michty
01.10.07,20:11
Dobrý večer všetkým, chcela by som Vás poporosiť o radu ohľadom kurzov PU. Chcela by som si urobiť kurz a ponuka je dosť rozsiahla. Máte niekto vlastné "pozitívne" skúsenosti s takýmto kurzom? U ktorej firmy, školiacej spoločnosti v BA by ste mi odporúčali absolvovať takýto kurz? Ďakujem za Vaše názory.
veronikasad
01.10.07,18:14
Čo takto kurz PU na PORADE.
Pozri http://www.porada.sk/t8703-svokrina-kuchyna-minikurz-pu.html?highlight=svokrina+kuchy%F2a - a vôbec to nie je o varení.

---------
Veronika
michty
01.10.07,18:59
Ďakujem za tip. Je to fakt napísané veľmi jednoducho. Super.
Valikoza
03.10.07,15:01
Tiež by som Vás poprosila o tip na kurz účtovníctva v BA. Mám založenú s.r.o. a účtovníctvo mi zatiaľ robí kamarátka (podvojné), lebo som zatiaľ na rodičovskej dovolenke.
Literatúru mám zohnanú ( odporúčanú na porade), svokrinu kuchyňu nachystanú...
Na vysokej ani strednej škole som sa s účtovníctvom nestretla a potrebujem sa naučiť účtovať v PÚ.
-Je potrebné najskôr zvládnuť JÚ, či môžem hneď začať s podvojným?
- Je lepšie sa prihlásiť na kurz PÚ na PC?
Ďakujem
Zoltán Kovács
03.10.07,16:07
Tiež by som Vás poprosila o tip na kurz účtovníctva v BA. Mám založenú s.r.o. a účtovníctvo mi zatiaľ robí kamarátka (podvojné), lebo som zatiaľ na rodičovskej dovolenke.
Literatúru mám zohnanú ( odporúčanú na porade), svokrinu kuchyňu nachystanú...
Na vysokej ani strednej škole som sa s účtovníctvom nestretla a potrebujem sa naučiť účtovať v PÚ.
-Je potrebné najskôr zvládnuť JÚ, či môžem hneď začať s podvojným?
- Je lepšie sa prihlásiť na kurz PÚ na PC?
Ďakujem

Hneď začať s PÚ, JÚ ťa iba zmiatne. A robia kurzy bez PC? Ide o to, že potrebuješ si osvojiť teóriu, a v praxi to ako funguje závisí aj od toho aký budeš mať program. To už je potom o zvládnutí programu.
michty
03.10.07,17:48
hm, ale tip na kurz nám stále nik nedal :-(
Poraďte, s ktorou firmou organizujúcou školenia PU (resp. i iné témy - mzdy, dane) máte dobré skúsenosti. Vďaka
Zoltán Kovács
03.10.07,17:50
hm, ale tip na kurz nám stále nik nedal :-(
Poraďte, s ktorou firmou organizujúcou školenia PU (resp. i iné témy - mzdy, dane) máte dobré skúsenosti. Vďaka

Nie je zvykom robiť tu reklamu konkrétnym firmám. Daj si vyhladať cez google.sk
michty
03.10.07,17:59
Aj som si myslela, že to bude asi v tom, že sa takto robí ľahko reklama. Skús cez google pozrieť školenia PU a pochopíš, prečo som si dovolila požiadať o tip. Je ich toľko.... a keď si máš vybrať len podľa ceny.... bez referencií, je to fakt také "na blink". :( snáď budem mať šťastnú ruku pri výbere
Zoltán Kovács
03.10.07,18:02
Aj som si myslela, že to bude asi v tom, že sa takto robí ľahko reklama. Skús cez google pozrieť školenia PU a pochopíš, prečo som si dovolila požiadať o tip. Je ich toľko.... a keď si máš vybrať len podľa ceny.... bez referencií, je to fakt také "na blink". :( snáď budem mať šťastnú ruku pri výbere

Neriadil by som sa podľa ceny určite. Lacné kurzy sa neoplatia, nedajú ti to čo potrebuješ. Urob cenový prieskum. Osobne by som asi vyberal medzi stredne "drahým" kurzom. Predražené kurzy niekedy sú finančne nedostupné pre bežných smrteľníkov. Prípadne skús zistiť ako často tá-ktorá agentúra organizuje takéto kurzy, ak to majú pravideľne v ponuke, tak asi je o ne aj záujem, a to môže svedčiť o ich kvalite. Ak agentúra ponuka iba sporadicky takéto kurzy to môže znamenať, že nie je to ich hlavných profilom, preto ani tá kvalita nemusí byť adekvátna cene.
Zoltán Kovács
03.10.07,18:06
michty
03.10.07,18:12
Vďaka Smith za Tvoj čas a tipy.
Zoltán Kovács
03.10.07,18:14
Ten posledná link má celkom dobré referencie, a aj certifikát MŠ SR.

P.S. Pssst asi je to skrytá reklama:D
olio
03.10.07,18:19
Ahojte, ja som absolvovala rekvalifikačný kurz PÚ a JÚ pred desiatimi rokmi. Zaplatila som 4700, - Sk (148 vyučovacích hodín)...Po prvých troch dňoch som to chcela vzdať, lebo učivo bolo nahustené a mne absolútne nič nehovorili ani cudzie zdroje krytia, ani vlastné zdroje krytia (sieťové napájacie zdroje - to hej - som elektrotechnik), aktíva, pasíva - ani nehovorím... Na štvrtý deň nám prišla druhá lektorka a vtedy ma chytilo účtovníctvo za srdce....michty, prajem to aj tebe!
michty
03.10.07,18:27
:) si zlatá, Olio! Ono to je vždy a všetko ako vždy o ľuďoch. Ale už sa na to psychicky pripravujem, že sa nesmiem nechať odradiť. Kurz JU celkom ušiel, ale to sa asi nedá porovnať...
olio
03.10.07,18:35
pre mňa bol kurz JÚ len na pomýlenie, vieš ja som taká menej chápavá...
Valikoza
04.10.07,10:45
Ďakujem tiež za odpovede ohľadom školení PÚ. Keďže môžem len na víkendové, tak sa okruh dosť zúžil.