Monia
02.10.07,18:32
Kedze ste mi v minulosti viac krat pomohli, zase sa sem obraciam o radu. Chceme polozit na dlazbu kusok dalsej dlazby, su to 4 dlazdice rozmerov 34 x 34 cm ulozene do stvorca. Chceme ich polozit tak, aby sa kedykolvek dali odstranit. Zatial sme ich ulozili na ten tenky penovy material, co sa dava pod plavajucu podlahu, a kraje sme spevnili krajovou listou, ktora sa dava na hrany dlazby, ale moc to nedrzi. Neviem, dalo by sa to nejak zlepit napr. Silikonom, alebo niecim podobnym, aby to drzalo,ale kedykolvek sa to mohlo dat prec ?
Vdaka za radu.
Monia
03.10.07,09:23
nenajde sa nejaka pomoc ?
Chobot
03.10.07,10:48
Kedze ste mi v minulosti viac krat pomohli, zase sa sem obraciam o radu. Chceme polozit na dlazbu kusok dalsej dlazby, su to 4 dlazdice rozmerov 34 x 34 cm ulozene do stvorca. Chceme ich polozit tak, aby sa kedykolvek dali odstranit. Zatial sme ich ulozili na ten tenky penovy material, co sa dava pod plavajucu podlahu, a kraje sme spevnili krajovou listou, ktora sa dava na hrany dlazby, ale moc to nedrzi. Neviem, dalo by sa to nejak zlepit napr. Silikonom, alebo niecim podobnym, aby to drzalo,ale kedykolvek sa to mohlo dat prec ?
Vdaka za radu.

To máš dve protichodné veci - pevne nalepiť a kedykoľvek odstrániť. :rolleyes:

Treba vychádzať z toho, aké možnosti nalepenia sú. Buď normálnym stavebným (cementovým) lepidlom, silikónovým lepidlom alebo akrylátovým.

Najpevnejšie je stavebné, to ale budete musieť potom tie vrchné 4 kachličky rozbiť, ak ich budete chcieť dať preč.

Silikón by sa dal urezať dlhším nožom z boku kachličky, ale ten bude držať na spodnej kachličke, z nej ho neodstránite.

Najvhodnejšie riešenie je akrylátové lepidlo (tmel). Ten ide z povrchu kachličky ľahko oškrabať. V každom prípade budete musieť rátať s tým, že tie vrchné bude treba možno rozbiť.
Monia
03.10.07,11:19
Vdakaaaaaaaaaa;)Chobot, si zlaticko
Vyskusame, polepime,
220870
04.10.07,17:36
kľudne sa to dá prilepiť silikónom ,starý prischnutý silikón sa dá odstrániť , je na to odstraňovač. Dá sa kúpiť v predajniach farby laky, alebo v niektorých drogériach.
Monia
08.10.07,13:03
dik 220870 ... paci sa mi ako sa snazite pomoct, nie kazdy je taky ochotny ... ale poradaci su fajn ludia