tiramisu
02.10.07,08:05
ak máte kuchynské roboty a mixéry, tak sa prosím podelte o skúsenosti.
stankakac
04.10.07,17:18
Mám ,ale presne neviem, čo chceš počuť. výhody ?
Tak tých je zopár. Urýchlia ti čas, prácu a hlavne námahu. Ja používam pernamentne mixér a robot pri pečení koláčov a rôznych dobrôt. Neviem si predstaviť upiecť niečo bez nich a ak áno, tak by som musela spotrebovať veľa telesnej energie, aby som vyšľahala bielko, zomlela mak alebo urobila chutnú piškótu. V kuchyni tvoria neoddeliteľnú súčasť výbavy, ako mobily v dnešnej zmechanizovanej dobe. :)
Nevýhody: snáď ich údržba, ale pri dobrom prelúskaní ick manuálu, by to nemal byť až taký problém.
olio
04.10.07,18:52
ak máte kuchynské roboty a mixéry, tak sa prosím podelte o skúsenosti.
Mám aj ručný el. šľahač, aj robot - ovátio duo pres (možno poznáš z reklamy).
S tým robotom som mala zo začiatku problémy, lebo sa mi zdalo, že námaha vynaložená pri zostavovaní celej sústavy na šľahanie, mixovanie, strúhanie a sekanie nie je primeraná práci, ktorú mi má tento zázrak uľahčiť. Teraz mám robot stále na kuchynskej linke, využívam ho na všetko čo sa dá. Dokonca ho vytiahnem, aj keď idem postrúhať dve mrkvy a jeden petržlen do polievky...už to mám nacvičené...:);)
EPk
05.10.07,08:43
Ja tiež plánujem vymeniť starý robot ETA, lebo už dosluhuje. Len neviem, či ešte nájdem niečo také so všetkými funkciami (miesič na cesto, mlynček na mäso i mak......)
alena
05.10.07,12:01
ja som starý robot ETA vymenila za ETA 3024 aj s doplnkovým príslušenstvom a bola som sklamaná, mlynček na mäso som musela po prvom použití dať na reklamáciu, a potom som sa ho už bála aj zapnúť, nedajú sa strúhať orechy ani strúhanka, len sekať. mlynček na mak ma tiež sklamal. Teraz som si kúpila BOSH MUM 4770 a s tým som zatiaľ veľmi spokojná. Možno som mala smolu pri kúpe robota ETA, lebo ináč má ETA dobré výrobky.
Luket
05.10.07,18:37
ja som starý robot ETA vymenila za ETA 3024 aj s doplnkovým príslušenstvom a bola som sklamaná, mlynček na mäso som musela po prvom použití dať na reklamáciu, a potom som sa ho už bála aj zapnúť, nedajú sa strúhať orechy ani strúhanka, len sekať. mlynček na mak ma tiež sklamal. Teraz som si kúpila BOSH MUM 4770 a s tým som zatiaľ veľmi spokojná. Možno som mala smolu pri kúpe robota ETA, lebo ináč má ETA dobré výrobky.

Eta 3024 má strúhací kotúč na orechy, to sa trošku mýliš, čo sa týka mlynčeka na maso tak to je katastrofa...
Bosch je vcelku dobrý robot ale často tam odchádza unášač na záruku to nikdy neuzná servis, robil som tam takže to viem, dalsia nevýhoda Boschu strašne predražené náhradné diely, dlhé čakacie lehoty na náhradné diely...
alena
08.10.07,06:00
Eta 3024 má strúhací kotúč na orechy, to sa trošku mýliš, čo sa týka mlynčeka na maso tak to je katastrofa...
Bosch je vcelku dobrý robot ale často tam odchádza unášač na záruku to nikdy neuzná servis, robil som tam takže to viem, dalsia nevýhoda Boschu strašne predražené náhradné diely, dlhé čakacie lehoty na náhradné diely...
no to ma moc nepotešilo, ale kúpila som ten robot na odporúčanie, tak dúfam, že ma nesklame
Mária27
08.10.07,15:32
Mak meliem na kávovom mlynčeku (stláčacom), je to veľmi šikovné. Mám aj starú ETU, dobré - ale zdĺhavé.
Adaka
18.02.08,17:56
Ja mám tiež Eta 3024 a som max. spokojná až na mlynček na mäso ktorý to po 3 mletí vzdal a zničil mi prevod, náhr. diel stojí asi 500,- , ale za tú cenu asi nekúpite iný robot s toľkým príslušenstvom