supky
02.10.07,18:16
Dobry den,
planujeme si zaciatkom buduceho roka zalozit s.r.o /internetovy shop. Boli by sme dvaja spolocnici.
Zaujimalo by ma, ako je to s odvodmi. Kedze by sme v danej s.r.o pracovali iba my dvaja, odvadzali by sme odvody so svojej mzdy (ako zamestanci) a zaroven dalsie odvody ako zamestnavatel?
Nie je mi to celkom jasne, pretoze tym padom by som platila viac ako cca 50 %. Mohli by sme mi poradit, co by bolo najefektivnejsie?

Dakujem
Monika Kováčová
02.10.07,16:23
Poberať len odmenu konateľa by bolo najefektívnejšie...
supky
02.10.07,16:36
Ok. Cize by som uzatvorila v zmluve vysku odmeny pre spolocnika dajme tomu 6000-SK. Cize by som z nej neplatila odvody???
Ked nie, bola by som dobrovolnym platcom do zdravotnej a dochodkovej poistovne. Pocitali by sa mi roky do dochodku???
Firma by teda neplatila uz ziadne odvody?
Monika Kováčová
02.10.07,16:42
Predovšetkým spoločník a konateľ sú dve rôzne veci. Takže hovorím o odmene konateľa, nie spoločníka...
Ohľadom odvodov čítaj tu: http://www.porada.sk/t57731-konatel-prijem-odvody.html
supky
02.10.07,16:52
Ok diky. Aj tak nie som z toho viac mudrejsia. Viem, ze spolocnik a konatel je uplne iny clovek, ja by som bola zaroven spolocnik a konatel. Cize ako konatel by som zaplatila odvody do zdravotnej poistovne a ja ako zamestnavatel by som platila este dalsie odvody zo SP, ZP, nezamestnanosti?
Spravne tomu rozumiem?
Monika Kováčová
02.10.07,16:53
Ok diky. Aj tak nie som z toho viac mudrejsia. Viem, ze spolocnik a konatel je uplne iny clovek, ja by som bola zaroven spolocnik a konatel. Cize ako konatel by som zaplatila odvody do zdravotnej poistovne a ja ako zamestnavatel by som platila este dalsie odvody zo SP, ZP, nezamestnanosti?
Spravne tomu rozumiem?

Nie zamestnávateľ by mesačne platil odvody 14% z odmeny do ZP. SP nič.
supky
03.10.07,10:59
Ake z toho plynu nevyhody?

Dakujem
Monika Kováčová
03.10.07,11:55
Nezapočítava sa táto doba do odpracovaných rokov k dôchodku, nemáš nárok na nemocenské a ani na prísp. z ÚP v prípade nezamestnanosti...
supky
03.10.07,11:59
hmm a vies mi odporucit nieco, co by bolo vyhodne pre mna ako obcana a zaroven, aby som neodvadzala velke odvody ako firma?
Monika Kováčová
03.10.07,12:38
Zmeniť krajinu.... ????