eviketa
02.10.07,12:19
pls o radu, ak slov.s.r.o. spostredkuje obchod pre rakusku s.r.o. reg. k DPH, ide o oslobodené plnenie, bez DPH ( §16/6) aj v takom prípade, ak dodanie tovaru bolo na Slovensku ?
eviketa
02.10.07,10:58
nik nič ?
cloe
02.10.07,11:33
pls o radu, ak slov.s.r.o. spostredkuje obchod pre rakusku s.r.o. reg. k DPH, ide o oslobodené plnenie, bez DPH ( §16/6) aj v takom prípade, ak dodanie tovaru bolo na Slovensku ?

Skúsim. Treba si určiť miesto dodania služby.

(6) Miestom dodania pri službe, ktorá spočíva v sprostredkovaní tovaru alebo služby, ak sprostredkovateľ koná v mene a na účet inej osoby, je to isté miesto ako miesto dodania tovaru, nadobudnutia tovaru a dodania služby, ktoré sú sprostredkované, okrem sprostredkovania služieb podľa § 15 ods. 7 a 8 a sprostredkovania služieb podľa odsekov 4 a 5. Ak sprostredkovateľ sprostredkuje tovar alebo službu pre odberateľa, ktorý je identifikovaný pre daň v členskom štáte inom, ako je členský štát, v ktorom je miesto dodania alebo nadobudnutia sprostredkovaného tovaru alebo služby, je miestom dodania sprostredkovateľskej služby členský štát, ktorý pridelil odberateľovi identifikačné číslo pre daň, pod ktorým mu sprostredkovateľ službu dodal.
Myslím, že to je presne tvoj prípad. Dodanie tovaru nastane na SK, avšak podľa poslednej vety tomu rozumiem tak, že miestom dodania služby je členský štát, ktorý pridelil odberateľovi služby identifikačné číslo pre daň /v tvojom prípade Rakúsko/.
Pre teba to bude oslobodené plnenie bez DPH.
Dúfam, že ma niekto podporí v tomto tvrdení alebo ho vyvráti.
eviketa
02.10.07,12:23
takto to chápem aj ja, takže je jedno kde sa tovar predá, vždy by malo isť o oslobodené ZP
Vladimír Ozimý
02.10.07,15:12
takto to chápem aj ja, takže je jedno kde sa tovar predá, vždy by malo isť o oslobodené ZP


podľa mňa to platí skoro vždy okrem prípadu ak službu a tovar sprostredkujete pre slovenského odberateľa...vtedy by malo ísť o tuzemské plnenie...