anina
17.06.04,08:55
Tak nikto nemate skusenosti s jediným spoločníkom v s.r.o.?
Ako schvalujete učtovnú závierku? Zápisnicou z VZ, alebo nejakým rozhodnutím spoločníka? Kde nájdem niečo o tom? Nema niekto typ?
Luna
22.06.04,11:08
Ak keĎ je jeden spoloč.tak musí mať Valnú hromadu.Mám tiež takýto prípad.
tibor
22.06.04,11:22
ako píše "mesiačiková" - je jedno, či je spoločníkov 50 či jeden. proste aj tak sa spočiatku zápisnice napíše, že zástupca spoločníkov s.r.o. (1 či 50) berie v úvahu HV za rok 2003 a schvaľuje ÚZ za rok 2003 a súhlasí s návrhom rozdelenia HV, ktoré predkladá pani anina...(:
anam
13.08.04,11:32
Tak nikto nemate skusenosti s jediným spoločníkom v s.r.o.?
Ako schvalujete učtovnú závierku? Zápisnicou z VZ, alebo nejakým rozhodnutím spoločníka? Kde nájdem niečo o tom? Nema niekto typ?

Tak ako píše Tibor, pár riadkov o rozhodnutí valnej hromady a o tom ako sa naloží so ziskom - či sa ponechá vo firme, alebo si spoločník bude čerpať zisk vo výške Sk...
anka1
16.08.04,11:48
Keď je jeden spoločník, tak sa rozhoduje na základe § 132 Obchod. zákonníka "Rozhodnutie jediného spoločníka spoločnosti ......"
Napíš e-mail, pošlem vzor :))
anka1
16.08.04,12:12
Posielam vzor "Rozdelenie zisku" -jediný spoločník
Pekný deň
Myška
24.08.04,10:59
Ja mam tiez rovnaky problem, ktory sa tyka jedineho spolocnika spol. s r.o., kedze podla zakona treba do konca tohto roka schvalit uct. uzavierku za rok 2003 a treba urobit zapisnicu z Valneho zhromazdenia. Vo vzore zapisnice, ktoru mam sa pise ze na zaciatku VZ sa menuje predseda VZ a zapisovatel a na konci zapisnice su potrebne podpisy predsedu a zapisovatela. Ako ma vyzerat zapisnica, kedze spolocnost ma iba jedneho spolocnika. Spolocnost vznikla len v roku 2003, takze nemam z coho vychadzat. Vedel by mi niekto poradit?
anka1
31.08.04,09:40
Posielam vzor
vladan
31.08.04,10:12
anka1, dovolila som si prečítať priložené dokumenty, a chcela by som sa opýtať, či do zbierky listín sa musí dávať aj rozhodnutie o schválení účtovnej závierky? Myslím, že podľa zákona o Obchodnom registri tam ide iba súvaha, VZaS a príloha.
Pekný deň
Jamka
31.08.04,10:48
My to riešime tak, že jedniný spločník s.r.o. spíše u notárky zápisnicu (valná hromada), v ktorej schvaľuje aj účtovnú uzávierku, zároveň sa tam rozhodne o zaúčtovní hospodárskeho výsledku. Notár má na to už svoj formulár. Stačí len priniesť so sebou návrh na preúčtovanie hospd. výsledku. A samozrejme poplatok...
Jamka
31.08.04,10:49
Ale nieje to povinnosť, spísť túto zápisnicu u notára. Stačí vo firme....
anka1
31.08.04,10:59
Neviem to isto, ale my sme to posielali takto a nikto neprotestoval, ani nam to nevratili.
Yvvetta
31.08.04,13:14
Chcem sa opýtať či po shválení účt. záv. a rozdelení hosp. výsledku zasielate ešte aj Súvahu a Výkaz ziskov a strát na Daňový úrad ?
vladan
01.09.04,10:55
na tlačive súvahy a výkazu ziskov a strát nemáš políčko zostavené a schválené - tak ako na daňovom priznaní? Lebo ak áno, a po prvýkrát si to posielala iba zostavené, tak by trebalo poslať aj schválené. Nemám pred sebou tlačivo, takže to neviem naisto. Ale určite to bude potrebné, ak sa schválená účtovná závierka odlišuje od zostavenej účtovnej závierky (teda, ak ste robili zmeny).
Luckasari
01.09.04,11:16
suvahu a vysledovku je potrebne dorucit na danovy urad, ked boli schvalene valnym zhromazdenim, je tam policko zostavena a schvalena
do 30 dni od schvalenia treba dokumenty ulozit do OR SR (suvahu, vysledovku, prilohu, v pripade auditovanej firmy aj vyrocnu spravu)
Yvvetta
02.09.04,04:37
Ja keď som odovzdávala daň. priznanie za rok 2003 na DÚ som sa pýtala či máme potom po schválení doručiť súvahu a výsledovku. Bolo mi povedané, že nie, že je to blbosť.

Ale od vtedy prešlo pár mesiacov, tak neviem. Budem musieť asi zavolať na DÚ.
vladan
02.09.04,04:39
... tak potom nerozumiem prečo by na súvahe a výsledovke boli políčka zostavené a schválené???
Yvvetta
02.09.04,04:44
Pani na DÚ povedal, že ten kto navrhol tlačivá nevedel čo robí. Ale hovorím, že to bol len jej názor. Radšej si to overte.
anka1
02.09.04,05:29
Vladan má pravdu, po schválení sa to posiela ešte raz na DÚ.
My sme to doručovali a nebolo nám povedané že je to blbosť. Pekný deň
Katty
02.09.04,05:54
my sme tiež predkladali už schválenú závierku na DÚ a aj na OR do 30dní od schválenia VZ
Yvvetta
02.09.04,07:45
Tak to asi sa potom zasiela na DÚ.
A vlastne to isté tlačivo zašlete ešte raz, len doplníte dátum schválenia ?
Alebo sa rozlišujú súvaha a výsledovka pred schválením a po schválení ?


Pomôžte skúsenejší.
vladan
02.09.04,08:15
ak ti VZ uzná, že všetko OK, tak ako si to mala pred schválením, tak len tam vyplníš to políčko schválené. Ak máš iné hodnoty pred a po schválení, tak jasnačka :-), že opravíš schválené hodnoty a je to.
Pekný deň
Luckasari
02.09.04,09:41
taky tak som posielala po schvaleni na OR SR aj na danovy urad
rosemary
02.09.04,10:11
Tiež som sa pýtala na DÚ, povedali mi, že žiadnu inú nepotrebujú, ako tú, ktorú som dávala k daňovému priznaniu. Ja mám zasa dilemu, aký je rozdiel medzi riadnu a zostavenú. Vie mi to niekto vysvetliť.
filipes
30.10.04,22:01
toto je prave zasadna nevyhoda s.r.o. s jedinym spolocnikom. Vsetky rozhodnutia valneho zhromazdenia musia mat formu notarskej zapisnice, cim sa to cele dost predrazuje. Aj ked najnovsiou novelou ObchZ to este "vylepsili"
Janca
02.11.04,07:09
Pri podani DP a vykazov za rok 2003 som zaskrtla aj zostavena aj schvalena, lebo naozaj schvalena aj bola do 31.3.2004. Ale sme mala s.r.o. tak v tom nevidim problem. V pripade, ze sa poda do 31.3 zostavena a potom ide na schvalovanie a lisi sa, alebo aj nie, mala by sa poslat este raz so zaskrtnutym polickom "schvalena".
Ale zistujem, ze na kazdom DU je to inac, takze pytajte sa, pytajte sa Vasich spravcov, pre istotu, aby ste si nerobili duplicitnu robotu.
kori
15.11.04,11:07
prosím vás nemá niekto vzor zakladatelskej listiny pri založení jednoosobovej sro(s 1 spoloč.).Ďakujem
SMartina
29.04.07,18:34
:confused: Ahojte, prešla som celú poradu a chcem si niečo overiť, či som pochopila správne. S.R.O. vznikla v roku 2006, v marci som urobila prvé DP, spoločnosť je v strate a má jediného spoločníka. Takže do 30 dní od schválenia účtovnej uzávierky mám povinnosť odovzdať údaje na Obchodný register na zverejnenie údajov do Zbierky listín. Keďže je jediný spoločník, firma vznikla v roku 2006 a je v strate, tak stačí ak odovzdám DP, súvahu, výkaz ziskov a strát a poznámky, a rozhodnutie jediného spoločníka. Prílohu neviem vložiť, takže skopírujem niečo z porady. . Prosím, ak niekto vie a môže, nech mi to odsúhlasi, zajtra mám posledný deň na to, aby som to urobila. Veľmi pekne vopred ďakujem. :confused:

Okresný súd Bratislava I.
obchodný register, Zbierka listín
Záhradnícka 10
811 07 Bratislava

Navrhovateľ:

Obchodné meno :
Sídlo :
v zastúpení :



Vzhľadom na vyššie uvedené, podávam v zmysle § 28b ods. 2 Obchodného zákonníka

Návrh
na uloženie dokumentov do Zbierky listín




Doplnenie dokladov do Zbierky listín:

- Súvaha v plnom rozsahu za rok 200x
- Výkaz ziskov a strát za rok 200X
- Príloha k účtovnej závierke za rok 200x
- Rozhodnutie jediného spoločníka spoločnosti








podpis …………………….
meno:
funkcia:

--------------------------------------------------------------------------

Rozhodnutie jediného spoločníka spoločnosti ..........., s.r.o.
v zmysle ust. § 132 Obchodného zákonníka


Jediný spoločník: ..............................
r.č. ..........................
trvale bytom SR, ........................................
konateľ spoločnosti


obchodnej spoločnosti .................., s.r.o. so sídlom SR, .................................................. ,
IČO: ................, IČ DPH: SK ...................... vykonávajúc v zmysle ustanovenia § 132 Obchodného zákonníka pôsobnosť valného zhromaždenia spoločnosti ..................., s.r.o. rozhodol



o schválení účtovnej uzávierky za rok 200x spoločnosti ................, s.r.o.




V Bratislave dňa ....................



.........................................
......................, s.r.o.
konateľ ..............................

podpis overiť u notára!

Ďakujem :)
Danila
29.04.07,19:21
Individuálnu účtovnú závierku predkladáš v zmysle §-21 zákona o účtovníctve a §-40 obchodného zák. V tomto znení si oprav sprievodné listy. prílohu k uzávierke definuj ako poznámky.
SMartina
29.04.07,19:26
Ďakujem veľmi pekne. :)
seda
16.07.07,07:34
Dobrý deň, viem, že už to tu bolo rozoberané, ale ešte raz by som si chcela overiť, že či vážne je potrebné overiť rozhodnutie jedného spoločníka spoločnosti s.r.o. u notára. Totiž som mierne vyplašená, lebo v minulom roku sme osobne odniesli na súd bez overenia a prevzali to. Ďakujem.
pešková
05.12.07,08:32
Dobrý deň, viem, že už to tu bolo rozoberané, ale ešte raz by som si chcela overiť, že či vážne je potrebné overiť rozhodnutie jedného spoločníka spoločnosti s.r.o. u notára. Totiž som mierne vyplašená, lebo v minulom roku sme osobne odniesli na súd bez overenia a prevzali to. Ďakujem.
Aj ja by som bola niekomu vďačná za potvrdenie a ešte šťastnejšia za nepotvrdenie tejto informácie, ku ktorej som sa dostala bohužiaľ až teraz . Nikdy som nedávala overené a schválené účt.závierky na DÚ a súd. Nikto to odo mňa doteraz nepýtal. Ja viem,že neznalosť zákona neospravedlňuje, ale keď to platilo v roku 2003, platí to aj teraz v r.2006 a 2007?
Eva99
12.03.08,14:20
Táto téma je už trochu staršia, ale mohli by ste sa prosím vyjadriť, či naozaj treba pri jednoosobovej s.r.o. notársky overiť Rozhodnutie jedniného spoločníka???
Eva99
12.03.08,15:11
Táto téma je už trochu staršia, ale mohli by ste sa prosím vyjadriť, či naozaj treba pri jednoosobovej s.r.o. notársky overiť Rozhodnutie jedniného spoločníka???

posúvam...
Eva99
13.03.08,06:20
Táto téma je už trochu staršia, ale mohli by ste sa prosím vyjadriť, či naozaj treba pri jednoosobovej s.r.o. notársky overiť Rozhodnutie jedniného spoločníka???

ešte raz skúšam posunúť, či predsa len niekto...
liba2
13.03.08,06:24
Táto téma je už trochu staršia, ale mohli by ste sa prosím vyjadriť, či naozaj treba pri jednoosobovej s.r.o. notársky overiť Rozhodnutie jedniného spoločníka???... bude treba vždy zvážiť, o čom to rozhodnutie je - v akej veci. Ak schválenie účtovnej závierky, tak netreba overiť podpis.
Eva99
13.03.08,06:32
... bude treba vždy zvážiť, o čom to rozhodnutie je - v akej veci. Ak schválenie účtovnej závierky, tak netreba overiť podpis.

Ďakujem. :)
KvetkaK
13.03.08,06:43
... bude treba vždy zvážiť, o čom to rozhodnutie je - v akej veci. Ak schválenie účtovnej závierky, tak netreba overiť podpis.
A môžem sa opýtať, pri akých rozhodnutiach musí byť podpis overený notárom? Napr.ak sa spoločník rozhodne vyplatiť podiely na zisku, vtedy treba? Kde by som to našla v zákone?
Ďakujem.
liba2
13.03.08,07:17
A môžem sa opýtať, pri akých rozhodnutiach musí byť podpis overený notárom? Napr.ak sa spoločník rozhodne vyplatiť podiely na zisku, vtedy treba? Kde by som to našla v zákone?
Ďakujem.Netreba. Rozhodnutie o vyplatení podielu na zisku predsa naväzuje na schválenie účtovnej závierky. V prípade dosiahnutia zisku, treba rozhodnúť o jeho rozdelení. Vychádza sa pri tom zo zakladateľskej listiny (tvorba rezervného fondu) a v ostatných prípadoch z Obchodného zákonníka, ktorý presne určuje v akom poradí sa môže zisk rozdeliť; čo zostane je podiel spoločníka.
Ak si konateľ, tak určite si naštuduj príslušné §§ tohto zákona vzťahujúce sa na obchodné spoločnosti. Ak si účtovník, tak ti nezaškodí si to aspoň raz prečítať, ale niektoré §§ potrebuješ k svojej práci ovládať presnejšie.

http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik-od-1-1-2008-a.html

Ktoré rozhodnutie by malo mať overený podpis spoločníka, to nie je nikde vymenované. Určite pôjde o závažné rozhodnutia týkajúce sa existencie s.r.o., obchodného podielu, počtu spoločníkov, konateľov a pod.
KvetkaK
13.03.08,07:29
Netreba. Rozhodnutie o vyplatení podielu na zisku predsa naväzuje na schválenie účtovnej závierky. V prípade dosiahnutia zisku, treba rozhodnúť o jeho rozdelení. Vychádza sa pri tom zo zakladateľskej listiny (tvorba rezervného fondu) a v ostatných prípadoch z Obchodného zákonníka, ktorý presne určuje v akom poradí sa môže zisk rozdeliť; čo zostane je podiel spoločníka.
Ak si konateľ, tak určite si naštuduj príslušné §§ tohto zákona vzťahujúce sa na obchodné spoločnosti. Ak si účtovník, tak ti nezaškodí si to aspoň raz prečítať, ale niektoré §§ potrebuješ k svojej práci ovládať presnejšie.

http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik-od-1-1-2008-a.html

Ktoré rozhodnutie by malo mať overený podpis spoločníka, to nie je nikde vymenované. Určite pôjde o závažné rozhodnutia týkajúce sa existencie s.r.o., obchodného podielu, počtu spoločníkov, konateľov a pod.
Ďakujem Ti veľmi pekne za vysvetlenie. Ja som tiež o tom presvedčená, že rozhodnutie o rozdelení zisku nemusí byť overené ale jeden účtovník má stále presviedča o opaku, tak som si to chcela potvrdiť.
liba2
13.03.08,07:40
Veď ani podpisy na zápisnici z valného zhromaždenia pri viacosobovej sro sa neoverujú :) .
VieraPopluharova
21.03.08,14:51
Hups, asi mam ten isty problem, alebo už v tomto pokročilom daňovom čase nevnimam,chapem spravne ak je aj jediny spoločnik a je to mala s r.o., treba posielať ročnu zavierku po schvalení do zbierky listin? Dakujem:D:D:D:D:D
liba2
24.03.08,18:40
Hups, asi mam ten isty problem, alebo už v tomto pokročilom daňovom čase nevnimam,chapem spravne ak je aj jediny spoločnik a je to mala s r.o., treba posielať ročnu zavierku po schvalení do zbierky listin? Dakujem:D:D:D:D:Dtúto povinnosť majú všetky spoločnosti.
cactus
24.03.08,19:02
Hups, asi mam ten isty problem, alebo už v tomto pokročilom daňovom čase nevnimam,chapem spravne ak je aj jediny spoločnik a je to mala s r.o., treba posielať ročnu zavierku po schvalení do zbierky listin? Dakujem:D:D:D:D:D

súvahu, výkaz ziskov a strát a poznámky
Mar-tinko
28.07.08,06:05
u jedineho spolocnika sa to robi tzv. "Rozhodnutim jedineho spolocnika" ktory v jednoosobovej s. r. o. nahradza posobnost valneho zhromazdenia. Ma to podobny charakter ako zapisnica z valneho zhromazdenia. Podla mojho nazoru nemusi byt toto rozhodnutie o riadnej uctovnej uzavierke schvalene notarom.
AdrianaA
29.07.08,11:37
Z s.r.o., ktorá bola založená dvomi spoločníkmi spoločenskou zmluvou vystúpil jeden spoločník hneď prvý mesiac fungovania. Právnik prerobil spoločsnkú zmluvu na jedného spoločníka. Už nebola robená zakladateľská listina, lebo spoločnosť už existovala, len sa zmenila na jenoosobovú. Ja som urobila rozhodnutie jediného spoločníka, ktorý v jednom rozhodnutí schválil účtovnú závierku za rok 2007, rozhodol o tvorbe rezervného fondu a rozdelení zvyšku zisku. Je to tak v poriadku ?
V spoločenskej zmluve má napísané síce, že musí poslať pozvánku, spísať zápisnicu z VH, ale keď som si preštudovala Obch.zák, tak mi to vychádza podľa § 132 na rozhodnutie jediného spoločníka a pozvánku hádam nebude posielať sám sebe :)) ( jedine, že by bol Mr.Jekyl a Mr. Hyde ) .
koňo
29.07.08,17:45
A vlastníkom celého podielu (základného imania) je ten jeden spoločník, ktorý ostal alebo je podiel odstúpeného spoločníka v majetku spoločnosti, ktorá ho musí v stanovenej lehote predať? Pozri § 113 Obch. zákonníka.
AdrianaA
30.07.08,05:12
Ostal jediným 100% vlastníkom spoločnosti. Už som našla aj zápisnicu, kde je uvedené, že sa stáva jediným vlastníkom a aj to, že sa má robiť rozhodnutie jediného spoločníka podľa §132.