gb = 20 000 obrovskych spam prezentacii
120gb = 360 000 obsiahlych textovych mailov
120gb = 50 velkych webovych domen
120gb = 10 hodin nekomprimovaneho zaznamu z 3ccd 3,14mpx videokamery

a tak by som mohol pokracovat dalej a nerad by som rozoberal na co sa to miesto pouziva ;-)

ano, odporucam asus, pretoze:
-ja pouzivam ntb 16 hodin denne, nosim ho so sebou vsade. po 2 rokoch sa vydrz baterky skratila o 20 minut. z povodnych 3hodin 40 minut na 3 hodiny 20 minut pri cca 4-10 cykloch tyzdenne.
- nemal som nikdy problem so servisom, nemusim servis riesit cez predajcu ntb.
-24 mesiacov celosvetova zaruka. bez akehokolvek naznaku vymenene sasi ntb.
-ano je pravda, ze som bol velmi nastvany, ked mi v prave najnevhodnejsej chvili klakla klavesnica, akurat pravdepodobne ked na nej uz neboli ani pismenka od pouzivania, tak sa to dalo ocakavat.
-je rozdiel ci sa mi pokazi ntb 4krat castym pouzivanim alebo ci sa mi pokazi len tak sam od seba ked nan len takpovediac pozeram.
Braňo
04.10.07,05:13
To čo hovoríš, sa nemôže udiať. Prenášam notebook veľmi často a ani jedenkrát sa mi to nestalo, že by sa notebook sám zapol. Viacerí používame notebook tak často ako Ty.
leonq
04.10.07,07:38
nic v zlom.
lenovo(IBM) - akurat nejaky zvlastny tah IBM, Lenovo stale patri IBM akurat myslim, ze s kvalitou Lenova by nemohli ziadat tie iste prachy ako za IBM, kvalita isla rapidne k zemi.

existuju 3 druhy "notebookov":
1) toshiba - nieco viac ako notebook ale aj podla ceny
2) notebooky (Asus - super servis, FS - niekedy to drie, Lenovo - co narobime IBM to nie je, HP - moj nazor - nikdy v zivote, MSI - cena/kvalita)
3) Acer - chuti to ako sunka no sunka to nikdy v zivote nebude

je potrebne zohladnit na co bude notebook pouzivany.

pred dvoma rokmi som dostal ntb Asus A6l v tej dobe 32000,-Sk s DPH - 15,4" - v dnesnej dobe uz pre moju poziciu nevyhovujuci - ked by som v dnesnej dobe kupoval ntb berem 12" maximalne 14" s SWXGA+ rozlisenim.

pre klasicke kancelarske aplikacie, nenosenie ntb so sebou je 15,4" v pohode procesor kludne intel celeron, 512 ram mozno tak 1gb. 80gb disk postacujuci - cena niekde okolo 14000,-sk

DTP, grafici - ntb akurat pre usporu miesta na stole - silna grafika, ramka, disk, procesor, velke rozlisenie, velka uhlopriecka 17" a viac

vyvojari - silny procesor, velka ramka, rozlisenie

bussines trieda - male, pekne vyzerajuce ntb s dlhou vydrzou zacinajuce na cca 36000,-

bohatí, ktori nevedia co s peniazmi - ntb nad 60000, ktore su uplne k nicomu.

uz vidim ako niekto z vas taha so sebou do prace 17" ntb kazdy den. to chcem vidiet ak niekoho takeho poznate, poslite mi fotku, vyvesim ju hned vedla Linusa a Gatesa.

zeny velmi radi vyberaju ntb podla vzhladu, cca pred mesiacom som mal moznost vyberat ntb piatim ludom(4 zeny) - to co vybrali sa dalo kupit o cca 5 - 6 tisic lacnejsie, ale nevypadalo to tak pekne, to sa musi uznat.

ceny notebookov vobec nie su premrstene!!!
co vsetko sa musi vyriesit:

- procesory, ktore maju pisane napr. 1,7GHz su rychlejsie, maju nizsiu spotrebu, vyssiu ucinnost, jadra su zasadne zo stredu kremikoveho monokrystalu, kde su tolerancie necistot takmer nulove - cca 2ppm, struktura monokrystalu je v tomto mieste maximalne presna s minimalnymi chybami v krystalovej mriezke

z 20cm waffru sa daju urobit tak 4 - 10 jadier, z 35cm 8 - 20 jadier pre mobile procesory.

- ram pamat - na mensej ploche tie iste parametre ako klasicke ram moduly, mensia spotreba

- grafika - mensia spotreba, vyssia ucinnost

- disk - mensi rozmer, vyssia odolnsot voci narazom v zapnutom stave, dokonalejsie parkovanie hlaviciek

- zakladna doska - mensia, upravena pre montaz ostatnych komponent na co najnizsiu vysku

- problem s chladenim, spotreba, odolnost voci narazu

cim vacsi displej, tym viac miesta pre komponenty, pre baterku ano to je pravda, lenze zaroven aj vyssia spotreba LCD, vyssia sanca poskodenia LCD pri ohybe krytu LCD, a tiez vyssia hmotnost ;-)

mensi notebook - mensie LCD s porovnatelnym rozlisenim, porovnatelna vydrz s mensimi rozmermi bateriek, horsie chladenie, mensia zakladna doska, ale aj nizsia hmotnost.

keby ludia rozumeli tomu co to vlastne je, tak by pochopili, vyvoj ceny, nevravim, ze niektore ceny nie su premrstene, ale je to zasa len a len praca ekonomov a majitelov, ktori malokedy vedia co to ten notebook vlastne je, ako funguje a potom to tak aj vypada. ako ked date programatorovi z javora vyrobit husle.

tak len tolko na uvod a zaverom k vyberu notebooku.

najskor SPECIFIKOVAT CO POTREBUJEM a kolko na to mam, potom prezriet co ponukaju a ked sa neviem rozhodnut alebo si myslim, ze tomu nerozumiem predostriet svoje poziadavky cloveku, ktory tomu rozumie.

mam asus, preferujem asus a z 20 asusov, ktore som vybral, nainstaloval a nastavil tak, aby sa nedalo hrabat v systeme funguje 15 uz minimalne rok bez akehokolvek problemu. az na ten moj. ten bol uz 4x v servise, ale nikdy nie dlhsie ako 5 dni aj s dopravou.

napiste na co to potrebujete, co ocakavate a potom sa da vybrat rozumny ntb, s ktorym budete spokojna.

IMHO na co je komu v ntb 160GB disk??? ja mam 60GB a staci - 20GB Windows XP, 10GB Ubuntu, 10GB SuSe, 20GB data - zdrojaky, manualy ...
musim suhlasit

na kancelarske uceli staci notebook do 20 000

inak ASUS som mal niekolko rokov x-krat presvieteny na letisku, niekolkokrat padnuty na zem "raz ostala po nom diera v stole" a stale isiel spolahlivo a este mozno niekde ide

velka spokojnost z IBM niekolko typov velmi odolne a spolahlive okrem triedy X31 - to nebola podarena trieda, teraz Lenovo, zmiesane pocity dielenske spracovanie islo s kvalitou dole, co sa tyka spolahlivosti este neviem

Toshiba. tradicne naj bez debaty

HP - asi nie tych zopar co som mal v ruke, zmiesane pocity

ak sa casto prenasa tak male typy ak nie tak treba desktop, osobne notebook nad 14" je zbytoznost, pretoze potom to uz nie je mobilne pracovisko

na ekonomiku stacia nizsie konfiguracie a WIN XP alebo nejaka distribucia Linuxu

a potom len zalohovat, zalohovat a zalohovat lebo inak mozeu ostat len oci pre plac aj pri najlepsich znackach
unidat
05.10.07,17:13
Je to predražené, podľa mna je však FS lepšie ako HP. Príp.Lenovo - predtým IBM. A bez OS je to naozaj drahé. Napr. AmiloPro V3505 T2250/15,4"/512MB/80GB/DVDRW/WL/Linux sa dá zohnať za cca 20.000.-Sk s DPH !!!!
unidat
05.10.07,17:45
V žiadnom prípade nebrať Acer, Benq a podobné šmejdy.
chlap
05.10.07,18:16
Pripájam sa do rodiny spokojných užívateľov značky ASUS.

Manželka má v práci 4 roky notebook ASUS - denné používanie ..... vzniknuté chyby: baterka odišla po 3 rokoch, DVD mechanika po 3,5 roku po pokuse skopírovať poškodené napálené DVD a pred nedávnom praskol kryt displeja .... ale notebook šlape stále jak hodinky

Pred nedávnom som jej preistotu kúpil za 25.000 ASUS F3H (ak by jej náhodou odišiel ten jej) a okrem toho som ja už 6 mesiacov spokojný užívateľ PDA značky ASUS.
pitash
07.10.07,14:00
Ďakujem za názory, ale potrebujem konkrétnu ponuku. To znamená parametre čo som dostala na Fujitsu, ale nižšiu cenu. Na značke mi nezáleží, je mi jedno či to bude HP, IBM alebo niečo iné, ale aby to spľňalo požadované parametre.
Ďakujem
MSI m670x len má 80GB ale cena je 20000