vierkat
23.02.05,13:57
Chcela by som sa spýtať, ako to je s nárokom zamestnanca na lekársku starostlivosť. Viem, že má nárok na 7 pracovných dní, ale týchto 7 dní sa počíta, ako keby to boli odpracované dni? Môže ísť zamestnanec k lekárovi na celý deň bez toho, aby som mu krátila mzdu, alebo to môže byť maximálne pol deň?

Ďakujem za odpovede....
Luba2
23.02.05,13:00
Ak sa jedná o celodenné vyšetrenie, môže aj na celý deň, závisí od toho ako Ti to zdokladuje a akú máte pracovnú dobu. Pozri iné príspevky, už sa tu o tom veľa písalo.
Zita4
23.02.05,13:45
Chcela by som sa spýtať, ako to je s nárokom zamestnanca na lekársku starostlivosť. Viem, že má nárok na 7 pracovných dní, ale týchto 7 dní sa počíta, ako keby to boli odpracované dni? Môže ísť zamestnanec k lekárovi na celý deň bez toho, aby som mu krátila mzdu, alebo to môže byť maximálne pol deň?

Ďakujem za odpovede....V Zákonníku práce nie je nič napísané o tom, ako dlho môže byť u lekára. Je len jedna podmienka: 7 dní v roku s náhradou mzdy. Načítavaš aj hodiny. Kľudne to môže byť aj celodenná priepustka, aj 2 dni za sebou, keď to potvrdí lekár.
adamt
23.02.05,13:51
K lekárovi na ošetrenie môže ísť aj 100x problém je v tom, že mu priemerkou zaplatíš len
7 dní a to ostatné môže mať síce ospravedlnené (ak má papier) ale nie zaplatené.
Iba ak by ste mali vo firme súdruhov odborárov a Tí by v kolektívnej zmluve vytĺkli viac dní.
vladan
24.02.05,05:52
... ale týchto 7 dní sa počíta, ako keby to boli odpracované dni?
týchto sedem dní sa počíta ako pracovné voľno s náhradou mzdy v sume zamestnancovho priemerného zárobku ... ostatných X dní sa počíta ako pracovné voľno bez náhrady mzdy
vierkat
24.02.05,05:56
Ďakujem za odpovede. To znamená, že pri výpočte mzdy to budem evidovať ako platené voľno...?
vladan
24.02.05,05:57
týchto sedem dní sa počíta ako pracovné voľno s náhradou mzdy v sume zamestnancovho priemerného zárobku ... ostatných X dní sa počíta ako pracovné voľno bez náhrady mzdy
vierkat
24.02.05,07:51
Ten zamestnancov priemerný zárobok má aj nejaký vzorec? Alebo to môžem nechať na programovom výpočte...?
lenkak
24.02.05,07:53
MRP sa Ti o to postará.
vladan
24.02.05,08:34
Ten zamestnancov priemerný zárobok má aj nejaký vzorec? Alebo to môžem nechať na programovom výpočte...?
vzorec je ten istý ako pri priemere, ktorý zisťuješ pre účely dovoleniek ... ak máš mzdový program, on to vypočíta za teba :D
mimuška
05.05.05,06:58
týchto sedem dní sa počíta ako pracovné voľno s náhradou mzdy v sume zamestnancovho priemerného zárobku ... ostatných X dní sa počíta ako pracovné voľno bez náhrady mzdy
takže keď si vyčerpá 7 dní tak sa mu prerušuje povinné nemocenské poistenie, povinné dôchodkové poistenie a povinné poistenie v nezamestnanosti ?
Jura
05.05.05,07:21
Áno, za každý 1 celý deň
aidalen
05.05.05,07:29
kolko dni je na lekarsku starostlivost o dieta?
+7?

vdaka za odpoved
Jura
05.05.05,08:01
ďalších 7 dní je na doprovod rodinného príslušníka a potom ošetrovné /OČR/.