glglgl
02.10.07,13:33
V septembri som na zaklade zapisnice z rokovania valn. zhromazdenia previedol svoj obchodný podiel uplne na nového spoločníka a taktiez sa menilo sidlo firmy. V zmluve o prevode obchodného podielu je napisané ze prevod sa uskutocnuje odplatne a to za sumu 200 tis. Sk ale vskutocnosti to bolo bezodplatne. Chcem vas poziadat vznikaju mi nejaké povinnosti voci DU na základe zmluvy ze som akoze prijal 200 tis. v s. r. ocke som bol jediný konatel a spoločník. vkladal som ich v roku 2002 a v roku 2007 bol prevod. /Myslim som povinný podat danové priznanie/ aké povinnosti este mam oznamit, ze uz nemam s.r ocku.
Pracovnu zmluvu som nemal.Teraz mi poslal DU ze mi rusia platcovstvo DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2007-a.html) ale uz 2 týzden sr.o cku nemam mam im to oznamit nech sa obrátia na noveho konatela Dakujem
mysimis
02.10.07,11:46
Oznámenia o zmene v s.r.o. je povinný podať nový konateľ na základe nového výpisu z obchodného registra /prikladá k oznámeniam fotokópiu výpisu z OR/. Čo sa týka prevodu obchodného podielu nie si povinný podať DP - nie je dôvod. Svoj podiel si odpredal za to za čo si ho v podstate získal.