AGG
02.10.07,14:29
Dobry den, chcela by som sa opytat ako je to so zamestnanim pracovnicky ktora bola 6 rokov na materskej dovolenke a rodic.dovolenke /mala za sebou 2 deti/ V §157 Zak.prace sa pise, ze po skonceni materskej dovolenky, alebo rodicovskej dovolenky /§166 odst.1/je zamestnavatel povinny zaradit zamestnanca na povodnu pracu a pracovisko.
Ak som to dobre pochopila tak my ju musime po 6 rokoch zamestnat na to iste miesto? /Myslim ze sa zamestnancovi drzalo prac. miesto len 1/2 roka /cize kym bol na materskej dovolenke/ a ak sa do pol roka nevratil tak mu mohol zamestnavatel poskytnut nahradnu pracu aj na kratsi prac. uvazok/.
Cize podla noveho zak.prace sa musi zamestnankyni drzat to iste pracovne miesto do 3 rokov dietata?
Kedze sme samozrejme na jej miesto zamestnali uz ineho pracovnika ktory odpracoval u nas 6 rokov volne pracovne miesto pre nu nemame. Ako mame postupovat dalej? Mame jej dat 3 mesacnu vypoved.lehotu + 3 mesacne odstupne, alebo 2 mes. vypov.lehotu a 2 mesac. odstupne? Neviem ci sa do 5 odpracovanych rokov rata aj tych 6 rokov co bola na materskej a rod.dovolenke. /Tam je ten rozdiel v 3 alebo 2 mesac. vyp.lehote. Alebo mi poradite nieco ine?