wlk
02.10.07,08:36
Ako sa počitajú odpisy pri skupinovom odpisovaní zvierat, napr. prasníc a ako sa vypočíta zostatková cena pri predaji prasnice pri skupinovom odpisovaní.
Danila
02.10.07,06:59
Ako sa počitajú odpisy pri skupinovom odpisovaní zvierat, napr. prasníc a ako sa vypočíta zostatková cena pri predaji prasnice pri skupinovom odpisovaní.Pri skupinovom odpisovaní/ čo je pri odpisovaní zvierat základného stáda možné/ si môžeš zvoliť odpisovanie na základe internej smernice ako podiel: čitateľ-OC znížená o predpokladanú tržbu pri brakovaní a menovateľ bude predpokladaný počet rokov chovu. A predaj účtuješ podľa toho, či je chov odpísaný, neodpísaný a pod. a ako bolo základné stádo nadobudnuté.
wlk
04.10.07,05:28
Ďakujem za odpoveď, ale stále mi nie je jasné účtovanie predaja. Veď v skupinovom odpisovaní mám v stáde zvieratá odpísané, čiastočne odpísané ale aj čerstvo nadobudnuté. Ak je priemerná cena zvieraťa na konci mesiaca 5000 Sk môžem použiť túto cenu pre účtovanie na účet 541 ?
wlk
08.10.07,05:34
Ďakujem za odpoveď, ale stále mi nie je jasné účtovanie predaja. Veď v skupinovom odpisovaní mám v stáde zvieratá odpísané, čiastočne odpísané ale aj čerstvo nadobudnuté. Ak je priemerná cena zvieraťa na konci mesiaca 5000 Sk môžem použiť túto cenu pre účtovanie na účet 541 ?