Sandra
01.10.07,19:20
Plánujeme zaplatiť nášmu pracovníkovi jazykový kurz-obchodujeme so zahraničím. Našej s.r.o. by bola vystavená faktúra za tento kurz. Pracovník by neplatil nič. Mám však pochybnosit, či si to môžeme dať ako firma do nákladov a tiež si myslím, že by sme to mali dať pracovníkovi ako nepeňažný príjem a tento by mu bol zdanený. Ďakujem za Váš čas.:cool:
Zita5
01.10.07,17:24
Pozrite.......tu http://www.porada.sk/t51702-uznany-vydavok.html?highlight=Jazykov%FD+kurz

Pokyn
k uplatneniu výdavkov na vzdelávanie a rekvalifikáciu do daňových výdavkov podľa § 19 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov
ekonom99
03.10.07,09:38
Zaplatený kurz je pre firmu daňovým výdavkom, ak viete preukázať, že pracovník pri výkone svojej práce potrebuje, alebo uplatňuje cudzí jazyk. Myslím, že pre pracovníka absolvovanie kurzu nie je nepeňažným príjmom, a teda sa nezdaňuje.
pochemi
05.10.07,05:14
Ja by som potrebovala poznať Váš názor na túto záležitosť.Spoločník s.r.o. bez zamestnancov predložila na zaúčtovanie faktúru so znením-Účasť na školení protistresových techník.... a takáto fa sa objavuje každý mesiac .Dodávateľ je Wittalcentrum . Môj názor je ,že to nie je daňový výdaj.Ďakujem Ide o cca 20000,- Sk mesačne
vikinka
05.10.07,05:24
Ak túto protistresovú techniku potrebuje na dosiahnutie zisku,napr.poskytuje túto službu ďalej tak je to ako uznat.výdavok.Ale ak činnosť s.r.o.spočíva v úplne inej oblasti tak určite nie.
Vladimír Ozimý
05.10.07,06:40
Ja by som potrebovala poznať Váš názor na túto záležitosť.Spoločník s.r.o. bez zamestnancov predložila na zaúčtovanie faktúru so znením-Účasť na školení protistresových techník.... a takáto fa sa objavuje každý mesiac .Dodávateľ je Wittalcentrum . Môj názor je ,že to nie je daňový výdaj.Ďakujem Ide o cca 20000,- Sk mesačne


nedá sa vyjadriť presne názor na vec keď nevieme aká je súvislosť medzi tým školením a prácou ktorú vykonáva ten konateľ...ak je potrebné toto školenie pre výkon práce či už voči klientom alebo sám poskytuje takéto služby ďalej tak potom určite je to daňový výdavok pokiaľ je to len jeho snaha rozšíriť si obzor tak to by asi neprešlo :)
pochemi
05.10.07,06:59
no je to s.r.o. ktorá sa zaoberá klas.obchodom ale on povie,že sa musí naučiť čeliť stresovým situáciám aby mohol v kľude dosahovať príjmy, ale to snáď mi všetci nie?Ja myslím že to nakoniec budú nejaké relaxačné masáže pre manželku. No ale to je jeho problém. Mňa zaujíma len to, či by sa to dalo uznať.Ďakujem.
vikinka
05.10.07,10:07
no je to s.r.o. ktorá sa zaoberá klas.obchodom ale on povie,že sa musí naučiť čeliť stresovým situáciám aby mohol v kľude dosahovať príjmy, ale to snáď mi všetci nie?Ja myslím že to nakoniec budú nejaké relaxačné masáže pre manželku. No ale to je jeho problém. Mňa zaujíma len to, či by sa to dalo uznať.Ďakujem.
V tomto prípade neuznaný daň.výdavok,neviem ako by to chcel obhájiť?!
Marcela16
16.01.08,10:28
Potrebujem poradiť vo veci jazykového kurzu, ktorý by si chcela zaplatiť SZČO, ktorá má v činnosti sekretárske, administratívne práce, účtovníctvo... a ktorý by si chcela dať do nákladov. Je to daň. uznaný náklad? Mohla by to odôvodniť tým, že napr. v jednej firme, pre ktorú pracuje ako asistentka - potrebuje cudzí jazyk, nakoľko je to zahraničná firma? A zároveň, že vyhľadáva nových klientov, napr. na účtovníctvo, ktorí by teoreticky mali byť tiež obchodujúci so zahraničím? Prosím niekoho o vyjadrenie. Srdečne ďakujem.
Marcela16
16.01.08,11:12
Prosím o nejakú reakciu na moju otázku.
vikinka
16.01.08,11:18
Jazykový kurz pre SZČO je podľa mňa obhájiteľný náklad,nakoľko v rámci EÚ sa určite dotávava do situácií kedy využije pri dosiahnutí príjmu tento výdavok.
007gituska
16.01.08,11:19
je to možné. musíš však preukázať splnenie týchto podmienok:
- preukázať, že zamestnanec jazyk k výkonu svojej činnosti potrebuje
- uzatvoriť so zamestnancom zmluvu o zvyšovaní kvalifikácie, v ktorej ho zaviažeš, že po ukončení kurzu bude u teba pracovať - napr. 5 rokov. zároveň ho musíš zaviazať, že pri nesplnení podmienok ti uhradí alikvótnu časť nákladov za kurz ak u teba neodpracuje tých 5 rokov. /alikvótna časť - celkové náklady : 5 rokov = alikvótna časť na 1 rok/

v prípade, že zamestnanec bude dochádzať do iného mesta - môžeš v zmluve dohodnúť aj úhradu cestovných výdavkov