progres
02.10.07,14:43
Dobrý deň všetkým,
chcela by som vedieť, či musím nahlasovať na Sociálnu poisťovňu zamestnanca, ktorý u nás pracuje na hlavný pracovný pomer na obdobie,
keď vykonáva ešte prácu na základe Dohody o vykonaní práce.
Bude prihlásený 2 x ? ako zamestnanec a ako Dohodár, alebo ho
ekopo
02.10.07,12:47
Ano, aj vo výkaze bude 2x
SilviaS
03.10.07,05:54
Dobrý den poradáci!
Prosím Vás o pomoc.
Máme zamestanca,ktorý mal pracovný pomer na dobu určitú,teraz
mu ju chcem predlžiť na dobu neurčitú, neviete čo treba písať ku tomu.
Myslím tým aký dodatok treba písať.
Poradte mi prosímmmmmmmm.
Vďaka Silvia:)
mysimis
03.10.07,05:57
Dodatok ku pracovnej zmluve zo dňa.......týkajúci sa zmeny bodu Pracovný pomer je dojednaný na dobu...... a tam napíšeš, že pracovný pomer dojednaný na dobu určitú sa mení na dobu neurčitú.
drobeceva
03.10.07,05:58
Dobrý den poradáci!
Prosím Vás o pomoc.
Máme zamestanca,ktorý mal pracovný pomer na dobu určitú,teraz
mu ju chcem predlžiť na dobu neurčitú, neviete čo treba písať ku tomu.
Myslím tým aký dodatok treba písať.
Poradte mi prosímmmmmmmm.
Vďaka Silvia:)

Dodatkom k PZ oznámiš, že PP sa mení na dobu neurčitú.
Jana Motyčková
03.10.07,07:54
Dodatkom k PZ oznámiš, že PP sa mení na dobu neurčitú.
Len k forme - neoznamuje sa, musí sa podpísať dohoda o zmene pracovnej zmluvy. Pracovná zmluva nemôže byť zmenená jednostranným úkonom.
silvia
30.01.08,08:11
Prosím Vás, keď je pracovník zamestnaný na dobu neurčitú a okrem toho má na 1 mesiac uzatvorenú DoVP u toho istého zamestnávateľa, ovplyvní mu výška odmeny z dohody priemer na dovolenku?
Díky moc!
Tweety
30.01.08,08:12
Prosím Vás, keď je pracovník zamestnaný na dobu neurčitú a okrem toho má na 1 mesiac uzatvorenú DoVP u toho istého zamestnávateľa, ovplyvní mu výška odmeny z dohody priemer na dovolenku?
Díky moc!
Nie.
Uľa
04.02.08,08:57
Keď mám zamestnanca na dohodu a chcem ho zamestnať ešte aj na Pracovnú zmluvu, musím mu robiť dve výplaty zvlášť za dohodu a zvlášť za zmluvu alebo jednu dokopy. Podľa výkazu na sociálku, by to asi malo byť dvakrát... Prosím o radu. Ďakujem
Infarkt
04.02.08,10:45
Má 2 pomery, tak 2 mzdy...;) Vlastne podľa správnosti je 1 mzda (PZ) a 1 odmena (DoVP,DoPČ,DoBPŠ) :)
kovex
11.02.09,10:59
DObrý deň, chcem sa informovať, dočítala som sa v pr. 10, že takému zamestnancovi čo má riadnu pracovnú zmluvu aj dohodu, treba urobiť 2x výplatu. Ako je to potom z pohľadu NČ, ak si ju uplatní vo výplate na riadnu prac. zmluvu, teda nemôže si uplatniť vo výplate na dohodu a bude mu zrazená daň. AK by som ale zrátala výplaty dokopy za daný mesiac, žiadna daň by mu nevyšla.
vila
11.02.09,11:08
§ 71 odst. 2 ZP: ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer (na dobu určitú) zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.
Z uvedeného vyplýva, že netreba žiadne dodatky k PZ.
kovex
11.02.09,12:05
DObrý deň, chcem sa informovať, dočítala som sa v pr. 10, že takému zamestnancovi čo má riadnu pracovnú zmluvu aj dohodu, treba urobiť 2x výplatu. Ako je to potom z pohľadu NČ, ak si ju uplatní vo výplate na riadnu prac. zmluvu, teda nemôže si uplatniť vo výplate na dohodu a bude mu zrazená daň. AK by som ale zrátala výplaty dokopy za daný mesiac, žiadna daň by mu nevyšla.



Posúvam ..... ďakujem
Jana Motyčková
13.02.09,14:26
PP+ dohoda:
2 výplatné paśky
2 riadky vo výkaze pre SP
1 daň - spočíta sa mzda + dohoda, odpočíta sa poistné a nezdaniteľná časť a vypočíta sa 1 preddavok dane. zrazí sa v bud v PP alebo v dohode.
JanoL
13.02.09,15:53
PP+ dohoda:
2 výplatné paśky
2 riadky vo výkaze pre SP
1 daň - spočíta sa mzda + dohoda, odpočíta sa poistné a nezdaniteľná časť a vypočíta sa 1 preddavok dane. zrazí sa v bud v PP alebo v dohode.

Dovolím si drobnú poznámočku: Ja by som daň zrazil tam, kde je uplatnená nezdaniteľná časť, teda asi v mzde za PP.
Inak plný súhlas.

Jano
mzdarka renca
13.02.09,18:04
Dovolím si drobnú poznámočku: Ja by som daň zrazil tam, kde je uplatnená nezdaniteľná časť, teda asi v mzde za PP.
Inak plný súhlas.

Jano

Zdaniteľná suma z oboch pomerov sa sčíta a odvedie sa ako jedna daň.
Jana Motyčková
14.02.09,15:44
Dovolím si drobnú poznámočku: Ja by som daň zrazil tam, kde je uplatnená nezdaniteľná časť, teda asi v mzde za PP.
Inak plný súhlas.

Jano
Nezdaniteľná časť sa uplatňuje u zamestnávateľa a platí pre všetky pracovné vzťahy u zamestnávateľa. Na výplanej páske by sa samozrejme mala uviesť iba jedenkrát, a je vhodné aby sa uviedla tam,kde sa zráža daň. My na tej páske uvádzame aj údaj o zdaniteľnom príjme zo súb.prac.vzťahu, aby bolo jasné ako sa prišlo k preddavku na daň.